wtv.pl
Danuta Holecka

Wiadomości TVP/ screen z programu

Zwalniano ją dwa razy, sama przed laty zwolniła Danutę Holecką. Kim jest Małgorzata Wyszyńska?

16 Maja 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Zwolniła Danutę Holecką z "Wiadomości" TVP. Musieli przenosić ją do serwisów informacyjnych TVP Info. Co więcej, wygryzła Jacka Karnowskiego z funkcji redaktora naczelnego "Wiadomości". Małgorzata Wyszyńska po 2013 roku zapadła się pod ziemię. Kim jest doświadczona dziennikarka związana przed laty z Telewizją Polską?

Danuta Holecka poniosła przykre konsekwencje zmian we władzach "Wiadomości" TVP. Przypomnijmy, że dyrektorka Programu I Polskiego Radia - Iwona Schymalla w 2010 roku złożyła Małgorzacie Wyszyńskiej propozycję kierowania redakcją, odpowiedzialną za emisję wieczornego dziennika informacyjnego.

Dziennikarka po przejęciu władzy w "Wiadomościach" TVP podjęła niemałe ryzyko. Zadecydowała o przeprowadzeniu solidnych zmian kadrowych w redakcji. Poza Jackiem Karnowskim z pracą w redakcji pożegnała się Danuta Holecka oraz Marzena Paczuska. Wszystko przez wzgląd na zarzuty o jednostronny sposób prezentowania najważniejszych informacji z Polski i świata.

Danuta Holecka straciła przez nią pracę. Dziś to ona prowadzi prace "Wiadomości" TVP

Swoją decyzję w rozmowie z "Wirtualnymi Mediami" tłumaczyła potrzebą przywrócenia wiarygodności oraz rzetelności Telewizji Polskiej. - Chcę sprawić, żeby "Wiadomości" [...] były rzetelnym, obiektywnym programem - deklarowała. - Żeby odzyskały zaufanie widzów. Chcę je budować na starym, sprawdzonym zespole - dodawała Małgorzata Wyszyńska.

Po latach, w wyniku zmiany władzy, to właśnie Danuta Holecka jest redaktorką naczelną "Wiadomości" TVP. Małgorzata Wyszyńska musiała zrezygnować z dalszego kierowania najważniejszym programem. Następnie Juliusz Braun - ówczesny prezes TVP - zadecydował o natychmiastowym zwolnieniu dziennikarki.

Nowe informacje na temat sytuacji zawodowej Tomasza Komendy

Tomasz Komenda nie pracuje już u braci Collins. Wydano oświadczenie

CZYTAJ DALEJ

- Małgorzata Wyszyńska została zwolniona z obowiązku świadczenia pracy - oświadczyła przed laty dawna rzecznika prasowa TVP. Co ciekawe, prezenterka była zatrudniona nie na umowie o pracę, a na "śmieciówce". Zwolniło to władze stacji z obowiązku uzasadnienia decyzji o rozwiązaniu umowy.

Po 2011 roku Małgorzata Wyszyńska prowadziła audycje w Radiu Plus, gdzie prowadziła publicystyczny program o tytule "Pytam wprost". Następnie, po 2 latach zaczęła prowadzić wywiady dla tygodnika "Wprost", jednak ostatecznie zniknęła z rynku mediów.

Równolegle Danuta Holecka po otrzymaniu wypowiedzenia trafiła do programów informacyjnych TVP Info. Od 2013 roku została skierowana do pracy w TVP3, gdzie prowadziła między innymi "Echo dnia" oraz "Dziennik Regionów".

Czym zajmowała się Małgorzata Wyszyńska przed przejęciem władzy w TVP?

Prezenterka pierwsze kroki w raczkującym wówczas świecie mediów stawiała w 1997 roku. Pracowała w poznańskim oddziale Telewizji Polskiej, gdzie odpowiadała za prowadzenie prognozy pogody oraz programu "Teleskop". Na koniec lat 90. prowadziła wydania "Teleexpressu".

Do "Wiadomości" trafiła już w 1999 roku. Z roli pogodynki zrezygnowała w 2004 roku, przejmując funkcję prowadzącej programu "Kawa czy herbata?".

Prowadziła "Lato z jedynką", relacjonowała z Piotrem Kraśką przebieg wyborów prezydenckich w 2007 roku, a także wraz z Tomaszem Kammelem odpowiadała za prowadzenie licznych wydarzeń masowych.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Wirtualne Media]

Podobne artykuły

Do sukcesu Roberta Makłowicza przyczyniła się jego żona.

Gwiazdy

Kim jest żona Roberta Makłowicza? Agnieszka stoi za sukcesem podróżnika

Czytaj więcej >
Syn Krzysztofa Krawczyka zdecydował się udzielił wywiadu Uwadze! TVN

Gwiazdy

Syn Krzysztofa Krawczyka mocno o skandalu na pogrzebie jego ojca

Czytaj więcej >
Sara Boruc o celebrytach

Gwiazdy

Sara Boruc wyjawiła prawdę o celebrytkach. Chcą wypożyczać ubrania jej marki za darmo

Czytaj więcej >
Ola Nowak w "Dance Dance Dance"

Gwiazdy

"Dance, dance, dance". Uczestniczka zarzuca produkcji manipulację w montażu

Czytaj więcej >
Pogrzeb Bronisława Cieślaka

Gwiazdy

Kraków. O 13 rozpoczął się pogrzeb Bronisława Cieślaka

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Ruszyła zbiórka pieniędzy na pogrzeb Mariusza Adama Ryjka

Czytaj więcej >