wtv.pl > Polska > Kaja Godek i jej sympatycy modlili się o wycofanie szczepionek "skażonych aborcją". Różaniec przed Ministerstwem Zdrowia
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 15.06.2022 02:02

Kaja Godek i jej sympatycy modlili się o wycofanie szczepionek "skażonych aborcją". Różaniec przed Ministerstwem Zdrowia

Różaniec
Pawel Wodzynski/East News

O wycofanie szczepionek "skażonych aborcją" modliła się przed Ministerstwem Zdrowia działaczka anti-choice Kaja Godek oraz jej zwolennicy. Pod budynkiem resortu zgromadziło się ok. 50 osób.

Demonstracja jest pokłosiem kontrowersyjnego wystąpienia przedstawicieli Konferencji Episkopatu Polski na temat szczepionek AstraZeneki i Johnson&Johnson.

Antyszczepionkowy różaniec

Po godz. 16 w sobotę przed budynkiem Ministerstwa Zdrowia przy ul. Miodowej zebrało się kilkadziesiąt osób z różańcami w rękach. Grupie przewodziła znana działaczka anti-choice Kaja Godek.

Podczas demonstracji nie brakowało antyaborcyjnych wystąpień. Przekonywano również, że niektóre ze szczepionek na Covid-19 wytwarzane są w oparciu o badania na abortowanych płodach.

W trakcie manifestacji odmówiono modlitwę różańcową, której przewodniczył obecny na miejscu ksiądz.

Modlono się o "opamiętanie i nawrócenie" oraz rezygnację z dopuszczania do szczepień preparatami stworzonymi przez firmy AstraZeneca i Johnson&Johnson.

Pokłosie słów KEP-u

Manifestacja spotkała się z żywym zainteresowaniem przechodniów, którzy zatrzymywali się i z pobłażaniem obserwowali rozwój wydarzeń przed budynkiem Ministerstwa.

Nie brakowało również krytycznych słów pod adresem manifestujących. Jak czytamy w serwisie Wyborcza.pl, do demonstrujących podeszła lekarka.

- Jestem lekarzem i apeluję do państwa, byście nie nabierali się na te głupoty - przekonywała.

W kwietniu Zespół Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych wydał oświadczenie, w którym odradzano katolikom szczepienia preparatami AstryZeneki i Johnson&Johnson.

Jak stwierdzono, miały one powstać na bazie badań opartych na abortowanych płodach. Dozwolono wakcynację szczepionkami wymienionych firm jedynie w przypadku, gdy nie ma możliwości wyboru innego preparatu.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wyborcza.pl, wtv.pl