wtv.pl > Wrocław

Wrocław

Wrocław jest miastem położonym w południowo-zachodniej Polsce. Stanowi stolicę Śląska. Zamieszkuje go około 641 tys. osób. Prezydentem miasta jest Jacek Sutryk.

Dolny Śląsk
27.02.2023 14:30 Dolny Śląsk: potężne nawałnice przetaczają się przez województwo. Ulewy, silny wiatr i połamane drzewa na ulicach

Potężne nawałnice na Dolnym Śląsku. We Wrocławiu ściana deszczu i połamane przez wiatr drzewa na ulicach. W okolicznych miejscowościach wiatr zrywał dachy. W nocy z poniedziałku na wtorek trzeba przygotować się na kolejne burze.Superkomórki burzowe tworzą się też między Stargardem Szczecińskim i Choszcznem.

Przekazano informacje o śmierci prof. Bernarda Jancewicza
13.06.2022 02:02 Nie żyje prof. Bernard Jancewicz. Pożegnał go Uniwersytet Wrocławski

Uniwersytet Wrocławski poinformował o śmierci prof. Bernarda Jancewicza. Niesamowity fizyk, którego kochały całe pokolenia studentów, oraz miłośnik nauki przegrał walkę z COVID-19. W ostatnim roku pojawił się na ekranach telewizorów w związku z materiałem „Dzień Dobry TVN”. Jego osoba może stanowić wzór dla wszystkich osób, chcących przekazać kolejnym pokoleniom swoją wiedzę. Nie żyje prof. Bernard Jancewicz. Przez całe niemal życie związany był z Wrocławiem i do samego końca dbał o swoje miasto.Śmierć prof. Bernarda Jancewicza wywołała żałobę w niemal całym Wrocławiu. Z odejściem swojego ulubionego profesora na pewno trudno pogodzić się jego byłym studentom.Naukowiec nie tylko zarażał swoją pasją do fizyki, ale również stanowił wzór do naśladowania w kwestii podejścia do ochrony środowiska. Żona żartobliwie nazywała go „śmieciowym celebrytą” i jest to bezpośrednio związane z jego wizytą w telewizji.

Wrocław
19.03.2022 09:19 Wrocław: pięciu 12-latków zatrzymanych ws. dewastacji nagrobków. Sprawą zajmie się sąd rodzinny

Wrocław: policja złapała pięciu 12-latków, którzy są podejrzani o zdewastowanie cmentarza żydowskiego przy ul. Lotniczej. 16 czerwca funkcjonariusze otrzymali wezwanie od zarządcy obiektu. Na miejscu okazało się, że zniszczone zostało kilkadziesiąt nagrobków. Sprawą ma zająć się sąd rodzinny. Dewastacje cmentarzy nie-katolickich są wciąż bardzo dużym problemem i zjawiają się każdego roku.

Morawiecki
19.03.2022 09:12 Wrocław: Przemówienie Mateusza Morawieckiego przerwały okrzyki. Protest przed i w budynku uczelni

Podczas wystąpienia Mateusza Morawieckiego podczas inauguracji roku akademickiego na Uniwersytecie Wrocławskim doszło do protestu. Przemówienie zostało przerwane już na samym początku. Premier zdążył zaledwie przywitać zgromadzonych na uroczystości.

Marek BAZAK/East News
19.03.2022 09:07 Ukrainiec z izby wytrzeźwień był agresywny? Jest nowe nagranie, przeczy wersji policji

25-letni Ukrainiec Dmytro Nikiforenko zmarł niedługo po interwencji, do której doszło we wrocławskiej izbie wytrzeźwień. Policja twierdzi, że mężczyzna był agresywny. Jednak nowe nagranie, do którego dotarła “Gazeta Wyborcza”, przeczy tej wersji wydarzeń. Na jaw wychodzą poważne błędy po stronie funkcjonariuszy.

Policja
19.03.2022 09:07 Siostra 29-latka, który zmarł po interwencji policji opisuje krok po kroku działania służb: "To nie wyglądało jak akcja ratunkowa"

