wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Kaja Godek obrzucona śnieżkami podczas odjeżdżania spod sądu. Zakończył się proces o obrazę uczuć religijnych

15 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Zakończył się proces dot. obrazy uczuć religijnych, w którym ważną postacią była Kaja Godek. Sprawa dotyczyła "tęczowej Maryi". W pierwszej instancji sąd przyznał rację aktywistce antyaborcyjnej, co skończyło się oburzeniem zgromadzonyc

  • Zakończył się proces o obrazę uczuć religijnych w Sądzie Rejonowym w Płocku

  • Jednym z głównych jego bohaterów była Kaja Godek

  • Wyrok w pierwszej instancji przyznał rację Godek

  • Na zewnątrz sądu czekali stronnicy oskarżonych o sprawę wizerunku tęczowej Maryi, którzy zasypali samochód Godek śnieżkami, kiedy ta odjeżdżała

Sojusznicy pozostali do końca sprawy. Ta jeszcze się nie zakończyła - wiadomo już, kiedy odbędzie się następna rozprawa. 

Zakończył się proces o obrazę uczuć religijnych w płockim sądzie. Kaja Godek zwycięska w pierwszej rundzie

- Do obrazy uczuć religijnych, broń Boże, się nie przyznam. Nie uważam, żeby tęcza obrażała cokolwiek i kogokolwiek. Nie popełniłam przestępstwa - mówiła jeszcze przed rozprawą Elżbieta G., jedna z oskarżonych. Podobnie myślały jej towarzyszki z ławy, według których rozklejanie wlepek z wizerunkiem tęczowej Maryi nie obrażały niczyich uczuć. 

- Akcja była sprowokowana przez homofobiczne napisy, które raczył przygotować proboszcz parafii św. Dominika, obraźliwe w stosunku do osób LGBT i zachęcające również następne osoby do pogardliwego stosunku wobec osób LGBT - tłumaczyła Elżbieta G. 

Innego zdania był jednak proboszcz parafii św. Dominika, który uznał, że akcja oblepiania parafii w nocy z 26 na 27 kwietnia 2019 roku była obrazą jego uczuć religijnych. Wstawiła się za nim Kaja Godek.

Zarzuty dotyczyły konkretnie „rozklejenia na toalecie, koszu na śmieci, transformatorze, znakach drogowych i ścianach budynków wydruków przedstawiających przerobiony obraz Matki Bożej Częstochowskiej z widoczną aureolą w kolorach tęczy, będącej symbolem społeczność LGBT”. Oskarżone zaprzeczały, jakoby naklejki trafiały m. in. do kosza na śmieci.

Sprawę rozpoczęła kwestia wystawionego w kwietniu 2019 roku Grobu Pańskiego z napisami takimi jak: LGBT, gender, agresja, pycha, odrzucenie wiary, kłamstwo, zboczenia, egoizm, hejt i pogarda. W parafii pojawili się aktywiści, a potem również - wlepki. 

W pierwszej rundzie widocznie wygrała Kaja Godek, ale zaplanowano już kolejną rozprawę - pytanie, jak będzie wyglądał jej przebieg, bo już teraz pojawiły się głosy niezadowolenia związane z tym, w jaki sposób przebiegało przesłuchanie świadków.

Następna rozprawa została zaplanowana na 17 lutego

Sojusznicy obrzucili samochód Godek śnieżkami

Od początku rozprawy pod płockim sądem gromadzili się sojusznicy trzech oskarżonych - mieli ze sobą flagi z tęczą LGBT+ oraz wznosili głośne okrzyki „Tęcza nie obraża”, „pedofile są w sutannach” czy wreszcie „Kaja Godek - to się leczy”.

Kiedy Kaja Godek wsiadła do auta, które zajechało po nią pod budynek sądu, uczestnicy małej demonstracji obrzucili je śnieżkami i blokowali drogę wyjazdu. Szybko zostali jednak rozproszeni.

Prawdopodobnie 17 lutego pod sądem pojawią się większe tłumy - o dalszych akcjach będzie informowała m. in. Kampania Przeciw Homofobii. 

źródło: [wnp.pl][Twitter/KPH_official[

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Kontrowersyjne nagranie księdza w sieci. Interwencja u ministra

  • Syn Gierka pokazał grób ojca. Przekazał kilka mało znanych informacji

  • Czy ulicami Warszawy ruszy Orszak Trzech Króli? Organizatorzy wydarzenia odpowiedzieli

Podobne artykuły

Polska

Robisz zakupy przez internet? Sprawdź, które sklepy oferują zniżki dla klientów!

Czytaj więcej >

Polska

Brak pieniędzy na spłatę raty kredytu hipotecznego – co robić?

Czytaj więcej >

Polska

Z jaką odzieżą można świetnie połączyć golfy męskie? Odpowiadamy

Czytaj więcej >
Tadeusz Rydzyk obchodzi urodziny

Polska

Tadeusz Rydzyk obchodzi dziś 76. urodziny

Czytaj więcej >
Pomimo złej pogody w sobotę na Krupówkach pojawiły się tłumy turystów.

Polska

Wymowne zdjęcia z Krupówek i Sopotu. Turyści już są na miejscu

Czytaj więcej >
Skandal w policji

Polska

Wyszła na jaw wielka afera w policji. Oskarżenia są porażające

Czytaj więcej >