wtv.pl > TV > Niecodzienny widok w "Wiadomościach" TVP. Obok Danuty Holeckiej pojawił się czołg
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 09:18

Niecodzienny widok w "Wiadomościach" TVP. Obok Danuty Holeckiej pojawił się czołg

Do studia "Wiadomości" TVP nagle wjechał czołg z lufą skierowaną w Danutę Holecką
"Wiadomości" TVP wydanie 14.07.2021 r.

Nagle w studiu "Wiadomości" TVP pojawił się czołg. Jego lufa skierowana była wprost w siedzącą za stołem Danutę Holecką. Widzowie środowego wydania serwisu mogli być zaskoczeni. Telewizja Jacka Kurskiego chciała tylko pochwalić polityczne decyzje mające wzmocnić Polskę.

Materiały wyrażające aprobatę do działań PiS w "Wiadomościach" TVP nie dziwią już chyba nikogo. Nadal zdziwienie wywołują jednak niektóre z decyzji osób stojących za realizacją kolejnych wydań głównego serwisu informacyjnego Telewizji Polskiej.

W środę w studiu "Wiadomości" TVP nagle pojawił się czołg. Czy Danuta Holecka znalazła się w niebezpieczeństwie?

Czołg w "Wiadomościach" TVP

Na szczęście szefowa "Wiadomości" TVP, Danuta Holecka, nie była w żadnym razie zagrożona. Czołg, który nagle znalazł się na ekranach widzów, to nic innego jak kolejna pomysłowa wizualizacja.

>

Źródło: "Wiadomości" TVP

Okazuje się, że czołg nie pojawił się tam przypadkowo. Danuta Holecka zapowiedziała bowiem materiał na temat najnowszego zakupu polskiej armii.

Podjęto decyzję o zakupie amerykańskich czołgów dla Wojska Polskiego

Celująca w stronę Danuty Holeckiej lufa nie wywołała na jej twarzy niemal żadnej reakcji. Szefowa "Wiadomości" TVP spokojnie wyjaśniała specyfikację techniczną potężnych maszyn.

Już niedługo zasilą one szeregi polskiej armii. 250 amerykańskich czołgów M1A2 Abrams zostało zakupionych przez Polskę. To jeden z nielicznych momentów, kiedy żołnierze będą mogli cieszyć się nowym i zupełnie nieprzestarzałym sprzętem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Czołgi III generacji M1A2 Abrams SEPv3 weszły na stan amerykańskiej armii dopiero w latach 2019-2020, więc w porównaniu do innego leciwego sprzętu Wojska Polskiego, faktycznie mogą robić wrażenie. Nic dziwnego, że "Wiadomości" TVP postanowiły zaznaczyć sukces polskich władz.

Czołg w studio "Wiadomości" TVP to jedyny egzemplarz, jaki będzie można oglądać w ciągu najbliższych miesięcy

Szefowa "Wiadomości" TVP mogła obcować z czołgiem, które pierwszy egzemplarz trafi do Polski dopiero w 2022 roku.

W środę sukcesem chwalił się również minister Mariusz Błaszczak. Zakup amerykańskich czołgów skomentował także prezes PiS Jarosław Kaczyński. Podkreślił on, że to dopiero początek.

Zakup czołgów III generacji M1A2 Abrams ma być swoistym "pilotażem", który pozwoli na modernizację wyposażenia polskiego wojska. Ciekawe było również zdanie, w którym wicepremier ds. bezpieczeństwa enigmatycznie stwierdził, że cały ten proces będzie kosztowny.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl Zdjęcie główne: "Wiadomości" TVP wydanie 14.07.2021 r.