wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Ile naprawdę zarabiają Danuta Holecka i Magdalena Ogórek? Ujawniono dokument, którym Kurski wolałby się nie chwalić

9 Października 2020

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Związana przez lata z TVP Danuta Holecka może zapewne liczyć na specjalne względy Jacka Kurskiego. Wiadomo jednak, że z samej pasji dziennikarskiej trudno byłoby przeżyć, dlatego Polacy z zaciekawieniem spoglądają na przygotowane wreszcie sprawozdanie fin

Magdalena Ogórek próbowała swych sił jako kandydatka na prezydent kraju, jednak po nieudanych wyborach po jakimś czasie dołączyła do Danuty Holeckiej i z dumą nazywa się dziennikarką TVP. Jacek Kurski ściąga do swojej stacji coraz to bardziej barwne osoby, a na potwierdzenie tej tezy przypomnieć sobie, że od niedawna regularnie na TVP Info oglądać można poczynania Jarosława Jakimowicza, który zasłynął rolą w „Młodych wilkach” oraz obrabowaniem poczty, za co został skazany prawomocnym wyrokiem sądu. Na jakie zarobki może liczyć Danuta Holecka oraz reszta etatowych pracowników TVP?

Sprawozdanie finansowe TVP zdradza ile zarabiać może Danuta Holecka, czy Magdalena Ogórek

Kwestia finansowa TVP od dawna jest tematem, który rozgrzewa dyskusję w polskich domach, jednak Danuta Holecka nie zabiera w kwestii wysokiego dofinansowania przez państwo i raczej trudno się temu dziwić. Dziennikarka od lat będąca twarzą „Wiadomości” może bowiem liczyć na niemałe pieniądze. Na początku października w Krajowym Rejestrze Sądowym pojawiło się sprawozdanie finansowe za rok 2019. Dostarcza on bardzo cennych informacji, chociaż niektóre z kwestii wynagrodzeń osób na najwyższych szczeblach nie zostały ujawnione. Wirtualna Polska na podstawie dokumentu przedstawionego przez TVP podaje, że średnie wynagrodzenie pracowników Telewizji Polskiej, w tym właśnie Danuty Holeckiej i Magdaleny Ogórek, wyniosło w 2019 roku 9 572 złotych brutto. W tej kwocie nie zawierają się jednak m.in. nagrody indywidualne, jubileuszowe, odszkodowania, ekwiwalenty urlopowe czy honoraria umów o dzieło. Podejrzewać można, że końcowa kwota wpływająca na konto Danuty Holeckiej przewyższa średnią wysokość wynagrodzenia w TVP. Kwestią zastanawiającą natomiast jest honorarium otrzymywane przez Jacka Kurskiego.

Ile zarabia Jacek Kurski? Tych informacji nie znajdziemy w sprawozdaniu finansowym TVP

Jakiś czas temu Jacek Kurski chwalił się jakiś czas temu, że wspaniałomyślnie odrzucił propozycję zarządu, aby zwiększyć jego pensję. Przekonywał, że jako prezes TVP chce otrzymywać najniższe możliwe honorarium w wysokości ok. 7-krotności średniej krajowej. Po przeliczeniu tego na konkretne pieniądze i tak wiele Polaków z trudem wyobrazi sobie pojawianie się tej kwoty co miesiąc na koncie. W 2019 roku średnia krajowa wynosiła 5381,65 zł, zatem Jacek Kurski otrzymywać miał około 37,6 tys. złotych miesięcznie. Nie można jednak sprawdzić prawdziwości słów wypowiedzianych przez prezesa TVP, gdyż zarówno informacje na temat jego wynagrodzenia, jak i reszty członków zarządu zostały utajnione. Wirtualna Polska zdecydowała się zapytać TVP, jak wygląda obecna sytuacja finansowa stacji.

TVP po raz drugi otrzymała od państwa dopłatę

Pracodawca Danuty Holeckiej i Magdaleny Ogórek może pochwalić się wynikiem netto 89 mln złotych, czyli o około 4 mln złotych netto więcej niż w 2018 roku. Zysk jednak udało się wypracować tylko dlatego, że państwo przekazało Telewizji Polskiej sporą kwotę wsparcia. W 2019 było to 1,1 mld złotych. W tym roku TVP otrzymało 2,2 mld. undefined

- Poziom finansowania pozwolił Telewizji Polskiej na sfinansowanie realizacji zadań misji publicznej założonych na 2019 r. - przekazało w odpowiedzi biuro prasowe Telewizji dziennikarzom Wirtualnej Polski. Pracownicy Jacka Kurskiego dodali jednocześnie, że „sytuacja finansowa spółki w 2019 roku oceniana była jako stabilna”.

Źródło: Wirtualna Polska

Agata Jaroszewska

Etnograf, zafascynowana historią mówioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Beata K. po pijackim incydencie straci gigantyczne pieniądze. Ekspert wskazuje, jak może odzyskać zaufanie fanów

Czytaj więcej >
Nie żyje

Gwiazdy

Nie żyje Michael K. Williams. Gwiazda "Zakazanego imperium" i "Prawa ulicy" miała 54 lata

Czytaj więcej >
Policja wyjaśnia, dlaczego Beata K. nie trafiła na izbę wytrzeźwień

Gwiazdy

Rzecznik policji tłumaczy, dlaczego Beata K. nie trafiła do izby wytrzeźwień. "Nie było żadnych przesłanek"

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Top Model. Marianna Schreiber przeprasza za homofobiczny wpis

Czytaj więcej >
Nie żyje Mikis Theodorakis

Gwiazdy

Nie żyje Mikis Theodorakis. Autor muzyki do filmu "Grek Zorba" miał 96 lat

Czytaj więcej >
DUOTONE / Pixabay

Gwiazdy

Nie żyje raper Marcus Birks. Koronasceptyczny muzyk zmienił zdanie na temat pandemii, gdy sam zachorował na COVID-19

Czytaj więcej >