wtv.pl > Społeczeństwo > Wolontariusze Kai Godek stawią się na Paradzie Równości. Będą zbierać podpisy pod "Stop LGBT"
Alan Wysocki
Alan Wysocki 27.02.2023 14:30

Wolontariusze Kai Godek stawią się na Paradzie Równości. Będą zbierać podpisy pod "Stop LGBT"

Kaja Godek
Jan Bielecki/East News

Fundacja Kai Godek już szykuje się na Paradę Równości. W okolicach trasy przemarszu ruszy zbiórka podpisów pod inicjatywą "STOP LGBT".

Parada Równości już 19 czerwca przejdzie ulicami Warszawy. Równolegle podpisy pod projektem ustawy "STOP LGBT" będą zbierać wolontariusze fundacji Kai Godek.

Fundacja Kai Godek będzie zbierać podpisy w okolicy Parady Równości

O planowanych działaniach powiedział nam przedstawiciel Fundacji Życie i Rodzina. Postanowiliśmy zapytać, czy szykowana jest jakakolwiek blokada w wykonaniu środowisk znanych z niechęci do Strajku Kobiet oraz społeczności LGBT+. Odpowiedź, którą otrzymaliśmy, była bardzo krótka.

"Będziemy zbierać podpisy. Na pewno będzie wiele osób niezadowolonych z Parady. Chętnie się podpiszą" - czytamy w przesłanym nam SMS-ie od członka zarządu Fundacji - Krzysztofa Kasprzaka.

Wolontariusze nie zdradzają konkretnego miejsca, gdzie będzie trwać zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem "STOP LGBT".

Gdzie spodziewać się wolontariuszy Kai Godek?

Parada Równości ruszy spod Pałacu Kultury i Nauki o godzinie 14:00. O godzinie 15:00 rozpocznie się przemarsz w kierunku Politechniki.

Finał wydarzenia zaplanowano na Polach Mokotowskich.

Niewykluczone, że wolontariusze Fundacji Życie i Rodzina rozbiją się z nagłośnieniem na warszawskiej Patelni.

Dalsza część materiału pod wideo.

Projekt "STOP LGBT" - o co walczy Kaja Godek?

Projekt Kai Godek zakłada zakazanie wykorzystywania symboli religijnych oraz przedmiotów związanych z praktykowaniem obrzędów religijnych w sposób mogący obrazić uczucia religijne innych osób, w tym poprzez ich artystyczne przetworzenie.

Kolejnym kontrowersyjnym zapisem jest zakaz wykorzystywania przedmiotów imitujących narządy rozrodcze w przestrzeni publicznej. Przykładem jest między innymi symbol macicy, używany podczas Strajków Kobiet.

Cel zgromadzenia, według propozycji Godek, nie będzie mógł dotyczyć kwestionowania małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, propagowania związków osób tej samej płci, propagowania orientacji seksualnych innych niż heteroseksualizm oraz propagowania płci jako bytu niezależnego od uwarunkowań biologicznych.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected] Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl

Zdjęcie wyróżniające: Piotr Molecki/East News

Tagi: Kaja Godek
Powiązane