wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Anna Dereszowska skomentowała użycie jej zdjęcia i nazwiska w materiale Wiadomości TVP

20 Marca 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Na początku lutego "Wiadomości" TVP przez ponad 3 minuty biły w artystów, którzy nie sprzyjają Prawu i Sprawiedliwości. Spytano wprost "Czemu Polacy gardzą celebrytami". Dziś jedna z bohaterek materiału, Anna Dereszowska

  • "Celebryci chcą wyjeżdżać z Polski, bo nie podoba im się polityczna rzeczywistość" - informowała Holecka w "Wiadomościach" TVP. Następnie wyemitowano pasek z pytaniem "Dlaczego celebryci gardzą Polakami"

  • Do incydentu doszło 3 lutego. Przedstawiono ujęcia z udziałem Anny Dereszowskiej, Macieja Stuhra, Krystyna Janda, czy też Wojciecha Manna

  • "Staram się nie angażować w sferę polityczną. To faktycznie mnie dotknęło. Byłam zdziwiona i zaskoczona" - skomentowała dziś Anna Dereszowska w rozmowie z Wirtualną Polską

- Celebryci chcą wyjeżdżać z Polski, bo nie podoba im się polityczna rzeczywistość. To serial, który trwa od początków rządów Zjednoczonej Prawicy. Tym razem w wywiadzie wyprowadzkę rozważa Maciej Stuhr. Często celebryci nie kryją pogardy do Polaków - grzmiała Danuta Holecka. Następnie w "Wiadomościach" TVP opowiadano o sympatiach politycznych, zarobkach i bezczelności, jaką mają przejawiać przedstawiciele świata artystycznego. 

Na początku lutego "Wiadomości" TVP zaatakowały celebrytów. Dziś Anna Dereszowska odpowiada

- Maciej Stuhr swoje odgrywa nie tylko na deskach teatru. W rzeczywistości wcielił się w rolę migranta, któremu sytuacja w Polsce tak bardzo się nie podoba, że musi z niej wyjechać - śmiał się dziennikarz "Wiadomości" TVP. - Wyjeżdżać z Polski w ramach protestu chciała Manuela Gretowska - dodawał. Już w pierwszej minucie materiału wspomniano o Annie Dereszowskiej - W tej chwili to nie jest jej kraj - przytaczał Tulicki. 

Telewizja Polska powiązała "rosnącą pogardę dla Polaków" z "rosnącą zamożnością polskiego społeczeństwa". Mówiono o hejcie na Polaków już po wprowadzeniu programu 500 plus. Do materiałów wykorzystano wizerunek Anny Dereszowskiej. Deklaracje "Wiadomości" TVP wywołały niesamowitą burzę, jednak Dereszowska odniosła się do krytyki dopiero dziś. W rozmowie z Wirtualną Polską stroniła od ostrych deklaracji. 

Początkowo aktorka tłumaczyła, że aktorzy, podobnie jak pracownicy innych branż, cieszą się dobrymi zarobkami. - Nie zaglądam swoim kolegom do portfela czy do umów, więc nie wiem, jakie oni mają stawki - odpowiadała. Wskazała, że nie chce komentować bieżących wydarzeń politycznych, lecz powiedziała, jak poczuła się po ujrzeniu nagrań. 

- Staram się nie angażować w sferę polityczną. To faktycznie mnie dotknęło. Byłam zdziwiona i zaskoczona - wyznała, ucinając dalsze próby drążenia tematu. Warto podkreślić, że słowa "W tej chwili to nie jest mój kraj" padły, gdy Zjednoczona Prawica ponownie podjęła próbę ograniczania praw kobiet. - Uważam się za patriotkę, a często myślę o tym, żeby jednak z Polski wyjechać. To się kompletnie ze sobą kłóci - przekonywała Wirtualną Polskę trzy lata temu. 

- Dużo dzieję się w naszym kraju dziwnych, specyficznych rzeczy. Staram się wierzyć, że jednak siła jest kobietą i nie damy sobie w kaszę dmuchać. Jeśli będziemy szły ramię w ramie, to możemy zmieniać świat - dodawała już w 2021 roku. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Daniel Obajtek zabrał głos ws. pracy syna Beaty Szydło. „Dlaczego miałem mu nie pomóc?”

  • Sprzeciw rodziców wobec nauki zdalnej. Wysyłają pisma prosto do dyrekcji

  • KRRiT stanowczo skrytykowała TVP. Poszło o materiały dot. aborcji

Źródło: [Wiadomości TVP/Wirtualna Polska]

Podobne artykuły

Przekazano informacje o śmierć Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza

Gwiazdy

W wieku 93 lat zmarł Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Poważny wypadek na 40. urodzinach Piotra Kraśki. 10 lat temu podczas wyścigów konnych doszło do tragedii

Czytaj więcej >
Do sukcesu Roberta Makłowicza przyczyniła się jego żona.

Gwiazdy

Kim jest żona Roberta Makłowicza? Agnieszka stoi za sukcesem podróżnika

Czytaj więcej >
Syn Krzysztofa Krawczyka zdecydował się udzielił wywiadu Uwadze! TVN

Gwiazdy

Syn Krzysztofa Krawczyka mocno o skandalu na pogrzebie jego ojca

Czytaj więcej >
Sara Boruc o celebrytach

Gwiazdy

Sara Boruc wyjawiła prawdę o celebrytkach. Chcą wypożyczać ubrania jej marki za darmo

Czytaj więcej >
Ola Nowak w "Dance Dance Dance"

Gwiazdy

"Dance, dance, dance". Uczestniczka zarzuca produkcji manipulację w montażu

Czytaj więcej >