wtv.pl > Pogoda > Ostrzeżenia II stopnia dla zachodu Polski. Temperatura wzrośnie nawet do ponad 30 stopni w cieniu
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 09:19

Ostrzeżenia II stopnia dla zachodu Polski. Temperatura wzrośnie nawet do ponad 30 stopni w cieniu

Ostrzeżenia IMGW w związku ze wzrostem temperatury w fali upałów
screen ventusky.com

IMGW zdecydowało się na wydanie ostrzeżeń II stopnia w związku z upałami i znaczącymi wzrostami temperatury powietrza. Dziś słupki w termometrach wzrosną zwłaszcza na zachodzie kraju. Niebezpieczeństwo związane z upałami jest duże.

Od 15 czerwca temperatura w Polsce nieustannie wzrasta. Fala upałów na dobre rozgościła się nad naszą szerokością geograficzną.

IMGW postanowiło szczególnie ostrzec przed niebezpieczeństwem kilka regionów w związku z prognozą pogody. Mieszkańcy zachodu oraz południowego zachodu Polski muszą uważać.

Wydano ostrzeżenia II stopnia w związku z upałami

Z każdą godziną temperatury w kraju rosną. W czwartek 17 czerwca termometry na zachodzie kraju pokażą nawet ponad 30 stopni Celsjusza w cieniu.

W związku z prognozą pogody oraz przewidywaniami zagrożeniami meteorologicznymi eksperci IMGW postanowili wydać ostrzeżenia II stopnia. Powodem są właśnie upały, które mogą zagrażać zdrowiu, a nawet życiu.

Gdzie trzeba dziś szczególnie uważać? IMGW nie ukrywa, że najwyższe temperatury będą panować na zachodzie Polski. Od powiatu goleniowskiego i polickiego na północ od Szczecina, aż po powiat strzelecki, kędzierzyńsko-koźleński i oleski na południu kraju obowiązują ostrzeżenia II stopnia.

>

Źródło: meteo.imgw.pl

Do kiedy doskwierał nam będzie upał?

IMGW stara się z jak największą dokładnością przewidzieć warunki atmosferyczne w kraju. Wydane ostrzeżenia II stopnia dla zachodu kraju obowiązywać mają aż do 21 czerwca wieczorem.

Ostrzeżenie przed upałem należy traktować poważnie. Chociaż z wysoką temperaturą mogą wiązać się burze, to już sama wysoka temperatura jest dla nas zagrożeniem. Wiele osób bagatelizuje wpływ upałów na nasz organizm.

Eksperci z IMGW wydali specjalne vademecum, jak zachowywać się, gdy temperatura powietrza w cieniu nieustannie wzrasta. Apel zamieściła również policja.

Nie bagatelizuj upałów

Policja co roku apeluje, by w czasie upałów nie zostawiać w samochodach dzieci oraz zwierząt. Temperatura wewnątrz zamkniętego pojazdu rośnie bardzo szybko i stanowi realne zagrożenie zdrowia oraz życia.

Za pozostawienie w samochodzie zwierzęcia grożą nawet 2 lata więzienia. Łódzka policja nie ukrywa, że bardzo często brak nam wyobraźni oraz zwykłego rozsądku. Bagatelizujemy zagrożenie związane z upałami i to, jak mocno wpływają one na nasz organizm.

IMGW w swoim vademecum podkreśla, że w okresie, gdy temperatura powietrza wzrasta, konieczne jest zwiększenie ilości wody dostarczanej organizmowi. Nie należy również przebywać w pełnym słońcu i warto ograniczyć wysiłek fizyczny.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl, IMGW

Zdjęcie główne: screen ventusky.com