wtv.pl > Pogoda > Pogoda na poniedziałek. Lokalnie burze, a nawet grad
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 09:08

Pogoda na poniedziałek. Lokalnie burze, a nawet grad

prognoza pogody 130921
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Północna oraz wschodnia część kraju pozostanie w zasięgu niżu znad Skandynawii. Polska pozostanie w polarno-morskiej masie powietrza – informuje IMGW. Miejscami mogą pojawić się burze, a nawet grad.

13 września temperatura nadal utrzyma się na stosunkowo wysokim poziomie. Wyłącznie miejscami termometry wskażą poniżej 20 kresek. Tak będzie m.in. w Gdańsku, gdzie w spodziewane jest 19 stopni Celsjusza.

W poniedziałek temperatura w większości regionów Polski wyniesie 21-22 st. C. Najcieplej będzie dziś we Wrocławiu – 23 stopnie.

Lokalnie burze z gradem

Zachmurzenie będzie dziś umiarkowane, miejscami – duże. Spodziewane podmuchy wiatru – słabe i umiarkowane, okresami – porywiste.

"Dziś burze rozwijać się mogą na południu i południowym wschodzie kraju" – poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. I dalej: "Związane z nimi mogą być opady deszczu do 20-25 mm, porywy wiatru do 70 km/h oraz lokalnie grad".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Niż znad Skandynawii

Do Polski napływa polarno-morska masa powietrza. Północna oraz wschodnia część kraju pozostanie w zasięgu niżu znad Finlandii. Pozostały obszar Polski – słabego klina wyżowego.

Lokalnie możliwa jest organizacja burz w większe struktury. "Na ogół będą występować w postaci izolowanych komórek, tylko lokalnie mogą się łączyć w niewielkie struktury wielokomórkowe" – poinformowało IMGW.

Burze będą dziś przemieszczać się z północnego zachodu na południowy wschód.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: IMGW, wtv.pl

Powiązane