wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

W Gościu Wiadomości Danuta Holecka pytała abp Jędraszewskiego o "ochronę życia nienarodzonego"

3 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Tuż po zakończeniu "Wiadomości" TVP Danuta Holecka poprosiła arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, by opowiedział widzom o potrzebie "ochrony życia nienarodzonego". Jest to pokłosie kazania, jakiego metropolita udzielił nad ranem. - -

  • Od 22 października "Wiadomości" TVP nieustannie grzmią o "ochronie życia nienarodzonego", "zabijaniu dzieci w łonach matek" oraz Marcie Lempart. Tym razem debata o prawach kobiet z udziałem Danuty Holeckej i metropolity krakowskiego, miała miejsce po emisji programu informacyjnego

  • Gość "Gościa Wiadomości" podczas nabożeństwa w Kalwarii Zebrzydowskiej poprowadził sąd Piłata nad "dzieckiem nienarodzonym". Podczas emisji zaś mówił o potrzebie ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci

Na samym wstępie wyjaśnijmy, że mówienie o "zabijaniu dzieci w łonach matek" czy "dzieciach nienarodzonych" jest niezgodne z obowiązującą wiedzą medyczną. Po emisji "Wiadomości" TVP Danuta Holecka rozpoczęła nadawanie "Gościa Wiadomości". Tytułowym gościem okazał się arcybiskup Marek Jędraszewski. Dziennikarka spytała, co w okresie Wielkiego Piątku powinno połączyć nasze społeczeństwo. 

- Chrystus znajdujący się na krzyżu, jest Chrystusem zwycięskim. Krzyż jest jego tronem, na którym zwycięża śmierć, nienawiść, grzech - deklaruje duchowny. 

Tuż po zakończeniu "Wiadomości" TVP abp Jędraszewski mówił o "ochronie życia nienarodzonego"

Hierarcha okazał współczucie rodzinom ofiar epidemii. Wyznał, że sam w wyniku koronawirusa stracił część bliskich. Jędraszewski wyraził rówież nadzieję, iż są to ostatnie święta w tak ścisłym reżimie sanitarnym. - My kiedyś razem z Chrystusem spotkamy się w domu Boga bogatego w miłosierdzie - uspokajał gość "Gościa Wiadomości". Danuta Holecka zaprosiła do kontynuowania rozmowy w TVP Info, gdzie skupiono się na rocznicy Jana Pawła II.

- Cały świat, a zwłaszcza Polska płakała, gdy umarł nasz wspaniały papież - oceniał duchowny. Chwilę później Danuta Holecka zainicjowała debatę na temat prawa do aborcji, o które walczą między innymi feministki zaangażowane w protesty Strajku Kobiet. 

- Tak dużo mówimy w czasie pandemii o ratowaniu życia, o ochronie życia. Życia nie można jednak traktować wybiórczo. Ono jest ważne w każdym jego momencie - deklarowała dziennikarka "Wiadomości" TVP, sprowadzając debatę na zaskakujące tory. - Bronić życie i umacniać je, czcić je i kochać, to zadanie, które Bóg powierzył każdemu człowiekowi - cytowała encyklikę papieską. 

Holeckiej, zamiast odpowiadać na pytanie, wtórował arcybiskup Jędraszewski. - Od samego początku pontyfikatu możemy znaleźć o tym bardzo ważne fragmenty, już w pierwszej encyklice. 30 lat temu z zapałem domagał się obrony życia nienarodzonego, bo to są ludzie, których trzeba otoczyć miłością - argumentował metropolita krakowski. - To jest zadanie także dla różnego rodzaju struktur państwowych, a także podstawowa miara naszego społeczeństwa. Jeśli potrafimy bronić życia nienarodzonych, to znaczy, że w nas jest ukochanie człowieka - słyszymy. 

Według hierarchy, odmawiając "ochrony życia nienarodzonego", przekreślamy siebie jako ludzi. Chwilę później Danuta Holecka deklarowała, że z papieskiego dorobku należy czerpać garściami, także w kwestii rozważań na temat daru życia. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: ["Gość Wiadomości"/02.04.21]

Podobne artykuły

TV

Wpadka przed meczem w TVN24, reporter runął jak długi. "Strasznie wysokie krawężniki w Rosji są"

Czytaj więcej >
Na stronie TVP Info odświeżony został artykuł z 2020 roku uderzający w TVN

TV

TVP Info odświeża artykuł z 2020 roku. Uderza w nim w TVN i wskazuje, że stacja przez lata okłamuje swoich widzów

Czytaj więcej >

TV

Wpadka TVP w trakcie meczu Polska – Słowacja. Przerwano transmisję, padły serwery?

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

TV

"Nasz nowy dom": Wszystko wyszło na jaw nt. produkcji. Będzie problem?

Czytaj więcej >

TV

"Nasz nowy dom" znika z anteny? Mamy stanowisko Polsatu

Czytaj więcej >

TV

Powrót Tuska w "Wiadomościach TVP". "Poziom manipulacji TVP rośnie"

Czytaj więcej >