wtv.pl > Kaja Godek

Kaja Godek

Fundamentalistka religijna, znana z zakładania licznych obywatelskich komitetów ustawodawczych. Kilkukrotnie próbowała doprowadzić do całkowitego zakazu aborcji. W ostatnim czasie przedłożyła pod laskę marszałkowską projekt "Stop LGBT".

Kaja Godek
27.02.2023 14:30 Wolontariusze Kai Godek stawią się na Paradzie Równości. Będą zbierać podpisy pod "Stop LGBT"

Fundacja Kai Godek już szykuje się na Paradę Równości. W okolicach trasy przemarszu ruszy zbiórka podpisów pod inicjatywą "STOP LGBT". Parada Równości już 19 czerwca przejdzie ulicami Warszawy. Równolegle podpisy pod projektem ustawy "STOP LGBT" będą zbierać wolontariusze fundacji Kai Godek.

Różaniec
15.06.2022 02:02 Kaja Godek i jej sympatycy modlili się o wycofanie szczepionek "skażonych aborcją". Różaniec przed Ministerstwem Zdrowia

O wycofanie szczepionek "skażonych aborcją" modliła się przed Ministerstwem Zdrowia działaczka anti-choice Kaja Godek oraz jej zwolennicy. Pod budynkiem resortu zgromadziło się ok. 50 osób.Demonstracja jest pokłosiem kontrowersyjnego wystąpienia przedstawicieli Konferencji Episkopatu Polski na temat szczepionek AstraZeneki i Johnson&Johnson. Antyszczepionkowy różaniec Po godz. 16 w sobotę przed budynkiem Ministerstwa Zdrowia przy ul. Miodowej zebrało się kilkadziesiąt osób z różańcami w rękach. Grupie przewodziła znana działaczka anti-choice Kaja Godek. Podczas demonstracji nie brakowało antyaborcyjnych wystąpień. Przekonywano również, że niektóre ze szczepionek na Covid-19 wytwarzane są w oparciu o badania na abortowanych płodach. W trakcie manifestacji odmówiono modlitwę różańcową, której przewodniczył obecny na miejscu ksiądz. Modlono się o "opamiętanie i nawrócenie" oraz rezygnację z dopuszczania do szczepień preparatami stworzonymi przez firmy AstraZeneca i Johnson&Johnson. Pokłosie słów KEP-uManifestacja spotkała się z żywym zainteresowaniem przechodniów, którzy zatrzymywali się i z pobłażaniem obserwowali rozwój wydarzeń przed budynkiem Ministerstwa. Nie brakowało również krytycznych słów pod adresem manifestujących. Jak czytamy w serwisie Wyborcza.pl, do demonstrujących podeszła lekarka. - Jestem lekarzem i apeluję do państwa, byście nie nabierali się na te głupoty - przekonywała. W kwietniu Zespół Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych wydał oświadczenie, w którym odradzano katolikom szczepienia preparatami AstryZeneki i Johnson&Johnson. Jak stwierdzono, miały one powstać na bazie badań opartych na abortowanych płodach. Dozwolono wakcynację szczepionkami wymienionych firm jedynie w przypadku, gdy nie ma możliwości wyboru innego preparatu. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.Artykuły polecane przez redakcję WTV:Narodowy Marsz Życia i Rodziny. Radio Maryja wzywa ludzi na ulice"Poufna Rozmowa" publikuje rozmowę na temat Tadeusza Rydzyka. "To jest po prostu jakaś masakra"Antyszczepionkowcy obrażali na ulicy Kosiniaka-Kamysza. Zatrzymał ich dopiero właściciel restauracji, gdzie polityk jadł obiadŹródło: wyborcza.pl, wtv.pl

Kaja Godek - Rydzyk
19.03.2022 09:14 Godek i Rydzyk łączą siły. Rusza akcja mająca zachęcić polityków do poparcia akcji "Stop LGBT"

Fundacja Kai Godek rozpoczęła akcję "Zadzwoń do posła" mającą zachęcać polityków do poparcia projektu "Stop LGBT". "Przepisy mają zahamować propagandę homoseksualną" – informują media ojca Tadeusza Rydzyka, promując projekt."Obrońcy życia zachęcają do kontaktu z posłami, aby przekonać ich do poparcia ustawy zakazującej homopropagandy" – tymi słowami oficjalna strona Radia Maryja zapowiada akcję "Zadzwoń do posła".Do Sejmu trafił już projekt "Stop LGBT". Jego pierwsze czytanie ma odbyć się we wrześniu lub październiku.

Kaja Godek pisze petycję do ministra Niedzielskiego w sprawie szczepionek przeciwko COVID-19
19.03.2022 09:13 Petycja o wycofanie szczepionek przeciwko COVID-19 trafi do Niedzielskiego. Fundacja Kai Godek będzie się modlić pod ministerstwem

Fundacja Kai Godek będzie w sobotę protestować pod Ministerstwem Zdrowia. Aktywiści anti-choice chcą, by Adam Niedzielski wycofał wszystkie szczepionki przeciwko COVID-19. Do takiego działania przekonać ma ministra publiczny różaniec pod resortem. Podpisać można specjalną petycję. Znamy jej treść."Z najwyższym niepokojem obserwujemy nasilającą się akcję przymuszania i szantażu, aby zaszczepić na Covid-19 jak najwięcej Polaków" - tak brzmi pierwsze zdanie petycji, o której podpisanie apeluje fundacja Kai Godek.W sobotę o godzinie 18 pod Ministerstwem Zdrowia zbiorą się osoby chcące nakłonić Adama Niedzielskiego do wycofania zakupionych przez Polskę "szczepionek skażonych aborcją". W argumentach przedstawianych przez fundację Kai Godek pojawia się stwierdzenie, że szczepionki przeciwko COVID-19 "były opracowywane, testowane i/lub produkowane przy użyciu linii komórkowych z komórek pobranych z zabijanych dzieci". Pada również zdanie, że "taka aborcja nigdy nie jest przypadkowa". Sugeruje się, że zabieg przeprowadzany jest w sposób ściśle kontrolowany, tak by spełnić warunki laboratoryjne.

Wikimedia Commons/Fundacja Życie i Rodzina, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=76447607
19.03.2022 09:11 Posłanka Lewicy zachęca do ubierania “białych misiów” od Godek w kolorowe ubranka

Trwa spór o białe misie, które antyaborcyjna aktywistka Kaja Godek wysłała posłom i posłankom. Beata Maciejewska z Lewicy zaproponowała, aby ubrać pluszaki w kolorowe ubranka. Wizja posłanki nie spodobała się Godek, która uważa, że to “drwiny i szyderstwo”.

Kaja Godek
19.03.2022 09:11 Beata Maciejewska z Lewicy dostała od Kai Godek białego misia. Prosi o "przysyłanie dla niego kolorowych ubranek"

- Nie wierzę, że można wykorzystywać pluszowe zwierzęta do szczucia na ludzi - napisała pod zdjęciem pluszowej zabawki posłanka Lewicy Beata Maciejewska. Pomysł polityczki nie przypadnie do gustu Kai Godek, która szukała poparcia dla projektu "Stop LGBT".Do biura gdańskiej polityczki Beaty Maciejewskiej trafiła przesyłka od fundacji Kai Godek. Biały miś z różową wstążką wokół szyi miał być prezentem zjednującym sobie przychylność wobec projektu "Stop LGBT".Posłanka Lewicy postanowiła jasno pokazać, co myśli o dehumanizującym projekcie. Do zabawy zaprosiła swoich obserwatorów.

kaja godek - szczepionki
19.03.2022 09:08 Antyszczepionkowy różaniec z Kają Godek. Ostre słowa lekarki: gadacie głupoty

W sobotę przed Ministerstwem Zdrowia Kaja Godek i jej zwolennicy modlili się o wycofanie szczepionek "skażonych aborcją". Przed resortem zebrało się blisko 50 osób. W pewnym momencie do grupy podeszła kobieta, która przedstawiła się jako lekarka.Tuż po godzinie 16 w sobotę przed budynkiem Ministerstwa Zdrowia na ul. Miodowej w Warszawie pojawiła się grupa kilkudziesięciu osób dzierżących w dłoniach różańce.Zebranym przewodziła Kaja Godek, anty-aborcyjna aktywistka i założycielka Fundacji Życie i Rodzina. Klęczący na chodniku demonstranci sprzeciwiali się szczepionkom, które ich zdaniem są "skażone aborcją".

kaja godek - lgbt
19.03.2022 09:06 Kaja Godek walczy z LGBT, wysyłając misie do posłów. I prosi o pieniądze

Kaja Godek zamierza wysłać do posłów Lewicy oraz Koalicji Obywatelskiej misie, mające być symbolem dzieci skrzywdzonych przez osoby homoseksualne. "Niech teraz spojrzą w oczy misia tak jak w oczy skrzywdzonego dziecka" – pisze aktywistka. I prosi o finansowe wsparcie.Wczoraj informowaliśmy o rozpoczętej przez fundację Kai Godek akcji "Zadzwoń do posła" mającej zachęcać polityków do poparcia projektu "Stop LGBT". Inicjatywę anty-aborcyjnej aktywistki wsparły media ojca Rydzyka. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.Projekt trafił już do Sejmu. Jego pierwsze czytanie ma odbyć się we wrześniu lub w październiku. Ustawą zajmą się też, rzecz jasna, posłowie Lewicy i Koalicji Obywatelskiej. Perspektywa ta najwyraźniej frapuje inicjatorkę akcji.Godek postanowiła wysłać do posłów misie mające symbolizować dzieci skrzywdzone przez osoby homoseksualne. Posłów, którzy zdaniem aktywistki "wolą za wszelką cenę bronić homolobby, nawet kosztem bezpieczeństwa dzieci".

Kaja Godek
19.03.2022 08:58 Kaja Godek stanęła w obronie Węgier. Wystosowała specjalną petycję

Kaja Godek ruszyła z pomocą dla władz węgierskich. Konserwatystka ostrzega przed "furią homolobby" wymierzoną w najnowsze przepisy ograniczające prawa człowieka. Zorganizowała petycję do węgierskiej ambasadorki w Polsce. "Węgrzy osamotnieni w walce z LGBT. Okażmy im wsparcie" - brzmi tytuł wiadomości, którą Kaja Godek skierowała do sympatyków Fundacji Życie i Rodzina. Chodzi o międzynarodowe protesty przeciwko najnowszym przepisom, uderzającym w mniejszości seksualne. Wdrożona ustawa zabrania przedstawiania dzieciom materiałów, uznawanych za "promowanie homoseksualizmu oraz zmiany płci".

Kaja Godek
19.03.2022 08:50 Kaja Godek pisze o "najcięższych działach homolobby" skierowanych na Polskę. Zbiera pieniądze

Kaja Godek skierowała do swoich sympatyków pismo z prośbą o przekazanie datków na rzecz dalszego rozwoju Fundacji Życie i Rodzina. Przywołała działania prezydenta Stanów Zjednoczonych, porównując je z sytuacją w Polsce. Aktywistka ostrzega przed "najcięższymi działami wytoczonymi przez homolobby". Otrzymaliśmy maila, którego Kaja Godek wysłała do swoich darczyńców i zwolenników. "Czerwiec miesiącem dumy gejowskiej? To decydujący moment dla obrony rodziny!" - zaczęła działaczka na rzecz całkowitego zakazu aborcji. Następnie odniosła się do prezydenta Bidena, który wywiesił w Białym Domu tęczową flagę. Kaję Godek bulwersuje sam fakt, że materiał wisi na tym samym maszcie, co amerykańska flaga państwowa. "W tym samym czasie administracja prezydenta Joe Bidena zamiast zabezpieczać równe prawa, planuje wprowadzenie przepisów, które będą w sposób oczywisty faworyzowały każdego, kto zadeklaruje się jako homoseksualista" - czytamy.

Kaja Godek dziękuje bernardynom
19.03.2022 08:48 Kaja Godek dziękuje bernardynom z Łęczycy. Stworzyła petycję

Kaja Godek wyraziła publiczne podziękowania bernardynom z Łęczycy, którzy odmówili mężczyźnie wydania zaświadczenia o możliwości zostania ojcem chrzestnym, ponieważ ten poparł Strajk Kobiet. Kaja Godek zachwyciła się postawą łęczyckich duchownych.

Obrzucenie śnieżkami Kai Godek zostanie zbadane przez płocką policję.
19.03.2022 08:43 Policja w Płocku bada sprawę obrzucenia Kai Godek śnieżkami

Kaja Godek pełniła funkcję oskarżyciela posiłkowego ws. obrazy uczuć religijnych, jakiej rzekomo miały dopuścić się trzy aktywistkiPo rozprawie w stronę budynku oraz samochodu, którym podróżowała Godek, poleciały kule śniegowe„Prowadzimy czynności wyjaśniające w sprawie wykroczeń”, przekazała w rozmowie z Onetem rzeczniczka płockiej policjiW minioną środę w Sądzie Rejonowym w Płocku przeprowadzono rozprawę przeciwko Joannie G., Annie P. i Elżbiecie P. Akt oskarżenia opierał się na art. 196 Kodeksu karnego dotyczącego obrazy uczuć religijnych poprzez znieważenie przedmiotu czci religijnej.Jako oskarżyciel posiłkowy w sądzie zjawiła się Kaja Godek. O sprawie pisaliśmy TUTAJ.Przypomnijmy, że domniemana obraza dotyczy rozklejenia plakatów oraz nalepek przedstawiających Matkę Boską Częstochowską w tęczowej aureoli. Zebrani przed budynkiem demonstranci wykrzykiwali m.in.: „Tęcza nie obraża” czy „jesteśmy ped***, nie pedofilami”

Fundacja Kai Godek rozpoczyna kampanię przeciw in vitro.
19.03.2022 08:43 Kaja Godek nie odpuszcza. Nie wystarczy jej zakaz aborcji, teraz chce walczyć z in vitro

Jak podaje Wirtualna Polska, przedstawicielki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet (OSK) w Szczecinie zwróciły się w związku z tym do firm outdoorowych zajmujących się dystrybucją i rozwieszaniem plakatów w miejscach publicznych z apelem, żeby firmy te nie przyjmowały zleceń związanych z kampanią Fundacji Życie i Rodzina.Z plakatów przygotowanych przez fundację Kai Godek miałoby wynikać, że zapłodnienie metodą in vitro sprowadza się do "produkcji dzieci metodą weterynaryjną, handlu dziećmi, wielokrotnej aborcji, mrożenia dzieci na lata i wielkiej kasy dla klinik".- Dzięki Kai Godek kobiety są już zmuszone do rodzenia dzieci z wadami letalnymi - mówi przywoływana przez Wirtualną Polskę Magda Górecka z OSK, która ostrzega, że kolejnym etapem działalności Kai Godek ma być atak na dzieci urodzone za sprawą in vitro i ich rodziny.Zdaniem Góreckiej w wyniku kampanii Kai Godek i Fundacji Życie i Rodzina poszkodowane będą wszystkie dzieci urodzone dzięki metodzie in vitro. - Te dzieci żyją, chodzą do szkoły, mają PESEL-e, mają ulubione potrawy, mają uczucia, które Kaja Godek chce zniszczyć - przywołuje słowa aktywistki Wirtualna Polska.W związku z tym Ogólnopolski Strajk Kobiet zamierza podejmować działania prawne w przypadku rozwieszania wymierzonych w in vitro plakatów. Stąd apel do osób odpowiedzialnych za dystrybucję plakatów, aby nie przyjmowały tego typu zleceń.- Jeżeli te plakaty zawisną na nośnikach reklamowych, to tu z miejsca osobiście mówię, że kieruję sprawę do sądu. Nie ma naszej zgody na obrażanie naszych rodzin, naszych dzieci. Nasze dzieci są duże, potrafią czytać, tego typu kampanie narażają nasze dobra osobiste - mówi przywoływana przez Wirtualną Polskę radna Dominika Jackowski związana ze Strajkiem Kobiet.

Kaja Godek
19.03.2022 08:42 Kaja Godek promuje petycję do Mateusza Morawieckiego ws. Wielkanocy

Dwa dni temu Mateusz Morawiecki i Adam Niedzielski podali najnowsze przepisy sanitarne. Do 9 kwietnia nie zaostrzono obostrzeń dla Kościoła katolickiego, a mimo to Kaja Godek donosi o walce z tradycją i kulturą"Czy to przypadek, że dzieje się to właśnie teraz, gdy zbliżają się najważniejsze dni w roku - Triduum Paschalne i Święta Zmartwychwstania Pańskiego" - zastanawia się aktywistka antyaborcyjnaFundacja Życie i Rodzina ruszyła ze zbiórką podpisów pod petycją do premiera. Autorzy pisma chcą pełnego otwarcia związku wyznaniowegoOsoby zapisane do newslettera fundacji Kai Godek otrzymały specjalną wiadomość. W dokumencie poinformowano o najnowszej zbiórce podpisów. "Sprawa, o której dziś powiem jest PORAŻAJĄCA...Czy wie Pani, że rząd chce odebrać nam wszystkim kolejne święta" - czytamy we wstępie. Zachowaliśmy pisownie oryginalną.Podczas nabożeństw na jedną osobę musi przypadać 15 metrów kwadratowych kościoła. Tymczasem Kaja Godek przypomniała, iż na samym początku kryzysu w liturgiach udział mogło brać maksymalnie 5 osób. "Tak pozbawiono wiernych możliwości godnego obchodzenia Wielkanocy A.D. 2020" - ocenia fundamentalistka religijna, zarzucając władzy niszczenie świąt w kolejnym roku.

Kaja Godek
19.03.2022 08:41 Kaja Godek prosi o pieniądze. Chce zbierać podpisy pod #STOPLGBT

Kaja Godek wraz z Fundacją Życie i Rodzina zainicjowała zbiórkę podpisów pod projektem ustawy "StopLGBT". Fundamentalistka religijna rozesłała już prywatne wiadomości do darczyńców, prosząc o wsparcie akcji. Przed komitetem stoi wydatek na poziomie kilkunastu tysięcy złotych. Głównym celem ustawy "StopLGBT" jest wdrożenie zakazu organizowania Parad Równości w Polsce. Według inicjatorów akcji marsze osób nieheteronormatywnych sieją zgorszenie, a także stanowią profanację wartości katolickich"Promotorzy LGBT przestali się hamować" - ostrzega Godek w liście do darczyńców, prosząc o wpłaty na pakiety do zbiórki podpisów dla aż 6193 osóbKomitet Inicjatywy Ustawodawczej StopLGBT musi wydać 18579 złotych. "To znaczny koszt, który będziemy mogli pokryć wyłącznie dzięki Pani wsparciu" - informuje inicjatorka zbiórkiKaja Godek, tuż po ogłoszeniu sukcesu w związku z kolejnymi ograniczeniami w ustawie antyaborcyjnej, zainicjowała kolejną akcję. Jest nią zbieranie podpisów pod ustawą, której celem jest zakazanie osobom LGBT organizowania Parad Równości.Pamiętajmy, by wiedzę z zakresu seksualności czerpać z wiarygodnych źródeł medycznych oraz eksperckich. Tezy przedstawione przed Kaję Godek mogą nie tylko obrażać osoby nieheteronormatywne, ale też mijać się z dostępną wiedzą naukową.

Nawet w Dzień Flagi Kaja Godek znalazła powód do uderzenia w osoby o innych poglądach niż ona
19.03.2022 08:41 Kaja Godek świętowała Dzień Flagi, pisząc o odrzuceniu „wrogich ideologii”

Nawet w Dzień Flagi Kaja Godek znalazła odniesienie do prowadzonej przez siebie krucjaty pro-life/anti-choice. Na Facebooku opublikowała wymowny post, który daleki jest od wznoszenia się ponad podziały w tak ważny dla wszystkich Polek i Polaków dzień. Krytyce poddała inne niż swoje chrześcijańskie spojrzenie na świat. Nie zabrakło mowy o „wrogich ideologiach”.Rano 2 maja Kaja Godek opublikowała na swoim profilu w mediach społecznościowych post. Na grafice zobaczyć można kilka flag. W opozycji do biało-czerwonej stały m.in. te identyfikujące Unię Europejską czy społeczność LGBT.To nie pierwszy raz, gdy Kaja Godek udowadnia, iż każdy moment jest dobry na pogłębienie podziałów w polskim społeczeństwie. Dziwić może jednak, iż w dniu, celebrowania narodowych barw znalazła sposób na podkreślenie swojego sprzeciwu wobec wszystkich reprezentujących inne poglądy niż ona.

wtv
19.03.2022 08:27 Kaja Godek wygrała plebiscyt na Biologiczną Bzdurę Roku. Na trzecim miejscu Edyta Górniak

Wypowiedź Kai Godek zwyciężyła w plebiscycie na "Biologiczną Bzdurę Roku"Aktywistka mówiła, że "nie ma czegoś takiego" jak orientacja seksualnaTuż za Kają Godek uplasowały się Joanna Scheuring-Wielgus i Edyta Górniak2020 r. należał do Kai Godek, choć zwycięstwo na pewno nie przyszło jej łatwo. Jej wypowiedź wygrała z dużą konkurencją.

wtv
19.03.2022 08:27 Kaja Godek obrzucona śnieżkami podczas odjeżdżania spod sądu. Zakończył się proces o obrazę uczuć religijnych

Zakończył się proces o obrazę uczuć religijnych w Sądzie Rejonowym w PłockuJednym z głównych jego bohaterów była Kaja GodekWyrok w pierwszej instancji przyznał rację GodekNa zewnątrz sądu czekali stronnicy oskarżonych o sprawę wizerunku tęczowej Maryi, którzy zasypali samochód Godek śnieżkami, kiedy ta odjeżdżałaSojusznicy pozostali do końca sprawy. Ta jeszcze się nie zakończyła - wiadomo już, kiedy odbędzie się następna rozprawa.

wtv
19.03.2022 08:26 Maciej Dowbor porównał Kaję Godek do mopsa. "Modowe inspiracje"

Maciej Dowbor postanowił na swoim Instagramie odnieść się do maseczki Kai Godek, którą ta nosiła podczas procesu w PłockuPorównał działaczkę do psa, pokazując zdjęcia koronkowej maski i kagańca dla zwierzakaNatychmiast pojawiły się komentarze sugerujące, że posunął się za dalekoWarto jednak piętnować podobne zachowania - podobnie jak maseczki nakładane jedynie na usta lub jedynie na nos, koronkowe nie mają żadnego zastosowania dla zdrowiaProblem z przestrzeganiem obostrzeń obowiązuje bardzo wiele osób, warto więc mieć z kogo brać przykład.

wtv
19.03.2022 08:26 Odrzucono projekt "Stop LGBT" zakazujący marszów równości. Kaja Godek będzie zbierać podpisy od nowa

Od rozpoczęcia płockiego procesu o Kai Godek znów jest głośnoTym razem powróciła sprawa jest projektu „Stop LGBT”, który zakazywałby organizacji marszów równości w PolsceProjekt został najpierw odrzucony przez Sejm, a potem skargi z tego tytułu nie uznał Sąd NajwyższyWcześniej Godek zbierała podpisy m. in. w parafiach, co wywołało ogromny skandalCzy ponownie zdecyduje się na zbiórkę podpisów pod tym projektem?

wtv
19.03.2022 08:25 Kaja Godek o in vitro. "Produkcja dzieci metodą weterynaryjną"

Za pośrednictwem mediów społecznościowych Kaja Godek skomentowała doniesienia, według których zarządzana przez nią Fundacja Życie i Rodzina planuje kampanię outdoorową przeciw zapłodnieniu metodą in vitro.Aktywistka zdementowała doniesienia o planowanej inicjatywie. Jednocześnie opublikowała jednak plakat ze zorganizowanej przed rokiem akcji „Stop In Vitro”. Widoczne na nim hasła przedstawiają pseudonaukowe teorie na temat wspomnianej metody zapłodnienia.Fundacja Kai Godek zaznacza, że in vitro oznacza „produkcję dzieci metodą weterynaryjną” czy „wielokrotną aborcję”. Dalej robi się już tylko ostrzej. I straszniej.

wtv
19.03.2022 08:25 Psycholog o plakatach Godek przeciw in vitro: Skrajnie nieodpowiedzialne

Kaja Godek dotąd kojarzona była przede wszystkim ze skrajnymi kampaniami antyaborcyjnymi, postulującymi całkowite zniesienie możliwości przerywania ciąży w Polsce. W ostatnim czasie szum medialny wokół działaczki narósł jednak ze względu na nagłaśnianą przez szczeciński Ogólnopolski Strajk Kobiet kampanię, którą miała planować zarządzana przez nią fundacja. Problem dla Godek stanowi bowiem już nie tylko aborcja, ale i metoda in vitro.Sama działaczka twierdzi, że kampanii nie będzie, jednak nie wypiera się faktu, że to jej fundacja stoi za stworzeniem plakatu. "To prawda, to nasz plakat i wszystko, co na nim jest, to fakty. Używaliśmy go do akcji #StopInVitro" - podkreśliła we wpisie na Facebooku. Co ważne, zamieszanie już zdążyło doprowadzić do nagłośnienia akcji i nawet bez billboardów treści obiegają media społecznościowe. Mają więc do nich dostęp także dzieci.Treść przygotowanych przed Rodzina i Życie plakatów szybko zbulwersowała wiele środowisk. Możemy na nich bowiem przeczytać, że in vitro to “produkcja dzieci metodą weterynaryjną, handel dziećmi, wielokrotna aborcja, mrożenie dzieci na lata, wielka kasa dla klinik". W rzeczywistości metoda stanowi jednak dla tysięcy rodzin szansę na posiadanie upragnionego potomka, który bez podobnej pomocy nie mógłby przyjść na świat.Opublikowany przez Kaja Urszula Godek Poniedziałek, 8 lutego 2021

wtv
19.03.2022 08:23 Godek pochwaliła się kubkiem z Muminkami. Niedawno krytycznie odpowiedziała jej fundacja ich autorki

22 października, tuż po opublikowaniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego, w mediach społecznościowych Kai Godek pojawił się wpis, w którym aktywistka postanowiła wyrazić swą radość z zaostrzenia prawa aborcyjnego.Założycielka Fundacji Życie i Rodzina, która koncentruje swe działania na walce z prawem do aborcji oraz ze społecznością LGBT, pisała wówczas:- Wojtek, wiesz co? Już nie można zabijać małych muminków.- Co, mama?- Wszystkie muminki są już bezpieczne, wiesz?- O, super! Dzięki, mama!To i ja jeszcze raz wszystkim Państwu dziękuję. Dobranoc.Wśród członków ruchu „Wiara i Światło” Muminkami określa się osoby niepełnosprawne intelektualnie, wskazywał tygodnik „Wprost”. Ich opiekunów nazywa się z kolei „Paszczakami”, co również nawiązuje do znanej z „Muminków” postaci.

wtv
19.03.2022 08:23 Godek zapowiada apelację od wyroku ws. tęczowej Matki Boskiej. "Uzasadnienie brzmi bardziej jak publicystyka homoaktywisty"

Po wydaniu wyroku ws. tęczowej Matki Boskiej głos zabrała Kaja GodekAktywistka pro-life/anti-choice nie zgadza się z wyrokiem uniewinniającym i wskazuje, że "wina oskarżonych jest bezsporna"Zapowiedziana została odwołanie od wyroku Sądu Rejonowego w PłockuDodatkowo w swoim wpisie w mediach społecznościowych skrytykowała uzasadnienie wyroku i skrytykowała sędzie Agnieszkę WarchołOkreśliła jej słowa, jako "wyrażenia żywcem wyjęte z podręcznika lewackiej nowomowy" oraz "publicystykę homoaktywisty"2 marca w Sądzie Rejonowym w Płocku ogłoszony został wyrok i uzasadnienie ws. "tęczowej Maryjki", jednak decyzja sądu nie spotkała się z aprobatą Kai Godek. Aktywistka, która doprowadziła do niemal całkowitego zakazu aborcji w kraju, podaje, że nie jest zaskoczona uniewinnieniem aktywistek.We wpisie w mediach społecznościowych Kaja Godek postanowiła odnieść się do ogłoszonego tuż po 10 wyroku uniewinniającego Annę, Elżbieta Podleśną oraz Joannę od zarzutów obrazy uczuć religijnych. Działaczka pro-life/anti-choice nie zdecydowała się na dyplomatyczny ton w stosunku do wymiaru sprawiedliwości oraz samego tęczowego nimbu.

