wtv.pl
Danuta Holecka dziękowała Jurkowi Owsiakowi za działalność WOŚP.

YouTube/popmart32

Przypominamy: Poruszona Danuta Holecka podziękowała Jurkowi Owsiakowi za uratowanie życia jej syna

20 Marca 2022

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Danuta Holecka pozostaje najbardziej rozpoznawalną twarzą Telewizji Polskiej. Choć publiczne media uparcie unikają dziś wspierania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przed dobrą zmianą dziennikarka dziękowała na antenie Jurkowi Owsiakowi.

Stosunek Telewizji Polskiej do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest dziś – w łagodnym wariancie – mało entuzjastyczny. TVP trwa w pomijaniu wszelkich doniesień dotyczących działań WOŚP.

Raz na jakiś czas zarządzany przez Jacka Kurskiego publiczny nadawca idzie jednak o krok dalej, cenzurując logo fundacji. O znikających charakterystycznych, czerwonych serduszkach pisaliśmy m.in. TUTAJ.

Danuta Holecka: „Róbcie to do końca świata”

Przed nadejściem tzw. dobrej zmiany relacje na linii Owsiak-TVP wyglądały jednak zgoła inaczej. Najlepszym tego przykładem jest wywiad, którego pod koniec 2012 roku szef WOŚP udzielił stacji.

Rozmowę prowadziła wówczas Danuta Holecka, obecna twarz głównego pasma informacyjnego Telewizji Polskiej, nie szczędząc przy tym pochwał kierowanych w stronę działacza społecznego.

Nagranie, na którym dziennikarka dziękuje Owsiakowi za jego działalność, powraca po raz kolejny przed finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziennikarka wskazuje na nim, że prezes fundacji pomógł ocalić życie jej syna.

Jurku, sprzęt bardzo drogi, bo wstawiacie i urządzenia do rezonansu i do tomografii. Mój synek korzystał sam wiele lat temu z inkubatora dobrze wyposażonego, waszego, był też z serduszkiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – mówiła Danuta Holecka.

I dalej: – Za to również bardzo dziękuję.

Uratowaliście wiele ludzkich istnień – kontynuowała prowadząca. – Dzięki temu, że mogła być dobra i szybka diagnoza, dzięki temu, że mógł być dobry inkubator czy pompa insulinowa. To musi być chyba ogromna satysfakcja.

Goszczący w studio Owsiak przekonywał, że WOŚP robi, co może, by pomagać dzieciom. – I róbcie to do końca świata i o jeden dzień dłużej – apelowała Danuta Holecka, przekazując długopis na rzecz WOŚP.

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagra już 31.01.2021 r.

źródło: YouTube

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Konrad WrzesińskiAutor

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Nowa Biała. Mieszkańcy opisali walkę z żywiołem. Nowe, niepokojące relacje

Czytaj więcej >
Poważna awaria w mBanku

Awaria w mBanku. Klienci nie mogą się logować do swoich kont, czy dokonywać transakcji. Pojawią się zgłoszenia o znikaniu z kont pieniędzy

Czytaj więcej >

Konin. Włamywacz zasnął w trakcie napadu. Był pod wpływem alkoholu

Czytaj więcej >
Michał Dworczyk zawiadamia o zamknięciu Szpitala Narodowego

Michał Dworczyk ogłosił zamknięcie tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym

Czytaj więcej >