wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Dzisiejszy materiał Wiadomości przejdzie do historii. Podczas gdy kobiety walczą o swoje prawa na Żoliborzu, Danuta Holecka zaprezentowała kuriozalne sceny

23 Października 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Czy Danuta Holecka przygotowała się do wieczornego wydania dziennika informacyjnego? "Wiadomości" TVP zaprezentowały kuriozalne sceny. Podczas gdy kobiety walczą o swoje prawa, dziennikarze publicznego medium mówili o "zabijaniu dzie

Ostatnie, wieczorne wydanie "Wiadomości" TVP poprowadziła Danuta Holecka. Podjęto między innymi kwestie orzeczenia Trybunały Konstytucyjnego, przeszukania mieszkania Romana Giertycha we Włoszech oraz amerykańskiej debaty wyborczej. Dziennikarka szczególną uwagę poświęciła "ochronie życia". Danuta Holecka oraz materiał publicznego nadawcy może wywołać oburzenie. Protestujące kobiety przestawiono jako prowokatorki, których jedynym celem jest "zadyma". 

Zaskakujące sceny. Danuta Holecka poprowadziła historyczne wydanie "Wiadomości" TVP

 - Blisko 900 dzieci rocznie będzie objętych ochroną prawną. Tak organizacje chroniące życie szacują skutki wdrożenia wczorajszej decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Sędziowie ocenili, że aborcja eugeniczna jest niezgodna z Konstytucją - wskazała Danuta Holecka chwilę przed przedstawieniem materiału o orzeczeniu instytucji. Warto podkreślić, że przedstawiciele opozycji nie uznają postanowienia TK. Według Lewicy i ruchów feministycznych, skład sędziowski został powołany z naruszeniem obowiązujących przepisów prawa. Wstęp Danuty Holeckiej może też wprowadzać w błąd. Zgodnie z wiedzą medyczną, w trakcie ciąży nie mamy do czynienia z dzieckiem. Od 11 tygodnia ciąży dochodzi do przejścia z okresu zarodkowego do okresu płodowego, który trwa aż do porodu. Ochrona życia zaś dotyczy każdego obywatela Polski, a nie poszczególnych grup społecznych, czy też dzieci. 

Program prowadzony przez Danutę Holecką wyemitował materiał o "dzieciach skazywanych na śmierć". Przypomnijmy, że zgodnie z ustawą z 1993 roku o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży, możemy przerwać proces jedynie w trzech przypadkach. Chodzi o czyn zakazany, czyli gwałt lub kazirodztwo, zagrożenie dla życia i zdrowia kobiety oraz uzasadnione podejrzenie wystąpienia ciężkich i nieodwracalnych wad płodu. W przypadku pierwszej i drugiej przesłanki zabieg medyczny możemy przeprowadzić do czasu, gdy płód nie będzie w stanie prowadzić samodzielnej egzystencji poza ciałem matki. Co do trzeciego warunku, należy dokonać terminacji ciąży do końca 12 tygodnia jej trwania. Okres ten jest momentem przejściowym z okresu zarodkowego do płodowego. Wówczas dochodzi do spędzenia płodu, a nie z zabiciem dziecka. Danuta Holecka nie wspomniała również o przypadkach takich jak zespół Pataua oraz Edwardsa. W obu sytuacjach nie ma możliwości, by mały człowiek dożył choćby późnego i spokojnego dzieciństwa.

Co więcej, Danuta Holecka wspólnie z reporterami przedstawili ruchy kobiece, jako grupę, która "prowokuje do bójki". Materiał "Wiadomości" TVP odnosił się do wczorajszych wydarzeń spod domu prezesa Zjednoczonej Prawicy. Mówiono o "tych samych twarzach" oraz "rzucaniu kamieniami w policję". Danuta Holecka nie zaprezentowała jednak postulatów protestujących. Warto jednak podkreślić, że podobne stanowisko wydały służby za pośrednictwem Twittera. Strajk Kobiet jednak nie zamierza odpuścić walki o prawa reprodukcyjne Polek. Jedna z liderek ruchu zapowiedziała już blokowanie ulic w poniedziałek. W środę zaś ma ruszyć akcja "Środa bez pracy". 

Źródło: [Poradnikzdrowie.pl/Wiadomości TVP]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >