wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Kaja Godek wygrała plebiscyt na Biologiczną Bzdurę Roku. Na trzecim miejscu Edyta Górniak

12 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Kaja Godek okazała się zwyciężczynią plebiscytu "Biologiczna Bzdura Roku". Jej wypowiedź na temat orientacji seksualnej otrzymała najwięcej, bo aż 26 % głosów. Tuż za nią uplasowały się kolejno posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus i p

  • Wypowiedź Kai Godek zwyciężyła w plebiscycie na "Biologiczną Bzdurę Roku"

  • Aktywistka mówiła, że "nie ma czegoś takiego" jak orientacja seksualna

  • Tuż za Kają Godek uplasowały się Joanna Scheuring-Wielgus i Edyta Górniak

2020 r. należał do Kai Godek, choć zwycięstwo na pewno nie przyszło jej łatwo. Jej wypowiedź wygrała z dużą konkurencją. 

Kaja Godek zwycięża! 

"Biologiczna Bzdura Roku" to plebiscyt organizowany na blogu "To tylko teoria", prowadzonym przez biologa Łukasza Sakowskiego. Inicjatywa, która odbywa się już od kilku lat, ma na celu zwrócenie uwagi na szkodliwość nieprawdziwych informacji podawanych przez postaci życia publicznego, często mające śladową wiedzę na tematy naukowe. 

Autor strony wyłapuje cytaty, które zasługują na największą krytykę, a następnie poddaje je głosowaniu internautów, którzy co rok typują najbardziej żenującą, ich zdaniem, wypowiedź publiczną dotyczącą biologii. Zwycięzca uhonorowany zostaje symboliczną statuetką Alternatywnej Zięby. 

W ubiegłym roku pole do popisu było naprawdę duże, za sprawą panującej pandemii koronawirusa. Nagle okazało się, że wśród celebrytów, znanych polityków, czy dziennikarzy pojawiło się wielu amatorskich wirusologów i specjalistów od chorób zakaźnych. 

To nie wypowiedź na temat Covid-19 wygrała jednak plebiscyt za 2020 r. Wielką zwyciężczynią okazała się aktywistka anti-choice Kaja Godek i jej opinia na temat orientacji seksualnej

"Najlepsze" wypowiedzi 

- Nie ma czegoś takiego jak orientacja [seksualna] - miała powiedzieć Kaja Godek w jednym z wywiadów i to właśnie ta opinia spotkała się z największą ilością głosów w plebiscycie na "Biologiczną Bzdurę Roku". Za przyznaniem Alternatywnej Zięby działaczce głosowało aż 26 % internautów

Tuż za nią uplasowała się posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus ze swoją wypowiedzią pochodzącą z rozmowy na antenie RMF FM. 

- W momencie kiedy płodowi zaczyna bić serce, możemy mówić o życiu - powiedziała polityczka, przecząc swoim własnym poglądom, gdyż organ ten zaczyna działać już w 6 tygodniu od poczęcia. 

Trzecie miejsce przypadło piosenkarce Edycie Górniak, której antyszczepionkowe wypowiedzi pojawiały się w ubiegłym roku w nagłówkach prasy i internetu niemalże każdego dnia. 

- Jedni lekarze powiedzą, że maseczki chronią przed wszystkim, a drudzy co te maseczki faktycznie robią, co to znaczy wdychać z powrotem CO2, który wydychamy. Wdychamy tlen, wydychamy CO2 i powinniśmy wdychać z powrotem tlen, a nie ten sam CO2, czyli wdychać własne spaliny - miała powiedzieć znana piosenkarka. 

Na kolejnych miejscach pojawili się m.in. youtuber Marcin Rola, aktorka Viola Kołakowska, czy celebrytka Anna Lewandowska

W poprzedniej edycji konkursu triumfowała Ewa Kopacz ze swoją wypowiedzią na temat ludzi, którzy rzucali kamieniami w dinozaury. 

Źródło: totylkoteria.pl, biotechnologia.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Kontrowersyjne nagranie księdza w sieci. Interwencja u ministra

  • Syn Gierka pokazał grób ojca. Przekazał kilka mało znanych informacji

  • Czy ulicami Warszawy ruszy Orszak Trzech Króli? Organizatorzy wydarzenia odpowiedzieli

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >