wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Danuta Holecka przeczytała w Wiadomościach list Macierewicza do Kurskiego

9 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Danuta Holecka podczas "Wiadomości" TVP zdecydowała się na zaskakujący krok. Przedstawiła opinii publicznej prywatną prośbę Antoniego Macierewicza do Jacka Kurskiego. Chodzi o wyemitowanie taśm dotyczących efektów prac podkomisji do spraw

  • Główne wydanie dziennika informacyjnego podjęło temat obchodów 11. rocznicy katastrofy lotniczej w Smoleńsku. Danuta Holecka odczytała list Antoniego Macierewicza do prezesa Telewizji Polskiej S.A - Jacka Kurskiego

  • "Przekazuję filmową relację z wyników badań" - czytamy w dokumencie. Przekazane nagrania miałyby zostać wyemitowane właśnie 10 kwietnia

  • Pozostałymi tematami był powrót bocianów nad Wisłę, rozwój sytuacji epidemicznej, a także program gospodarczy Platformy Obywatelskiej, określony jako "terapia szokowa"

Przewodniczący organu Antonii Macierewicz skierował do Jacka Kurskiego prywatny list, który został ujawniony przez dziennikarzy TVP. Co ciekawe, Danuta Holecka postanowiła przekazać swoim widzom "informację z ostatniej chwili". Tuż przed zakończeniem "Wiadomości" przedstawiono odpowiedź publicznego medium na prośbę polityka.

Podczas "Wiadomości" TVP Danuta Holecka przeczytała ważny list do Jacka Kurskiego

Krótkie pismo zawiera ważną prośbę. Polityk Prawa i Sprawiedliwości chce, by w godzinach wieczornych wyemitowano program, prezentujący efekty prac. Oznacza to, że po latach możemy dowiedzieć się, co tak naprawdę ustalili współpracownicy Macierewicza. "Przekazuję filmową relację z badań prac Podkomisji z prośbą o emisję w 11. rocznicę katastrofy smoleńskiej w godzinach wieczornych" - czytamy. 

- Do prezesa Telewizji Polskiej wpłynęło pismo od przewodniczącego Podkomisji do Ponownego Zbadania Przyczyn Wypadku Lotniczego w Smoleńsku z prośbą o emisję filmowego załącznika sprawozdania prac komisji - deklarowała redaktorka naczelna "Wiadomości" TVP. 

Co ciekawe, Danuta Holecka nie wskazała, jaką decyzję w sprawie podjął prezes Telewizji Polskiej. Do pisma odniesiono się w drodze komunikatu wydanego przez Centrum Informacji TVP. Materiał ten zostanie wyemitowany w sobotę, 10 kwietnia o godz. 20:25 w TVP1.

Po 30-sekudnowej relacji z korespondencji prezenterka zaprosiła widzów do "Gościa Wiadomości". Należy zaznaczyć, że nie jest to pierwsze medium, które postanowiło zaprezentować opinii publicznej materiały przygotowane przez Antoniego Macierewicza. 

10 kwietnia o 11:40 oraz 11 kwietnia o 2:57 na antenie prawicowej TV Republika będziemy mogli zapoznać się z taśmami. Do Jacka Kurskiego dotarł także apel ze strony władz klubów "Gazety Polskiej". W obszernym oświadczeniu emisję taśm Macierewicza określono jako racja stanu. - Filmowy Raport, obok ogłoszonego w poprzednich latach Raportu Technicznego, jest jedynym państwowym dokumentem dotyczącym przyczyn i okoliczności Katastrofy Smoleńskiej - komentowali. 

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Najnowsze zdjęcie Kasi Cichopek wzbudziło wiele kontrowersji. "Koń wygląda, jakby ledwo stał"

  • Wyjątkowo korzystna oferta promocyjna w dyskoncie Biedronka

  • Seniorka nie przeżyła upadku z drugiego piętra. Została wypchnięta, wnuka zatrzymano

Źródło: [Wiadomości TVP/Centrum Informacji TVP]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >