wtv.pl
Jakub Kaminski/East News

Wiadomości TVP, screen

TVP wymieniło nazwisko Tuska w "Wiadomościach" 130 razy. Będzie pozew?

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Zosia Wierzcholska

Udostępnij:

Telewizja Polska nie odpuszcza. Od początku weekendu "Wiadomości" TVP wymieniły nazwisko Donalda Tuska ponad 130 razy. Były minister zdrowia mówi wprost: "To jest podżeganie do zła."

Przepychanka TVP-Tusk trwa od kilku dni. Telewizja Polska usilnie próbuje sprowokować lidera Platformy. Sytuację skomentował Bartosz Arłukowicz, który był gościem porannego programu "Tłit" w studio Wirtualnej Polski. Były minister zdrowia odniósł sie do narracji TVP wobec nowego lidera Platformy Obywatelskiej.

"To się źle skończy"

Na pytanie prowadzącego, o to czy Arłukowicz oglądał w ostatnich dniach wieczorny program TVP polityk nie przebierał w słowach:

- To jest skrajna nienawiść. To jest podżeganie do zła. To jest ekipa ludzi, która nie ma prawa mienić sie dziennikarzami. To jest hejt i nienawiść. To się źle skończy.

Bartosz Arłukowicz przyznał, że sam brał czynny udział w zbieraniu podpisów pod projektem ustawy dotyczącej likwidacji TVP. Podpisów szukał wśród mieszkańców mniejszych miejscowości - według niego ludzie poza metropoliami również mają dosyć języka nienawiści mediów narodowych i wiecznej nagonki na opozycje.

Czy będzie pozew?

"Donald Tusk traktuje Polaków jak kretynów", "Donald Tusk chciał sprowadzić uchodźców", "Paliwo było droższe za Tuska". To tylko kilka przykładów pasków, które pojawiły się w "Wiadomościach" Telewizji Polskiej w ostatnich dniach.

Prowadzący zapytał posła o to, czy Platforma szykuje pozew w sprawie nieustannych ataków na Donalda Tuska w wieczornym programie TVP. Arłukowicz nie potrafił odpowiedzieć jednoznacznie, ponieważ nie rozmawiał o tym z liderem Platformy.

- Powinniśmy rozważyć taką możliwość - powiedział w programie "Tłit".

Według obliczeń dziennikarzy Wirtualnej Polski nazwisko lidera Platformy jest wymieniane w programie raz na 50 sekund.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres redakcja@wtv.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl, wiadomosci.wp.pl
Zdjęcie: Jakub Kaminski/East News
Zosia WierzcholskaAutor

Jestem absolwentką Filmoznawstwa i wiedzy o mediach. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczęłam od mediów studenckich UAM w Poznaniu. Kiedy nie ma mnie w kinie, pisze o tym co dzieje się w stolicy.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Michał Dworczyk wydał pilny apel. Potrzebuje pomocy w uratowaniu dziecka

Czytaj więcej >

Przemysław Czarnek do dymisji? Ruszyła zbiórka podpisów

Czytaj więcej >

Donald Tusk po głosowaniu w PE: Wstydźcie się!

Czytaj więcej >

Przemysław Czarnek do dymisji? Sejm zdecydował

Czytaj więcej >