wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Wiadomości TVP otrzymały nagrodę Polskiego Pawia "za czyny i słowa przyprawiające o mdłości"

12 Marca 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

"Wiadomości" TVP zwyciężyły w kategorii Polskich Pawii - nagrody przyznawanej "za czyny i słowa przyprawiające o mdłości" przez organizację Miłość Nie Wyklucza. Wirtualne rozdanie statuetek odbyło się wczoraj za pośrednictwem Facebooka

  • "Wiadomości" TVP zostały "uhonorowane" anty-nagrodą LGBT - Złotymi Pawiami

  • Gala odbyła się na Facebooku organizacji Miłość Nie Wyklucza

  • Pozostałe dwie nagrody przypadły Polskiej Policji oraz Kai Godek

"Wiadomości" TVP triumfowały w swojej kategorii, choć trzeba przyznać, że konkurencja była spora. 

"Wiadomości" TVP wyróżnione

Wczoraj odbyła się gala rozdania anty-nagród LGBT, której inicjatorem jest organizacja Miłość Nie Wyklucza. Uroczystość odbyła się na Facebooku, gdzie można było oglądać transmisję wirtualnej ceremonii. Poprowadzenia całości podjęli się Ola Kaczorek i Hubert Sobecki.

Ubiegły rok był szczególnie trudny dla społeczności LGBT+ w Polsce. Przyczyniło się do tego wiele osób, które dzień i noc ciężko pracowały, żebyśmy czuli się mniej bezpiecznie, mniej godnie i mniej u siebie. W Miłość Nie Wyklucza doceniamy ich trud i razem z Wami przyznajemy wyjątkowe, pionierskie i niezwykle prestiżowe ANTYNAGRODY LGBT+ - napisano w opisie wydarzenia na Facebooku, argumentując konieczność przeprowadzenia gali. 

Każda z nominowanych postaci, instytucji, a nawet programów telewizyjnych, została odpowiednio przedstawiona przez zaproszonych gości, m.in. Barta Staszewskiego, Sylwię Chutnik, czy Alicję Sienkiewicz

Choć grono nominowanych wydawało się być wyjątkowo szerokie, ilość nagród była ograniczona i sprowadziła się do trzech statuetek: Polskich Pawii, Sokołów Symetrii i Brunatnych Barchanów

Pierwsza z nich została przyznana "za czyny i słowa przyprawiające o mdłości". Choć konkurencja była spora ("Baba z Zetki" (Beata Lubecka), episkopat, Mateusz Morawiecki i Barbara Nowak), to "Wiadomościom" TVP udało się uzyskać wyróżnienie

- Mamy wrażenie, ze tej kandydatury nie trzeba przedstawiać - zaczęła swoją prezentację programu telewizji państwowej Alicja Sienkiewicz z Marszu Równości w Lublinie. 

- Sukcesywnie dążą do odnowienia przyjaźni polsko-radzieckiej na polu mediów (…) Jesteśmy zdumione jak ogromnym pokładem kreatywności i pogardy dysponują osoby tworzące i firmujące swoimi twarzami najbardziej niedorzeczne i kłamliwe, a przede wszystkim szkodliwe treści propagandowe - wyliczała "zasługi" "Wiadomości" TVP aktywistka. 

Pozostałe nagrody 

W kategorii Sokołów Symetrii, "za heroiczny symetryzm i szybkie pikowanie ku ziemi" wielkim zwycięzcą okazała się Polska Policja, która górowała m.in. nad Platformą Obywatelską, czy Rafałem Trzaskowskim. 

Nagrodę Brunatnych Barchanów przyznano natomiast aktywistce społecznej Kai Godek, jedynej "nie-polityczce" w gronie nominowanych, w którym znaleźli się oprócz niej również Andrzej Duda, Jarosław Kaczyński, Krzysztof Bosak i Zbigniew Ziobro. 

Byłoby świetnie, gdbyśmy w przyszłości nie mieli już komu przyznawać Antynagród. Dlatego od 10 lat nieprzerwanie pracujemy, żeby zmienić Polskę na lepsze dla całej społeczności LGBT+ - napisano w podsumowaniu uroczystości na Facebooku organizacji Miłość Nie Wyklucza. 

Źródło: queer.pl, facebook.com

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • 29-latka wyszła ze szpitala i zmarła. Tragedia w Łęcznej

  • Polsat i TVP dostały 5,3 mln zł na promocję działań rządu. Odpowiedź na interpelację

  • Ekspert skomentował szczegóły opieki Jarosława Kaczyńskiego nad kotem

Podobne artykuły

TRICOLORS/East News

TV

"Nasz nowy dom": Wszystko wyszło na jaw nt. produkcji. Będzie problem?

Czytaj więcej >

TV

"Nasz nowy dom" znika z anteny? Mamy stanowisko Polsatu

Czytaj więcej >

TV

Rodzina opublikowała nekrolog zmarłego dziennikarza TVN Rafała Poniatowskiego

Czytaj więcej >
WOŚP będzie się sądzić z TVP?

TV

WOŚP pozywa TVP za materiał "Wiadomości"

Czytaj więcej >

TV

Czy bukmacher może się reklamować w telewizji?

Czytaj więcej >
Telefon do prezenterów TVP Info

TV

Prezenterzy TVP zaatakowani na żywo. Głos w studio zabrał jeden z widzów

Czytaj więcej >