wtv.pl
wiadomości tvp - powrót tuska 3

Screen z "Wiadomości" TVP 05.07.21 (wiadomosci.tvp.pl)

"Wiadomości" TVP nie odpuszczają. Trzeci dzień z rzędu w ten sam sposób mówili o Donaldzie Tusku

6 Lipca 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

W wieczornym wydaniu "Wiadomości" TVP trzeci dzień z rzędu uderzono w powracającego do polskiej polityki Donalda Tuska. Jednocześnie użyto identycznych scen. Po raz kolejny pokazano, jak polityk przemawia po niemiecku.

Wróciłem na sto procent – usłyszeliśmy w trakcie sobotniej Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej. Od tego czasu TVP nie ustaje w atakach na Donalda Tuska. Posiłkuje się przy tym utartymi, dobrze znanymi widzom schematami.

W materiale "Rząd znalazł pieniądze dla Polaków" z początku przekonywano, że obecna władza znacznie poprawiła status życia obywateli, znajdując pieniądze, których "miało nie być". W tym miejscu po raz kolejny przytoczono powtarzane, słynne słowa Jacka Rostkowskiego.

Jednak dzięki programom społecznym wprowadzonym przez rząd Prawa i Sprawiedliwości milionom Polaków żyje się znacznie lepiej – dodano.

wiadomości tvp - spadek

TVP liderem oglądalności. Mocno tracą "Wiadomości"

CZYTAJ DALEJ

Kolejny dzień ataków na Donalda Tuska

Podkreślono, że rząd PO podniósł wiek emerytalny i stawkę VAT, a Polskę dzielono wówczas na Polskę A i B, gdy mniejsze miasta i wsie traktowano z pogardą. Natychmiast dodano, że zgoła inne podejście od lat prezentuje PiS.

Kolejno, zapewniając, że "Donald Tusk podporządkował się polityce Berlina", kolejny dzień z rzędu przytoczono słowa byłego szefa Rady Europejskiej "für Deutschland" ("dla Niemiec"). Przypomnijmy, że wypowiedź pochodzi ze stycznia 2021 roku, gdy Tusk zwracał się do członków niemieckiej Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej, która miała wyłonić nowego przewodniczącego.

Warto przypomnieć również, że wspomniany fragment wielokrotnie pojawiał się już w głównym pasmie informacyjnym Telewizji Polskiej, co nie umknęło uwadze samego zainteresowanego, który zakpił przy tym z telewizji publicznej, zapewniając, że z "Niemcami rozmawia po niemiecku, a z Chorwatami po chorwacku".

Następnie wskazano, że w przeszłości Tusk nieomal sprzedał Lotos Rosji, a także oddał jej śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej. W tymi miejscu pokazano słynne już zdjęcie Ewy Kopacz rzekomo uśmiechającej się nad mogiłami ofiar katastrofy samolotu Tu-154.

ewa kopacz - wiadomości tvp


Po przytoczeniu garści wypowiedzi przechodniów raz jeszcze oczom widzów ukazał się Donald Tusk mówiący po niemiecku. Trzeci dzień z rzędu w głównym wydaniu "Wiadomości" powtórzono zatem dokładnie tę samą narrację, kadry i montaż.

"Wiadomości" TVP: "Polska zapłonie od nienawiści"

W materiale "Powrót Tuska - będzie więcej agresji" przekonywano z kolei, że "Donald Tusk dopiero co powrócił do polityki, a już budzi skrajnie negatywne emocje".

W "Wiadomościach" pokazano scenę przepychanki, do której doszło między jawną przeciwniczką Tuska, przekonującą, że ten powrócił na krajowe podwórko, by "sprzedać Szczecin Niemcom", a jego zwolennikiem, który miał zaatakować kobietę i jednego z dziennikarzy.

Przekonywano, że zdarzenie to jedynie zapowiedź dalszych aktów agresji, które według TVP musi rodzić powrót byłego premiera do polskiej polityki.

W głównym wydaniu "Wiadomości" sugerowano też, że główną strategią polityka będzie dzielenie Polaków. Pokuszono się nawet o stwierdzenie, że "Polska zapłonie od nienawiści", i to takiej "z pogranicza chamstwa".

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres redakcja@wtv.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl
Zdjęcie główne: Screen z "Wiadomości" TVP 05.07.21 (wiadomosci.tvp.pl)

Podobne artykuły

TV

Wpadka przed meczem w TVN24, reporter runął jak długi. "Strasznie wysokie krawężniki w Rosji są"

Czytaj więcej >
Na stronie TVP Info odświeżony został artykuł z 2020 roku uderzający w TVN

TV

TVP Info odświeża artykuł z 2020 roku. Uderza w nim w TVN i wskazuje, że stacja przez lata okłamuje swoich widzów

Czytaj więcej >

TV

Wpadka TVP w trakcie meczu Polska – Słowacja. Przerwano transmisję, padły serwery?

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

TV

"Nasz nowy dom": Wszystko wyszło na jaw nt. produkcji. Będzie problem?

Czytaj więcej >

TV

"Nasz nowy dom" znika z anteny? Mamy stanowisko Polsatu

Czytaj więcej >

TV

Powrót Tuska w "Wiadomościach TVP". "Poziom manipulacji TVP rośnie"

Czytaj więcej >