wtv
19.03.2022 08:23 Kaja Godek zbiera podpisy przeciw galerii sztuki. "To bezpośrednia próba cenzury"

Zbiórka podpisów będzie trwała do 23 kwietnia. Fundamentalistom religijnym chodzi o zablokowanie dofinansowań dla Galerii "Labirynt", Fundacji "Her Story", "Camera Femina", stowarzyszenia "Homo Faber", a także "Innej Fundacji". Wymienione instytucje wspierają społeczność LGBT, a także wspierają środowiska kobiecie w walce o swoje prawaFundacji Życie i Rodzina szczególnie nie spodobała się wystawa poświęcona erotyce i cielesności. - Jak wiadomo, za każdym razem, gdy gdzieś na świecie pojawi się wizerunek nagiego mężczyzny, w kosmosie imploduje czarna dziura - komentowali wystawę jej organizatorzy z Galerii LabiryntPrzed urzędem gminy odbyła się prezentacja petycji. - Miasto i tak ma ogromne długi, a wydawanie rocznie milionów złotych na instytucje i organizacje, które propagują rzeczy sprzeczne z porządkiem konstytucyjnym i interesem społecznym, budzi w nas, mieszkańcach Lublina, uzasadnione wzburzenie - komentował działacz FŻiR, cytowany przez Kuriera Lubelskiego. Według ludzi kultury, Kaja Godek wprost podnosi rękę na wolność artystyczną. Warto podkreślić, że dyrektor Galerii jest nominowany na nagrody "O!Lśenienie" właśnie za wystawy poświęcone tematyce feministycznej. Chodzi o bojkotowane przez Godek wystawy "Nigdy nie będziesz szła sama" i "Jesteśmy ludźmi".

wtv
19.03.2022 08:22 Wiadomości TVP otrzymały nagrodę Polskiego Pawia "za czyny i słowa przyprawiające o mdłości"

"Wiadomości" TVP zostały "uhonorowane" anty-nagrodą LGBT - Złotymi PawiamiGala odbyła się na Facebooku organizacji Miłość Nie WykluczaPozostałe dwie nagrody przypadły Polskiej Policji oraz Kai Godek"Wiadomości" TVP triumfowały w swojej kategorii, choć trzeba przyznać, że konkurencja była spora.

wtv
19.03.2022 08:21 Kaja Godek zapowiada zbiórkę podpisów pod projektem STOPLGBT

Cel założonej przez Kaję Godek instytucji przedstawia się dość jasno. Chcemy być wszędzie tam, gdzie wrogie ideologie atakują dzieci i rodziny, czytamy na oficjalnej stronie internetowej Fundacji Życie i Rodzina.Prowadzimy szkolenia dla obrońców życia i rodziny, wychodzimy na ulice miast i pod szpitale, aby pokazywać prawdę o aborcji, stawiamy wystawy demaskujące homoseksualizm, przeprowadzamy edukacje i spotkania informacyjne, zapewniają aktywiści.Po publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który 22 października orzekł, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z polską konstytucją, Kaja Godek otwarcie bierze się za walkę z osobami nieheteronarmatywnymi.

wtv
19.03.2022 08:20 Kaja Godek oburzona kampanią "Kochajcie mnie, mamo i tato"

Po raz kolejny Kaja Godek stara się przekonać, że świat byłby lepszy, gdyby rodzice nie słuchali swoich dzieci i podejmowali decyzje za nich. Ważny jest szczegół, iż muszą być to decyzje zgodne z chrześcijańskim postrzeganiem świata.Subskrybenci newslettera Fundacji Życie i Rodzina Kai Godek otrzymali maila, gdzie aktywistka negatywnie ocenia kampanię społeczną „Kochajcie mnie, mamo i tato”. Billboardy pojawiające się w coraz większej części kraju są odpowiedzią na akcję przeciwników aborcji. Aktywistka pro-life/anti-choice nie ukrywa, że jej się nie podobają.

  • 1
  • 2