Ile naprawdę zarabiają Danuta Holecka i Magdalena Ogórek? Ujawniono dokument, którym Kurski wolałby się nie chwalić
Magdalena Ogórek próbowała swych sił jako kandydatka na prezydent kraju, jednak po nieudanych wyborach po jakimś czasie dołączyła do Danuty Holeckiej i z dumą nazywa się dziennikarką TVP. Jacek Kurski ściąga do swojej stacji coraz to bardziej barwne osoby, a na potwierdzenie tej tezy przypomnieć sobie, że od niedawna regularnie na TVP Info oglądać można poczynania Jarosława Jakimowicza, który zasłynął rolą w „Młodych wilkach” oraz obrabowaniem poczty, za co został skazany prawomocnym wyrokiem sądu. Na jakie zarobki może liczyć Danuta Holecka oraz reszta etatowych pracowników TVP?
Sprawozdanie finansowe TVP zdradza ile zarabiać może Danuta Holecka, czy Magdalena Ogórek
Kwestia finansowa TVP od dawna jest tematem, który rozgrzewa dyskusję w polskich domach, jednak Danuta Holecka nie zabiera w kwestii wysokiego dofinansowania przez państwo i raczej trudno się temu dziwić. Dziennikarka od lat będąca twarzą „Wiadomości” może bowiem liczyć na niemałe pieniądze. Na początku października w Krajowym Rejestrze Sądowym pojawiło się sprawozdanie finansowe za rok 2019. Dostarcza on bardzo cennych informacji, chociaż niektóre z kwestii wynagrodzeń osób na najwyższych szczeblach nie zostały ujawnione. Wirtualna Polska na podstawie dokumentu przedstawionego przez TVP podaje, że średnie wynagrodzenie pracowników Telewizji Polskiej, w tym właśnie Danuty Holeckiej i Magdaleny Ogórek, wyniosło w 2019 roku 9 572 złotych brutto. W tej kwocie nie zawierają się jednak m.in. nagrody indywidualne, jubileuszowe, odszkodowania, ekwiwalenty urlopowe czy honoraria umów o dzieło. Podejrzewać można, że końcowa kwota wpływająca na konto Danuty Holeckiej przewyższa średnią wysokość wynagrodzenia w TVP. Kwestią zastanawiającą natomiast jest honorarium otrzymywane przez Jacka Kurskiego.
Ile zarabia Jacek Kurski? Tych informacji nie znajdziemy w sprawozdaniu finansowym TVP
Jakiś czas temu Jacek Kurski chwalił się jakiś czas temu, że wspaniałomyślnie odrzucił propozycję zarządu, aby zwiększyć jego pensję. Przekonywał, że jako prezes TVP chce otrzymywać najniższe możliwe honorarium w wysokości ok. 7-krotności średniej krajowej. Po przeliczeniu tego na konkretne pieniądze i tak wiele Polaków z trudem wyobrazi sobie pojawianie się tej kwoty co miesiąc na koncie. W 2019 roku średnia krajowa wynosiła 5381,65 zł, zatem Jacek Kurski otrzymywać miał około 37,6 tys. złotych miesięcznie. Nie można jednak sprawdzić prawdziwości słów wypowiedzianych przez prezesa TVP, gdyż zarówno informacje na temat jego wynagrodzenia, jak i reszty członków zarządu zostały utajnione. Wirtualna Polska zdecydowała się zapytać TVP, jak wygląda obecna sytuacja finansowa stacji.
TVP po raz drugi otrzymała od państwa dopłatę
Pracodawca Danuty Holeckiej i Magdaleny Ogórek może pochwalić się wynikiem netto 89 mln złotych, czyli o około 4 mln złotych netto więcej niż w 2018 roku. Zysk jednak udało się wypracować tylko dlatego, że państwo przekazało Telewizji Polskiej sporą kwotę wsparcia. W 2019 było to 1,1 mld złotych. W tym roku TVP otrzymało 2,2 mld. undefined
- Poziom finansowania pozwolił Telewizji Polskiej na sfinansowanie realizacji zadań misji publicznej założonych na 2019 r. - przekazało w odpowiedzi biuro prasowe Telewizji dziennikarzom Wirtualnej Polski. Pracownicy Jacka Kurskiego dodali jednocześnie, że „sytuacja finansowa spółki w 2019 roku oceniana była jako stabilna”.
Źródło: Wirtualna Polska