Kaja Godek triumfuje. East News/Piotr Molecki, Jakub Kaminski, Reporter/Andrzej Iwanczuk
Źródło: East News/Piotr Molecki, Jakub Kaminski, Reporter/Andrzej Iwanczuk
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 12 Stycznia 2021

Kaja Godek wygrała plebiscyt na Biologiczną Bzdurę Roku. Na trzecim miejscu Edyta Górniak

Kaja Godek okazała się zwyciężczynią plebiscytu "Biologiczna Bzdura Roku". Jej wypowiedź na temat orientacji seksualnej otrzymała najwięcej, bo aż 26 % głosów. Tuż za nią uplasowały się kolejno posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus i piosenkarka Edyta Górniak.

  • Wypowiedź Kai Godek zwyciężyła w plebiscycie na "Biologiczną Bzdurę Roku"
  • Aktywistka mówiła, że "nie ma czegoś takiego" jak orientacja seksualna
  • Tuż za Kają Godek uplasowały się Joanna Scheuring-Wielgus i Edyta Górniak

2020 r. należał do Kai Godek, choć zwycięstwo na pewno nie przyszło jej łatwo. Jej wypowiedź wygrała z dużą konkurencją. 

Kaja Godek zwycięża! 

"Biologiczna Bzdura Roku" to plebiscyt organizowany na blogu "To tylko teoria", prowadzonym przez biologa Łukasza Sakowskiego. Inicjatywa, która odbywa się już od kilku lat, ma na celu zwrócenie uwagi na szkodliwość nieprawdziwych informacji podawanych przez postaci życia publicznego, często mające śladową wiedzę na tematy naukowe. 

Autor strony wyłapuje cytaty, które zasługują na największą krytykę, a następnie poddaje je głosowaniu internautów, którzy co rok typują najbardziej żenującą, ich zdaniem, wypowiedź publiczną dotyczącą biologii. Zwycięzca uhonorowany zostaje symboliczną statuetką Alternatywnej Zięby. 

W TVN mocne spięcie. Kłótnia między Moniką Olejnik a Radosławem SikorskimW TVN mocne spięcie. Kłótnia między Moniką Olejnik a Radosławem SikorskimCzytaj dalej

W ubiegłym roku pole do popisu było naprawdę duże, za sprawą panującej pandemii koronawirusa. Nagle okazało się, że wśród celebrytów, znanych polityków, czy dziennikarzy pojawiło się wielu amatorskich wirusologów i specjalistów od chorób zakaźnych. 

To nie wypowiedź na temat Covid-19 wygrała jednak plebiscyt za 2020 r. Wielką zwyciężczynią okazała się aktywistka anti-choice Kaja Godek i jej opinia na temat orientacji seksualnej

"Najlepsze" wypowiedzi 

- Nie ma czegoś takiego jak orientacja [seksualna] - miała powiedzieć Kaja Godek w jednym z wywiadów i to właśnie ta opinia spotkała się z największą ilością głosów w plebiscycie na "Biologiczną Bzdurę Roku". Za przyznaniem Alternatywnej Zięby działaczce głosowało aż 26 % internautów

Tuż za nią uplasowała się posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus ze swoją wypowiedzią pochodzącą z rozmowy na antenie RMF FM. 

- W momencie kiedy płodowi zaczyna bić serce, możemy mówić o życiu - powiedziała polityczka, przecząc swoim własnym poglądom, gdyż organ ten zaczyna działać już w 6 tygodniu od poczęcia. 

Trzecie miejsce przypadło piosenkarce Edycie Górniak, której antyszczepionkowe wypowiedzi pojawiały się w ubiegłym roku w nagłówkach prasy i internetu niemalże każdego dnia. 

- Jedni lekarze powiedzą, że maseczki chronią przed wszystkim, a drudzy co te maseczki faktycznie robią, co to znaczy wdychać z powrotem CO2, który wydychamy. Wdychamy tlen, wydychamy CO2 i powinniśmy wdychać z powrotem tlen, a nie ten sam CO2, czyli wdychać własne spaliny - miała powiedzieć znana piosenkarka. 

Na kolejnych miejscach pojawili się m.in. youtuber Marcin Rola, aktorka Viola Kołakowska, czy celebrytka Anna Lewandowska

W poprzedniej edycji konkursu triumfowała Ewa Kopacz ze swoją wypowiedzią na temat ludzi, którzy rzucali kamieniami w dinozaury. 

Źródło: totylkoteria.pl, biotechnologia.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV: