wtv.pl
Kaja Godek

Jakub Kaminski/East News

Kaja Godek promuje petycję do Mateusza Morawieckiego ws. Wielkanocy

19 Marca 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Kaja Godek jest "porażona" najnowszymi doniesieniami rządu w sprawie obostrzeń, jakie będą ciążyły na nas podczas Wielkanocy. Działaczka antyaborcyjna ostrzegła swoich darczyńców przez władzą, która "chce odebrać wszystkim świ

  • Dwa dni temu Mateusz Morawiecki i Adam Niedzielski podali najnowsze przepisy sanitarne. Do 9 kwietnia nie zaostrzono obostrzeń dla Kościoła katolickiego, a mimo to Kaja Godek donosi o walce z tradycją i kulturą

  • "Czy to przypadek, że dzieje się to właśnie teraz, gdy zbliżają się najważniejsze dni w roku - Triduum Paschalne i Święta Zmartwychwstania Pańskiego" - zastanawia się aktywistka antyaborcyjna

  • Fundacja Życie i Rodzina ruszyła ze zbiórką podpisów pod petycją do premiera. Autorzy pisma chcą pełnego otwarcia związku wyznaniowego

Osoby zapisane do newslettera fundacji Kai Godek otrzymały specjalną wiadomość. W dokumencie poinformowano o najnowszej zbiórce podpisów. "Sprawa, o której dziś powiem jest PORAŻAJĄCA...Czy wie Pani, że rząd chce odebrać nam wszystkim kolejne święta" - czytamy we wstępie. Zachowaliśmy pisownie oryginalną.

Podczas nabożeństw na jedną osobę musi przypadać 15 metrów kwadratowych kościoła. Tymczasem Kaja Godek przypomniała, iż na samym początku kryzysu w liturgiach udział mogło brać maksymalnie 5 osób. "Tak pozbawiono wiernych możliwości godnego obchodzenia Wielkanocy A.D. 2020" - ocenia fundamentalistka religijna, zarzucając władzy niszczenie świąt w kolejnym roku. 

Kaja Godek ostrzega: "Sprawa, o której dziś powiem, jest porażająca"

Konserwatystka przypomniała o zamknięciu cmentarzy podczas Wszystkich Świętych, a także o uniemożliwieniu świętowania Bożego Narodzenia. Według Kai Godek działania Zjednoczonej Prawicy stanowią nową, współczesną wersję walki z tradycją, rodziną i religią katolicką.

W liście do darczyńców użyto antynaukowych argumentów, stanowiących kontynuację narracji zwolenników teorii spiskowych. Przypomniano, że dokładnie 4 lata temu w Polsce mieliśmy 33 tysiące zachorowań na grypę dziennie, a jednak nie zamknięto gospodarki i miejsc kultu. 

"Teraz pod pretekstem wirusa, który wywołuje podobne do grypy schorzenie i przy 25 tysiącach zachorowań na dobę zabiera się nam Wielkanoc" - czytamy. Pamiętajmy, by wiedzę o kryzysie epidemicznym czerpać z wiarygodnych źródeł rządowych, europejskich, czy też bezpośrednio medycznych. 

Wolontariusze Fundacji Życie i Rodzina rozpoczęli internetową zbiórkę podpisów pod petycją do Prezesa Rady Ministrów. Działacze chcą pełnego otwarcia kościołów na czas świąt.

Kaja Godek zaapelowała o rozsyłanie petycji, by pokazać Mateuszowi Morawieckiemu, "jak bardzo jego postanowienia krzywdzą Polaków". "Możemy być pewni, że jeśli naszego głosu zabraknie, władza będzie dalej ingerować w sprawowanie kultu religijnego i ograniczać ludziom kontakty z najbliższymi" - zapewnia aktywistka. 

"Ogłaszanie kolejnego lockdownu w chwili, gdy zbliżają się najważniejsze dla katolików święta nosi znamiona prześladowania tej grupy religijnej i nie znajduje uzasadnienia z punktu widzenia epidemiologicznego" - czytamy w dokumencie. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Daniel Obajtek zabrał głos ws. pracy syna Beaty Szydło. „Dlaczego miałem mu nie pomóc?”

  • Sprzeciw rodziców wobec nauki zdalnej. Wysyłają pisma prosto do dyrekcji

  • KRRiT stanowczo skrytykowała TVP. Poszło o materiały dot. aborcji

Źródło: [WTV]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >