wtv.pl
Kaja Godek

Piotr Molecki/East News

Kaja Godek pisze o "najcięższych działach homolobby" skierowanych na Polskę. Zbiera pieniądze

3 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Kaja Godek skierowała do swoich sympatyków pismo z prośbą o przekazanie datków na rzecz dalszego rozwoju Fundacji Życie i Rodzina. Przywołała działania prezydenta Stanów Zjednoczonych, porównując je z sytuacją w Polsce. Aktywistka ostrzega przed "najcięższymi działami wytoczonymi przez homolobby".

Otrzymaliśmy maila, którego Kaja Godek wysłała do swoich darczyńców i zwolenników. "Czerwiec miesiącem dumy gejowskiej? To decydujący moment dla obrony rodziny!" - zaczęła działaczka na rzecz całkowitego zakazu aborcji. Następnie odniosła się do prezydenta Bidena, który wywiesił w Białym Domu tęczową flagę.

Kaję Godek bulwersuje sam fakt, że materiał wisi na tym samym maszcie, co amerykańska flaga państwowa. "W tym samym czasie administracja prezydenta Joe Bidena zamiast zabezpieczać równe prawa, planuje wprowadzenie przepisów, które będą w sposób oczywisty faworyzowały każdego, kto zadeklaruje się jako homoseksualista" - czytamy.

Kaja Godek ostrzega przed "homolobby"

Wyjaśnijmy, że opisanym działaniem ma być "Equality Act" - ustawa, która wprowadza ochronę prawną przed dyskryminacją ze względu na płeć, rasę, orientację seksualną, czy też tożsamość płciową.

"Niestety i na Polskę skierowane są najcięższe działa homolobby" - ostrzega prezeska Fundacji Życie i Rodzina. Godek przypomniała o działaniach 48 ambasadorów, którzy skierowali list do władz Polski z prośbą o przygotowanie zmian dążących do równouprawnienia mniejszości LGBT względem innych obywateli kraju.

rainbow-3648803 960 720

Transfobia w białych rękawiczkach. Rozmowa z Mają Heban

CZYTAJ DALEJ

Padł zarzut, jakoby Kaja Godek miała paść ofiarą postulatów środowisk osób nieheteronormatywnych. "Podobną retorykę stosowali między innymi, gdy próbowali mnie oskarżyć za krytyczne wypowiedzi o ideologii LGBT" - deklaruje.

Według aktywistki tylko zorganizowane działanie społeczne może doprowadzić do zahamowania zmian społecznych. "Dlatego czerwiec to miesiąc, który jest decydujący dla pomyślnego zrealizowania inicjatywy ustawodawczej #STOPLGBT" - zapowiada w wiadomości.

Chodzi o ustawę "STOP LGBT", której celem jest między innymi zakazanie Parad Równości. Zakazane miałoby być także mówienie o transpłciowości i niebinarności, a także o jednopłciowym modelu rodziny.

"Obecnie planujemy rozbudować i uruchomić Centrum Kontaktu Telefonicznego - aby zwiększyć zasięg akcji. Rządowe restrykcje związane z koronawirusem spowodowały, że na ulicach wciąż jest mniej ludzi niż jeszcze kilka miesięcy temu. Przez to organizacja zbiórki podpisów jest bardziej skomplikowana" - zapowiada.

Kaja Godek przyznała, że nie posiada odpowiedniego budżetu na zaplanowanie opisanych działań. Prosi więc o datki na rzecz dalszego rozwijania prac komitetu obywatelskiego, na którego czele stoi Fundacja Życie i Rodzina.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres redakcja@wtv.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [WTV]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >