wtv.pl > Polityka > TVP wymieniło nazwisko Tuska w "Wiadomościach" 130 razy. Będzie pozew?
Zosia Wierzcholska
Zosia Wierzcholska 19.03.2022 08:55

TVP wymieniło nazwisko Tuska w "Wiadomościach" 130 razy. Będzie pozew?

Jakub Kaminski/East News
Wiadomości TVP, screen

Telewizja Polska nie odpuszcza. Od początku weekendu "Wiadomości" TVP wymieniły nazwisko Donalda Tuska ponad 130 razy. Były minister zdrowia mówi wprost: "To jest podżeganie do zła."

Przepychanka TVP-Tusk trwa od kilku dni. Telewizja Polska usilnie próbuje sprowokować lidera Platformy. Sytuację skomentował Bartosz Arłukowicz, który był gościem porannego programu "Tłit" w studio Wirtualnej Polski. Były minister zdrowia odniósł sie do narracji TVP wobec nowego lidera Platformy Obywatelskiej.

"To się źle skończy"

Na pytanie prowadzącego, o to czy Arłukowicz oglądał w ostatnich dniach wieczorny program TVP polityk nie przebierał w słowach:

- To jest skrajna nienawiść. To jest podżeganie do zła. To jest ekipa ludzi, która nie ma prawa mienić sie dziennikarzami. To jest hejt i nienawiść. To się źle skończy.

Bartosz Arłukowicz przyznał, że sam brał czynny udział w zbieraniu podpisów pod projektem ustawy dotyczącej likwidacji TVP. Podpisów szukał wśród mieszkańców mniejszych miejscowości - według niego ludzie poza metropoliami również mają dosyć języka nienawiści mediów narodowych i wiecznej nagonki na opozycje.

Czy będzie pozew?

"Donald Tusk traktuje Polaków jak kretynów", "Donald Tusk chciał sprowadzić uchodźców", "Paliwo było droższe za Tuska". To tylko kilka przykładów pasków, które pojawiły się w "Wiadomościach" Telewizji Polskiej w ostatnich dniach.

Prowadzący zapytał posła o to, czy Platforma szykuje pozew w sprawie nieustannych ataków na Donalda Tuska w wieczornym programie TVP. Arłukowicz nie potrafił odpowiedzieć jednoznacznie, ponieważ nie rozmawiał o tym z liderem Platformy.

- Powinniśmy rozważyć taką możliwość - powiedział w programie "Tłit".

Według obliczeń dziennikarzy Wirtualnej Polski nazwisko lidera Platformy jest wymieniane w programie raz na 50 sekund.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl, wiadomosci.wp.pl Zdjęcie: Jakub Kaminski/East News