wtv.pl > Polityka > "Fakty" TVN uderzają w TVP. Przez 5 minut pokazywano fragmenty "Wiadomości"
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:57

"Fakty" TVN uderzają w TVP. Przez 5 minut pokazywano fragmenty "Wiadomości"

TVN
"Fakty" TVN - 28.07.21 screen

Dzisiejsze wydanie "Faktów" TVN poświęcone zostało działaniom "Wiadomości" TVP. Przez aż pięć minut przedstawiano najbardziej kontrowersyjne materiały Telewizji Polskiej.

Początek wydania prowadzonego przez Anitę Werner poświęcono zatrzymaniu Jakuba Banasia. - Jak to Fundusz Sprawiedliwości jest skarbonką w rękach ministra, jak służby niszczą tych, którzy patrzą PiS-owi na ręce - zapowiadała prezenterka.

"Fakty" TVN uderzają w TVP. Przez 5 minut pokazywano fragmenty "Wiadomości"

Kolejne materiały poświęcono igrzyskom w Tokio oraz działalności posła Prawa i Sprawiedliwości, Lecha Kołakowskiego. W 10 minucie "Faktów" TVN-u rozpoczęto poważny atak na TVP.

Wszystko przez wzgląd na słynną ustawę "Lex TVN". - "Jeżeli uda się tę ustawę przeprowadzić będziemy mieli jakiś tam wpływ na to, co się dzieje w tej telewizji", mówił Marek Suski - przytaczała Werner.

Dziennikarka podkreślała, że wejście w życie projektu odbierze widzom prawo wyboru ulubionej stacji informacyjnej.

Następnie reporter Jakub Sobieniowski zaczął przedstawiać fragmenty "Wiadomości" TVP, by pokazać, co czeka opinię publiczną po ograniczeniu wolności TVN-u.

Zaprezentowano słynne paski TVP o tytułach: "Nieudany powrót do polskiej polityki", "Powrót Tuska cieszy Niemców", "Polskie media siłą państwa", "Powrót Tuska - będzie więcej agresji?", "Ruski Ład Donalda Tuska" oraz "Kampania kłamstwa Donalda Tuska".

Przedstawiono prezentera Telewizji Polskiej sugerującego, że powrót byłego premiera do kraju wynika z utraty intratnych stanowisk oferowanych przez władze Unii Europejskiej.

Ukazywano przebitki z wypowiedzi polityka Platformy Obywatelskiej w języku niemieckim. - Wraz z powrotem Donalda Tuska powróciły nie tylko obawy, ale także polityczny hejt i kampania nienawiści - deklarowali dziennikarze TVP, cytowani przez TVN.

Nie zabrakło materiałów dotyczących Polskiego Ładu, przedstawianego jako pociąg do inwestycji, metody na realizację potrzeb narodu, a także przybliżenia nas do państw Zachodu.

- Trudno temu programowi cokolwiek zarzucić - przekonywała Edyta Lewandowska. Wyemitowano wypowiedź "ekspertki" Telewizji Polskiej, sugerującej Donaldowi Tuskowi wrócenie do polskiej polityki w "światowy dzień wścieklizny".

Na antenie TVN-u ukazano zarzuty TVP dotyczące wykorzystywania samorządów przez lidera Platformy Obywatelskiej. Mówiono o uprawianiu "partyjnej propagandy".

- Donald Tusk dopiero co wrócił do polskiej polityki, a już budzi skrajnie negatywne emocje - przekonywała Holecka w jednym z ostatnich wydań "Wiadomości".

- Jak widać, Marek Suski z PiS-u chce, żeby TVN brała wzór z TVP, jednak ciągle jeszcze mamy wybór, co chcemy oglądać. Z naciskiem na "jeszcze" - zakończył reporter.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl Źródło zdjęcia głównego: "Fakty" TVN - 28.07.21 screen

Powiązane