wtv.pl > Danuta Holecka

Danuta Holecka

Dziennikarka, prezenterka i osobowość medialna. Od lat związana z TVP. Obecnie jest jedną ze współprowadzących wieczornego wydania "Wiadomości".

"Wiadomości" TVP
27.02.2023 14:31 Danuta Holecka wróciła do "Wiadomości" TVP

Danuta Holecka od 21 kwietnia zniknęła z "Wiadomości" TVP. Niepokojące spekulacje wskazywały na problemy zdrowotne. Po długiej przerwie dziennikarka powróciła na antenę. Poprowadziła wyjątkowe wydanie.Niespodziewane zniknięcie Danuty Holeckiej rozpaliło opinię publiczną. Przez ostatnie 60 dni media nieustanie spekulowały o powodach tajemniczego zniknięcia z "Wiadomości" TVP. Teraz, w wielkim stylu, powróciła na antenę.Zakończony urlop przypadł na mecz między Polską a Hiszpanią. Holecka poprowadziła ważne, sportowe wydanie dziennika.

"Wiadomości" TVP
14.06.2022 02:02 Wyjątkowe wydanie "Wiadomości" TVP. Adamczyk występował prosto z Sewilli

Ostatnie wydanie "Wiadomości" TVP przejdzie do historii. Michał Adamczyk rozpoczął wydanie prosto z Sewilli. Przedstawiono dwa zaskakujące materiały o nadchodzącym meczu Polski i Hiszpanii. Już o 21:00 ruszy mecz o wszystko między Polską a Hiszpanią. Tymczasem "Wiadomości" TVP postawiły głównie nie na bieżące wydarzenia społeczno-polityczne, a właśnie na wydarzenia sportowe. Michał Adamczyk przywitał widzów prosto ze słonecznej Sewilli. Pierwszy materiał podsumował zdolności naszej reprezentacji. Reporter nie krył nadziei na pokonanie rywali.

Danuta Holecka
19.03.2022 09:20 Danuta Holecka zniknęła z "Wiadomości TVP". W czerwcu nie ma jej w grafiku. Media ujawniły powód

Danuta Holecka pod koniec kwietnia zniknęła z „Wiadomości TVP”. W czerwcu również nie pojawi się w grafiku. Okazało się, że jej majowy, zaległy urlop, wciąż trwa. Nie wiadomo na razie, kiedy dziennikarka wróci do stacji ani nie wiadomo, czy wróci w ogóle.Dlaczego jej pobyt się przedłuża? Niektórzy z TVP twierdzą, że związane jest to z jej kondycją zdrowotną.

Do studia "Wiadomości" TVP nagle wjechał czołg z lufą skierowaną w Danutę Holecką
19.03.2022 09:18 Niecodzienny widok w "Wiadomościach" TVP. Obok Danuty Holeckiej pojawił się czołg

Nagle w studiu "Wiadomości" TVP pojawił się czołg. Jego lufa skierowana była wprost w siedzącą za stołem Danutę Holecką. Widzowie środowego wydania serwisu mogli być zaskoczeni. Telewizja Jacka Kurskiego chciała tylko pochwalić polityczne decyzje mające wzmocnić Polskę.Materiały wyrażające aprobatę do działań PiS w "Wiadomościach" TVP nie dziwią już chyba nikogo. Nadal zdziwienie wywołują jednak niektóre z decyzji osób stojących za realizacją kolejnych wydań głównego serwisu informacyjnego Telewizji Polskiej.W środę w studiu "Wiadomości" TVP nagle pojawił się czołg. Czy Danuta Holecka znalazła się w niebezpieczeństwie?

TRICOLORS/East News
19.03.2022 09:02 NBP przyzna nagrody dla dziennikarzy ekonomicznych. W jury Danuta Holecka

NBP ogłosił konkurs, w którym wyłoni najlepszych dziennikarzy ekonomicznych. Jednak dużo większe emocje wzbudza kapituła, która ma wyłonić laureatów. W jury zasiądzie bowiem Danuta Holecka, czołowa prezenterka TVP.

"Wiadomości" TVP
19.03.2022 08:59 "Wiadomości" TVP aż 9 minut mówiły o Tusku i 500 plus

Sobotnie wydanie "Wiadomości" TVP przebiło wszystkie poprzednie. Przez aż 9 minut mówiono o nieudolności Platformy Obywatelskiej, hipokryzji Donalda Tuska i sukcesie programu 500 plus. Początkowo nic nie wskazywało, by "Wiadomości" TVP ponownie miały poruszyć temat lidera Platformy Obywatelskiej. Danuta Holecka w pierwszych materiałach mówiła o sukcesach polskich sportowców, sytuacji na Białorusi, a także o sukcesach programu szczepień na koronawirusa. Pierwsze materiały o Donaldzie Tusku wyemitowano dopiero w połowie 16. minuty. Niemal do końca 25. minuty mówiono o hipokryzji byłego premiera i sukcesie programu 500 plus.

Wiadomości TVP
19.03.2022 08:58 "Wiadomości" TVP przez aż 6 minut komentowały zarobki Tuska

"Wiadomości" TVP na sam koniec programu nie mogły odpuścić obszernego materiału o Donaldzie Tusku i podwyżkach dla posłów. Przez aż sześć minut komentowano zarobki byłego premiera.Środowe wydanie "Wiadomości" TVP zainicjował obszerny materiał o sukcesach polskich reprezentantów na igrzyskach w Tokio. Chwilę później Danuta Holecka przedstawiała korzyści, jakie popłyną do samorządowców, po zrealizowaniu założeń Polskiego Ładu. Kolejne materiały promowały szczepienia na koronawirusa. - Szczepmy się, bo to jedyna szansa, żeby zminimalizować lub uniknąć czwartej fali pandemii - deklarowała prowadząca.

TVN
19.03.2022 08:57 "Fakty" TVN uderzają w TVP. Przez 5 minut pokazywano fragmenty "Wiadomości"

Dzisiejsze wydanie "Faktów" TVN poświęcone zostało działaniom "Wiadomości" TVP. Przez aż pięć minut przedstawiano najbardziej kontrowersyjne materiały Telewizji Polskiej. Początek wydania prowadzonego przez Anitę Werner poświęcono zatrzymaniu Jakuba Banasia. - Jak to Fundusz Sprawiedliwości jest skarbonką w rękach ministra, jak służby niszczą tych, którzy patrzą PiS-owi na ręce - zapowiadała prezenterka.

Jakub Kaminski/East News
19.03.2022 08:55 TVP wymieniło nazwisko Tuska w "Wiadomościach" 130 razy. Będzie pozew?

Telewizja Polska nie odpuszcza. Od początku weekendu "Wiadomości" TVP wymieniły nazwisko Donalda Tuska ponad 130 razy. Były minister zdrowia mówi wprost: "To jest podżeganie do zła."Przepychanka TVP-Tusk trwa od kilku dni. Telewizja Polska usilnie próbuje sprowokować lidera Platformy. Sytuację skomentował Bartosz Arłukowicz, który był gościem porannego programu "Tłit" w studio Wirtualnej Polski. Były minister zdrowia odniósł sie do narracji TVP wobec nowego lidera Platformy Obywatelskiej.

wiadomości tvp - powrót tuska 3
19.03.2022 08:54 "Wiadomości" TVP nie odpuszczają. Trzeci dzień z rzędu w ten sam sposób mówili o Donaldzie Tusku

W wieczornym wydaniu "Wiadomości" TVP trzeci dzień z rzędu uderzono w powracającego do polskiej polityki Donalda Tuska. Jednocześnie użyto identycznych scen. Po raz kolejny pokazano, jak polityk przemawia po niemiecku.– Wróciłem na sto procent – usłyszeliśmy w trakcie sobotniej Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej. Od tego czasu TVP nie ustaje w atakach na Donalda Tuska. Posiłkuje się przy tym utartymi, dobrze znanymi widzom schematami.W materiale "Rząd znalazł pieniądze dla Polaków" z początku przekonywano, że obecna władza znacznie poprawiła status życia obywateli, znajdując pieniądze, których "miało nie być". W tym miejscu po raz kolejny przytoczono powtarzane, słynne słowa Jacka Rostkowskiego. – Jednak dzięki programom społecznym wprowadzonym przez rząd Prawa i Sprawiedliwości milionom Polaków żyje się znacznie lepiej – dodano.

wiadomości tvp - zero toleracji dla pedofilów
19.03.2022 08:53 Materiał "Wiadomości" TVP o pedofilii wśród księży wywołał burzę. Znowu to zrobili

"Zero tolerancji dla pedofilów". W materiale o takim tytule lakonicznie przedstawiono dane Episkopatu dotyczące pedofilii w Kościele. W "Wiadomościach" natychmiast podkreślono, że problem nie ogranicza się do księży. Wspomniano przy tym polskich celebrytów i kontrowersyjną produkcję Sylwestra Laskowskiego.28 czerwca opublikowano raport dotyczący przypadków wykorzystywania seksualnego osób małoletnich przez członków Kościoła katolickiego. Wynika z niego, że od lipca 2018 roku do końca grudnia roku 2020 w diecezjach i zakonach męskich odnotowano 368 podobnych zgłoszeń.

"Wiadomości" TVP
19.03.2022 08:53 Trąba powietrzna w "Wiadomościach" TVP. Danuta Holecka mówiła o zniszczeniach w Polsce

"Wiadomości" TVP postanowiły popisać się przed widzami. W telewizyjnym studio nagle ukazała się trąba powietrzna. Danuta Holecka opowiadała o zniszczeniach w województwie małopolskim. Piątkowe wydanie "Wiadomości" TVP z pewnością przejdzie do historii. Przy użyciu dostępnych technologii dziennikarze postanowili zobrazować widzom trąbę powietrzną, która doświadczyła mieszkańców Małopolski. Zjawisko wystąpiło w powiecie nowosądeckim, a konkretnie w okolicach Koniuszewa i Librantowej.

Absencję w „Wiadomościach” TVP skomentowała sama Danuta Holecka
19.03.2022 08:49 Danuta Holecka nagle zniknęła z anteny TVP. W końcu postanowiła skomentować sprawę

Niedawno wszyscy zaczęli zastanawiać się, dlaczego Danuta Holecka nie pojawia się w „Wiadomościach” TVP. Pojawiły się spekulacje na temat dalszej kariery szefowej głównego wydania serwisu informacyjnego Telewizji Polskiej. Głos zabrała sama Danuta Holecka. Wyjaśniła powody swojej nieobecności na antenie. Nie ulega wątpliwości, że jedną z głównych twarzy TVP jest obecnie Danuta Holecka. Tym większe zdziwienie wzbudził fakt, że szefowa „Wiadomości” nie pojawiała się przed kamerą.Zaczęło mówić się, że powodem nieobecności Danuty Holeckiej może być fakt, iż już niedługo zostanie ona zastąpiona na swoim stanowisku (więcej informacji na ten temat znajdziesz >TUTAJ<). Okoliczności zastanawiającej sytuacji wyjaśniła sama dziennikarka.

Danuta Holecka
19.03.2022 08:49 Danuta Holecka zniknęła z anteny. Są już nieoficjalne informacje wyjaśniające powody jej nieobecności

Co stało się z Danutą Holecką? Od pewnego czasu nie można jej zobaczyć w „Wiadomościach” TVP. Wirtualne Media uzyskały informację, która pokazuje, że Holecka pracowała w TVP bardzo dużo i po prostu musiała teraz zniknąć. O co chodzi?

Danuta Holecka
19.03.2022 08:47 Zwalniano ją dwa razy, sama przed laty zwolniła Danutę Holecką. Kim jest Małgorzata Wyszyńska?

Zwolniła Danutę Holecką z "Wiadomości" TVP. Musieli przenosić ją do serwisów informacyjnych TVP Info. Co więcej, wygryzła Jacka Karnowskiego z funkcji redaktora naczelnego "Wiadomości". Małgorzata Wyszyńska po 2013 roku zapadła się pod ziemię. Kim jest doświadczona dziennikarka związana przed laty z Telewizją Polską? Danuta Holecka poniosła przykre konsekwencje zmian we władzach "Wiadomości" TVP. Przypomnijmy, że dyrektorka Programu I Polskiego Radia - Iwona Schymalla w 2010 roku złożyła Małgorzacie Wyszyńskiej propozycję kierowania redakcją, odpowiedzialną za emisję wieczornego dziennika informacyjnego. Dziennikarka po przejęciu władzy w "Wiadomościach" TVP podjęła niemałe ryzyko. Zadecydowała o przeprowadzeniu solidnych zmian kadrowych w redakcji. Poza Jackiem Karnowskim z pracą w redakcji pożegnała się Danuta Holecka oraz Marzena Paczuska. Wszystko przez wzgląd na zarzuty o jednostronny sposób prezentowania najważniejszych informacji z Polski i świata.

Życiorys Danuty Holeckiej skrywa wiele tajemnic
19.03.2022 08:47 Tajemnice Danuty Holeckiej. Czego nie wiemy o twarzy "Wiadomości"?

Nie ulega wątpliwości, że Danuta Holecka jest twarzą TVP. Szefowa „Wiadomości” prowadzi życie, które dokładnie skrywa przed oczami postronnych widzów. Dziennikarka ma jednak ciekawy życiorys. Mało kto wie, że bardzo wcześniej zdecydowała się na wyprowadzkę z domu. Dodatkowo kolejne interesujące kwestie dotyczą jej związku, który nie jest zgodny z prawicową wizją świata.Krytycy Danuty Holeckiej wskazują, iż nie jest ona obiektywną dziennikarką. Podkreślana jest jej przychylność w stosunku do polityków partii rządzącej oraz kolejnych działań Prawa i Sprawiedliwości.Prywatna strona życia Danuty Holeckiej nie przebija się jednak do prasy. Okazuje się bowiem, że szefowa „Wiadomości” TVP skrzętnie dba o to, by w wydarzenia dziejące się za zamkniętymi drzwiami nie stawały się medialnymi sensacjami.Sam życiorys Danuty Holeckiej nie jest jednak tajemnicą. Niektóre jego elementy mogą być jednak powodem do spojrzenia nieco inaczej na gwiazdę Telewizji Polskiej.

cbos - tvp - jacek kurski
19.03.2022 08:46 CBOS: Społeczna ocena TVP najgorsza w historii

Według najnowszego badania CBOS Polki i Polacy coraz gorzej oceniają działania TVP. Po raz pierwszy w historii krytyczne głosy wobec Telewizji Polskiej przekroczyły te pozytywne.11 maja Centrum Badania Opinii Społecznej opublikowało szczegóły badania dotyczącego opinii obywateli o stacjach telewizyjnych i radiowych.Przedstawione w mediach społecznościowych wyniki z całą pewnością nie zadowolą prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego, który zwykł chwalić się wynikami oglądalności zarządzanej przez siebie stacji.

Anna Przybylska
19.03.2022 08:46 Odsłonięto w Gdańsku mural Anny Przybylskiej. "Wyszła jak Holecka"

Anna Przybylska doczekała się upamiętniającego muralu. Niestety wszystko wskazuje na to, że artysta, który przygotował całe przedsięwzięcie, nie odwzorował z sukcesem wizerunku zmarłej. Użytkownicy mediów społecznościowych zaczynają porównywać twarz fotomodelki do Danuty Holeckiej. Anna Przybylska doczekała się muralu w Gdańsku. Niecodzienny projekt powstał na terenie lokalnego osiedla Wrzeszcz, przy ulicy Partyzantów 24. Wizerunek aktorki powstawał przez kilka dni, jednak ostateczne efekty nie zadowoliły wszystkich internautów.

Danuta Holecka
19.03.2022 08:43 Sędzia się nie krył. Wyrok ws. Danuty Holeckiej zapadł w 15 minut

10 maja 2019 roku działacz ruchu obywatelskiego wszedł na pomnik poświęcony ofiarom katastrofy lotniczej w Smoleńsku. Danuta Holecka określiła go wówczas jako krzykacza z nazistowskimi hasłami. Sugerowała, że autor akcji był także związany z innymi "niesmacznymi" działaniami.Słowa te padły w programie "Minęła 20". Prowadząca wskazywała również na kierowane w stronę mężczyzny zarzuty o zakłócanie porządku publicznego.

Danuta Holecka dziękowała Jurkowi Owsiakowi za działalność WOŚP.
19.03.2022 08:43 Przypominamy: Poruszona Danuta Holecka podziękowała Jurkowi Owsiakowi za uratowanie życia jej syna

Stosunek Telewizji Polskiej do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest dziś – w łagodnym wariancie – mało entuzjastyczny. TVP trwa w pomijaniu wszelkich doniesień dotyczących działań WOŚP.Raz na jakiś czas zarządzany przez Jacka Kurskiego publiczny nadawca idzie jednak o krok dalej, cenzurując logo fundacji. O znikających charakterystycznych, czerwonych serduszkach pisaliśmy m.in. TUTAJ.

wtv
19.03.2022 08:32 Ile naprawdę zarabiają Danuta Holecka i Magdalena Ogórek? Ujawniono dokument, którym Kurski wolałby się nie chwalić

Magdalena Ogórek próbowała swych sił jako kandydatka na prezydent kraju, jednak po nieudanych wyborach po jakimś czasie dołączyła do Danuty Holeckiej i z dumą nazywa się dziennikarką TVP. Jacek Kurski ściąga do swojej stacji coraz to bardziej barwne osoby, a na potwierdzenie tej tezy przypomnieć sobie, że od niedawna regularnie na TVP Info oglądać można poczynania Jarosława Jakimowicza, który zasłynął rolą w „Młodych wilkach” oraz obrabowaniem poczty, za co został skazany prawomocnym wyrokiem sądu. Na jakie zarobki może liczyć Danuta Holecka oraz reszta etatowych pracowników TVP?

wtv
19.03.2022 08:31 Dzisiejszy materiał Wiadomości przejdzie do historii. Podczas gdy kobiety walczą o swoje prawa na Żoliborzu, Danuta Holecka zaprezentowała kuriozalne sceny

Ostatnie, wieczorne wydanie "Wiadomości" TVP poprowadziła Danuta Holecka. Podjęto między innymi kwestie orzeczenia Trybunały Konstytucyjnego, przeszukania mieszkania Romana Giertycha we Włoszech oraz amerykańskiej debaty wyborczej. Dziennikarka szczególną uwagę poświęciła "ochronie życia". Danuta Holecka oraz materiał publicznego nadawcy może wywołać oburzenie. Protestujące kobiety przestawiono jako prowokatorki, których jedynym celem jest "zadyma".

wtv
19.03.2022 08:29 Danuta Holecka będzie musiała ujawnić prawdę o swoich zarobkach. Sąd wydał wyrok ws. TVP

Poseł Koalicji Obywatelskiej - Adam Szłapka po raz drugi wygrał w sądzie z publicznym nadawcąPrzedmiotem sprawy były niejawne zarobki reporterów TVPWymiar sprawiedliwości ponownie orzekł na korzyść politykaTelewizja Polska jest instytucją publiczną. Pracami medium kieruje zarząd oraz rada nadzorcza. Jest to także spółka skarbu państwa, która jest obserwowana przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji oraz Radę Mediów Narodowych.

wtv
19.03.2022 08:23 Danuta Holecka wspomina zmarłego kolegę. "Emanował spokojem"

O tragicznej śmierci prezentera gdańskiej „Panoramy” pisaliśmy wczoraj. 54-letni Piotr Świąc zginął w wypadku samochodowym na drodze krajowej nr 20 w Borczu na Kaszubach.Z ogromnym smutkiem informujemy, że piątkowe wydanie "Panoramy" było ostatnim, które poprowadził dla Państwa nasz redakcyjny kolega Piotr Świąc, poinformowano ma oficjalnym profilu TVP3 Gdańsk na Facebooku.I dodano: Krótko po godzinie 22:20 na drodze krajowej numer 20 w miejscowości Borcz doszło do tragicznego w skutkach zderzenia dwóch pojazdów. Obaj kierowcy zginęli na miejscu. Łączymy się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną.

wtv
19.03.2022 08:22 Anna Dereszowska skomentowała użycie jej zdjęcia i nazwiska w materiale Wiadomości TVP

"Celebryci chcą wyjeżdżać z Polski, bo nie podoba im się polityczna rzeczywistość" - informowała Holecka w "Wiadomościach" TVP. Następnie wyemitowano pasek z pytaniem "Dlaczego celebryci gardzą Polakami"Do incydentu doszło 3 lutego. Przedstawiono ujęcia z udziałem Anny Dereszowskiej, Macieja Stuhra, Krystyna Janda, czy też Wojciecha Manna"Staram się nie angażować w sferę polityczną. To faktycznie mnie dotknęło. Byłam zdziwiona i zaskoczona" - skomentowała dziś Anna Dereszowska w rozmowie z Wirtualną Polską- Celebryci chcą wyjeżdżać z Polski, bo nie podoba im się polityczna rzeczywistość. To serial, który trwa od początków rządów Zjednoczonej Prawicy. Tym razem w wywiadzie wyprowadzkę rozważa Maciej Stuhr. Często celebryci nie kryją pogardy do Polaków - grzmiała Danuta Holecka. Następnie w "Wiadomościach" TVP opowiadano o sympatiach politycznych, zarobkach i bezczelności, jaką mają przejawiać przedstawiciele świata artystycznego.

wtv
19.03.2022 08:21 W Gościu Wiadomości Danuta Holecka pytała abp Jędraszewskiego o "ochronę życia nienarodzonego"

Od 22 października "Wiadomości" TVP nieustannie grzmią o "ochronie życia nienarodzonego", "zabijaniu dzieci w łonach matek" oraz Marcie Lempart. Tym razem debata o prawach kobiet z udziałem Danuty Holeckej i metropolity krakowskiego, miała miejsce po emisji programu informacyjnegoGość "Gościa Wiadomości" podczas nabożeństwa w Kalwarii Zebrzydowskiej poprowadził sąd Piłata nad "dzieckiem nienarodzonym". Podczas emisji zaś mówił o potrzebie ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierciNa samym wstępie wyjaśnijmy, że mówienie o "zabijaniu dzieci w łonach matek" czy "dzieciach nienarodzonych" jest niezgodne z obowiązującą wiedzą medyczną. Po emisji "Wiadomości" TVP Danuta Holecka rozpoczęła nadawanie "Gościa Wiadomości". Tytułowym gościem okazał się arcybiskup Marek Jędraszewski. Dziennikarka spytała, co w okresie Wielkiego Piątku powinno połączyć nasze społeczeństwo. - Chrystus znajdujący się na krzyżu, jest Chrystusem zwycięskim. Krzyż jest jego tronem, na którym zwycięża śmierć, nienawiść, grzech - deklaruje duchowny.

wtv
19.03.2022 08:20 Danuta Holecka przeczytała w Wiadomościach list Macierewicza do Kurskiego

Główne wydanie dziennika informacyjnego podjęło temat obchodów 11. rocznicy katastrofy lotniczej w Smoleńsku. Danuta Holecka odczytała list Antoniego Macierewicza do prezesa Telewizji Polskiej S.A - Jacka Kurskiego "Przekazuję filmową relację z wyników badań" - czytamy w dokumencie. Przekazane nagrania miałyby zostać wyemitowane właśnie 10 kwietniaPozostałymi tematami był powrót bocianów nad Wisłę, rozwój sytuacji epidemicznej, a także program gospodarczy Platformy Obywatelskiej, określony jako "terapia szokowa"Przewodniczący organu Antonii Macierewicz skierował do Jacka Kurskiego prywatny list, który został ujawniony przez dziennikarzy TVP. Co ciekawe, Danuta Holecka postanowiła przekazać swoim widzom "informację z ostatniej chwili". Tuż przed zakończeniem "Wiadomości" przedstawiono odpowiedź publicznego medium na prośbę polityka.

  • 1
  • 2