wtv.pl > TV > Wyjątkowe wydanie "Wiadomości" TVP. Adamczyk występował prosto z Sewilli
Alan Wysocki
Alan Wysocki 14.06.2022 02:02

Wyjątkowe wydanie "Wiadomości" TVP. Adamczyk występował prosto z Sewilli

"Wiadomości" TVP
"Wiadomości" TVP ; JOSE MANUEL VIDAL/AFP/East News

Ostatnie wydanie "Wiadomości" TVP przejdzie do historii. Michał Adamczyk rozpoczął wydanie prosto z Sewilli. Przedstawiono dwa zaskakujące materiały o nadchodzącym meczu Polski i Hiszpanii.

Już o 21:00 ruszy mecz o wszystko między Polską a Hiszpanią. Tymczasem "Wiadomości" TVP postawiły głównie nie na bieżące wydarzenia społeczno-polityczne, a właśnie na wydarzenia sportowe. Michał Adamczyk przywitał widzów prosto ze słonecznej Sewilli.

Pierwszy materiał podsumował zdolności naszej reprezentacji. Reporter nie krył nadziei na pokonanie rywali.

Zaskakujące wydanie "Wiadomości" TVP

Opinię dziennikarzy "Wiadomości" TVP poparli sami kibice. Stadion w Sewilli już zapełnia się po same brzegi. Polacy nie kryli wysokich oczekiwań wobec piłkarzy.

- Polacy i Hiszpanie pokazują, czym jest wielka, piłkarska rodzina - przekonywał reporter. - Oczekuję walki, remisu z Hiszpanią - dodawał rozmówca Telewizji Polskiej. - Trzeba walczyć do końca, do ostatniej chwili - przekonywał inny kibic.

Jeden z rozmówców wskazał, że nie chce, żeby trzeci mecz był jedynie meczem o honor. Komentarza udzielił sam minister kultury, Piotr Gliński. - Trzeba walczyć, liczę, że Polacy pokażą charakter - deklarował polityk.

"Wiadomości" TVP zaprezentowały także komentarze Hiszpanów, którzy wyrażali uznanie oraz respekt dla polskich piłkarzy.

- Skoro w życiu wszystko jest możliwe, to wygrajmy ten mecz - dodawała Danuta Holecka, która przejęła prowadzenie wydania już ze studia w Warszawie.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected] Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: "Wiadomości" TVP, wtv.pl