wtv.pl > Polityka > Beata Maciejewska z Lewicy dostała od Kai Godek białego misia. Prosi o "przysyłanie dla niego kolorowych ubranek"
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 09:11

Beata Maciejewska z Lewicy dostała od Kai Godek białego misia. Prosi o "przysyłanie dla niego kolorowych ubranek"

Kaja Godek
(zdj. ilustracyjne) Wikimedia Commons / Fundacja Życie i Rodzina

- Nie wierzę, że można wykorzystywać pluszowe zwierzęta do szczucia na ludzi - napisała pod zdjęciem pluszowej zabawki posłanka Lewicy Beata Maciejewska. Pomysł polityczki nie przypadnie do gustu Kai Godek, która szukała poparcia dla projektu "Stop LGBT".

Do biura gdańskiej polityczki Beaty Maciejewskiej trafiła przesyłka od fundacji Kai Godek. Biały miś z różową wstążką wokół szyi miał być prezentem zjednującym sobie przychylność wobec projektu "Stop LGBT".

Posłanka Lewicy postanowiła jasno pokazać, co myśli o dehumanizującym projekcie. Do zabawy zaprosiła swoich obserwatorów.

Miś od Kai Godek trafił do posłanki Lewicy

- Biały miś. Od fundacji Kai Godek. Wysłany wraz z listem o poparcie absurdalnej ustawy #antyLGBT do wszystkich posłów i posłanek, aby przypominać im o ofiarach nieistniejącego „homolobby” - napisała na Facebooku Beata Maciejewska.

Pluszowe zabawki trafiły do większej ilości polityków. Nie wszyscy zdecydowali się jednak na jednoznaczny sprzeciw wobec działań aktywistki współodpowiedzialnej za zaostrzenie prawa aborcyjnego w Polsce.

Beata Maciejewska z Lewicy chce, by biały miś stał się pluszakiem jej biura poselskiego. Do tego niezbędna jest jednak spora zmiana.

Szuka sposobu na jego zmianę

Posłanka z Gdańska zaapelowała do swoich obserwatorów o pomoc. Pomysł na metamorfozę misia opiera się na zmianie jego wyglądu.

- Pięknie proszę więc, o przysyłanie dla niego kolorowych ubranek - napisała Beata Maciejewska.

Pomysł został przyjęty z entuzjazmem. Bardzo szybko pojawił się komentarz z prośbą o podanie rozmiaru przytulanki, tak by osoba zainteresowana mogła zacząć tworzyć dla misia.

- Cudny pomysł z tym misiakiem! Moja córa podchwyciła pomysł i chce mu zrobić na drutach tęczowy szaliczek. Będzie piękny ten Twój Misio - napisała pod postem jedna z obserwujących.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Kaja Godek i jej najnowsze projekty

Niedawno informowaliśmy o akcji fundacji Kai Godek wymierzonej w szczepionki. Aktywistka modliła się pod Ministerstwem Zdrowia o wycofanie szczepionek przeciwko COVID-19 z racji ich skażenia aborcją.

Do ministra Niedzielskiego trafić miała również petycja dotycząca rzekomego problemu z preparatami przeciwko wirusowi SARS-CoV-2.

Poza tym Kaja Godek skupia się na kampanii zachęcającej do poparcia projektu "Stop LGBT". W jej ramach prowadzona jest akcja "Zadzwoń do posła".

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl, wp.pl Zdjęcie główne: (zdj. ilustracyjne) Pixabay.com/Oldiefan

Powiązane