wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Maciej Dowbor porównał Kaję Godek do mopsa. "Modowe inspiracje"

22 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Maciej Dowbor nie mógł się powstrzymać i postanowił skomentować ostatnią maseczkową kreację Kai Godek, którą założyła na proces w Płocku. Dowbor nie szczędził uszczypliwości, porównując działaczkę antyaborcyjną do... psa. W komentarza

  • Maciej Dowbor postanowił na swoim Instagramie odnieść się do maseczki Kai Godek, którą ta nosiła podczas procesu w Płocku

  • Porównał działaczkę do psa, pokazując zdjęcia koronkowej maski i kagańca dla zwierzaka

  • Natychmiast pojawiły się komentarze sugerujące, że posunął się za daleko

  • Warto jednak piętnować podobne zachowania - podobnie jak maseczki nakładane jedynie na usta lub jedynie na nos, koronkowe nie mają żadnego zastosowania dla zdrowia

Problem z przestrzeganiem obostrzeń obowiązuje bardzo wiele osób, warto więc mieć z kogo brać przykład. 

Maciej Dowbor skrytykował Kaję Godek. Porównał ją do psa

Kaja Godek wzięła udział w głośnym procesie trzech aktywistek w Płocku, którym zarzucono obrazę uczuć religijnych. 13 stycznia odbyła się pierwsza rozprawa, a w Godek wystąpiła w roli oskarżyciela posiłkowego. Wiele osób zwróciło uwagę na to, co Godek nosiła na twarzy.

Zwrócono uwagę na noszoną przez nią koronkową maseczkę. Wielu internautów nazwało tę formę maseczki „majtkami”. Porównywano je również ze wcześniejszymi próbami Godek do ominięcia obostrzeń - chowanie twarzy pod szalikiem lub nie chowanie jej wcale, jak w dniu ogłoszenia wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. 

Maciej Dowbor postanowił skomentować zachowanie działaczki w mediach społecznościowych. Jego porównanie mogło oburzyć. 

- Ciekawe, kto był pierwszy?! Najważniejsze to znaleźć sobie odpowiednich idoli do modowych inspiracji. A przeglądanie ofert sklepów zoologicznych potrafi czasem skłonić do zaskakujących przemyśleń w kwestii mody i trendsettingu. Jak dla mnie mopsik pierwsza klasa - napisał Dowbor na Instagramie. 

Obok wpisu zagościło zaś porównanie zdjęć... Kai Godek w koronkowej maseczce i psa (buldoga francuskiego, nie mopsa, jak pisał dziennikarz) w siatkowanej wersji kagańca. 

Internauci skomentowali. Czy warto krytykować taką postawę?

Post wzbudził duże zainteresowanie internautów. Niektórym wpis bardzo się nie spodobał. 

- Zastanawia mnie, czy to naprawdę śmieszy normalnych ludzi? Myślę, że większość nie wnika, w czym przyszła pani Godek na rozprawę. Czy jest aż takim powodem do robienia z tego afery? Myślę, że tu po prostu trzeba było obsmarować gównem kobietę, która myśli inaczej od ciebie - pisała jedna z internautek. 

Warto jednak się zastanowić nie tylko nad tym, czy post Dowbora był rzeczywiście za ostry, ale również, czy warto krytykować postawę prezentowaną przez Godek - noszenie maseczki, jakby było to zło konieczne. 

Maseczka koronkowa, podobnie jak noszenie jej tylko na ustach lub tylko na nosie, nie chroni przed wirusem. Maski miały przede wszystkim ochraniać innych przed nami, jak mówili lekarze. Tym bardziej postawa Godek w tym wypadku wydaje się godna krytyki. Pytanie tylko, czy na pewno aż tak ostrej, jak ta w wykonaniu Dowbora.

źródło: [wprost.pl]

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Biedronka sprzedaje wodę smakową z benzoesanem sodu. Na etykiecie zapewnia o korzystnym efekcie dla zdrowia

  • Znamy dokładne powiązania między Tadeuszem Rydzykiem a Ministerstwem Kultury. Setki tysięcy złotych z naszych podatków

  • Zmarł dziennikarz Radia Nowy Świat. Przegrał walkę z koronawirusem

undefined

Anna Dymarczyk

Redaktorka WTV. Studentka historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są jej kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Pxhere CC0

Polska

Szostaki. Nie żyje 28 latek, stężenie alkoholu we krwi zaskoczyło medyków

Czytaj więcej >
Pixabay/jozefbabij

Polska

Mandat na grzybobraniu. Niektórzy narażają się na karę rzędu 5 tys. zł

Czytaj więcej >
Elektrownia Rybnik

Polska

Niebezpieczeństwo w Elektrowni Rybnik. Chlor rozprzestrzenił się w pomieszczeniach, w których przebywali pracownicy

Czytaj więcej >
Wypadek

Polska

Na trasie A2 zderzyły się dwa samochody prowadzone przez obcokrajowców. Jedna z osób doznała bardzo poważnych obrażeń

Czytaj więcej >
Wikimedia Commons/Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=64799143

Polska

KRS. Skandal podczas zdalnego głosowania. Mikrofon był włączony

Czytaj więcej >
Pożar

Polska

Pożar budynku mieszkalnego w Piasecznie. Choć mieszkańcy przekonywali strażaków, że wszyscy opuścili budynek, w pogorzelisku odnaleziono zwęglone zwłoki

Czytaj więcej >