Siostra 29-letniego Łukasza Łągiewki z Wrocławia, który zmarł po interwencji policji postanowiła podzielić się relacją z jego zatrzymania. Kobieta twierdzi, że funkcjonariusze zachowywali się wobec jej brata wyjątkowo agresywnie. Mężczyzna miał być bity pałkami oraz rękami; zastosowano wobec niego również gaz łzawiący. Przerażające okoliczności Jak zwierzyła się w rozmowie z Onetem siostra Łukasza Łągiewki, jej brat od wielu lat cierpiał na depresję. Mieszkał samotnie ze swoim psem, którego stracił miesiąc przed swoją śmiercią. Rodzina miała świadomość, że w chwilach kryzysu mężczyzna sięgał po narkotyki. Po tym jak odeszło jego ukochane zwierzę, Łukasz nie chciał spotykać się ze swoją rodziną mimo wielokrotnych prób kontaktu. 2 sierpnia w nocy 29-latek wysyłał do rodziny niepokojące sms-y sugerujące, że może chcieć popełnić samobójstwo. Bliscy zdecydowali się powiadomić służby, które podjęły interwencję. Na miejscu stawiła się straż pożarna, pogotowie ratunkowe oraz policjanci, w tym nieumundurowani. Jak twierdzi siostra mężczyzny, Łukasz nie chciał wpuścić ich do środka, krzyczał, żeby go zostawiono, miał problem z trzeźwą oceną rzeczywistości. Pod drzwiami 29-latka pojawiło się więcej mundurowych. Jeden z nich miał powiedzieć z ekscytacją: "Ale będzie akcja". Służby zdecydowały się na wejście do mieszkania siłą. Strażacy wyważyli drzwi, a jeden z policjantów miał wyciągnąć broń. Po tym, jak oburzona rodzina zaczęła krzyczeć, że Łukasz nie jest agresywny, funkcjonariusz schował pistolet. Zrozpaczeni rodzice mężczyzny próbowali odwołać interwencję, było już jednak za późno. Jeden z mundurowych miał wprost powiedzieć ojcu 29-latka, że to już nie ich sprawa.Śmierć po interwencjiPolicjanci stwierdzili, że 29-latek jest uzbrojony w nóż, choć nikt z bliskich nie zauważył, by Łukasz miał w ręku takie narzędzie. Jego siostra twierdzi, że po wejściu policji do mieszkania, wobec jej brata zastosowano gaz łzawiący, a także bito go do krwi przy pomocy pałek i pięści, również w trakcie zakładania kajdanek. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł po zatrzymaniu akcji serca. - To nie wyglądało, jak akcja ratunkowa - przyznała siostra Łukasza w rozmowie z Onetem - Tylko jakby przyjechali do groźnego bandziora. Zapomnieli, że mieli mu pomóc - dodała. W przeciągu kilku dni znane mają być wyniki sekcji zwłok 29-latka. Na ten moment nie stwierdzono konkretnej przyczyny zgonu. W sprawie prowadzone jest śledztwo dotyczące nieumyślnego spowodowania śmierci. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.Artykuły polecane przez redakcję WTV:Agresja na drodze. Pasażer jednego z aut uderzył kierowcęToruń: 30-latek postrzelony z wiatrówki przez nastolatka. Zwrócił uwagę na temat śmieceniaBochnia. Pożar na komendzie, ogień w celi dla osadzonychŹródło: onet.pl, wtv.pl

osp pustków żurawski
19.03.2022 09:05 Tragiczny pożar pod Wrocławiem. W płomieniach zginęły trzy osoby

Tragiczny pożar w Cieszycach koło Wrocławia, gdzie zapalił się budynek gospodarczy. W płomieniach zginęło trzech mężczyzn. Akcję gaśniczą strażacy zakończyli dopiero nad ranem.Zgłoszenie o pożarze trafiło do strażaków w poniedziałek w okolicy godziny 20:30. W miejscowości Cieszyce zapaliła się stodoła.Mundurowych z OSP Pustków Żurawski poinformowano, że w budynku mogą przebywać trzy bezdomne osoby.

tragedia we wrocławiu
19.03.2022 09:04 Tragiczny wypadek we Wrocławiu. 49-letnia lekarka została wypchnięta z okna w swoim mieszkaniu

Do śmiertelnego wypadku doszło we Wrocławiu. 49-letnią lekarkę wyrzucono przez okno w jej mieszkaniu, a ciało kobiety odnaleźli sąsiedzi. O zbrodnię podejrzewany jest mąż medyczki.Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek 24 sierpnia, około godziny 1:00 w nocy. Szczegóły śmierci Weroniki K. ustalił dziennik "Fakt".Według informacji serwisu 49-letnia lekarka została wypchnięta przez okno w swoim mieszkaniu. Kobieta zmarła na miejscu. Lokalna prokuratura podejrzewa, że za zbrodnią stoi Wojciech K., mąż ofiary.

wrocław -w wybuch gazu
19.03.2022 08:55 Uszkodzenie gazociągu we Wrocławiu. Ewakuowano 60 osób

Na ulicy Dmowskiego we Wrocławiu doszło do uszkodzenia gazociągu przez prowadzącą remont koparkę. W wyniku naruszenia rury doszło do pożaru, w którym doszczętnie spłonęły dwa samochody osobowe i wspomniana koparka.– Do zdarzenia doszło przy ulicy Romana Dmowskiego 19 we Wrocławiu, w okolicy godziny 8:30 – potwierdził w rozmowie z wtv.pl oficer prasowy wrocławskiej straży pożarnej st. kpt. Tomasz Szwajnos.Na miejscu prowadzone były prace budowlane, w trakcie których koparka uszkodziła gazową rurę niskiego ciśnienia.

Sanitariusz we Wrocławiu
19.03.2022 08:54 Sanitariusz pod wpływem narkotyków woził martwą pacjentkę, usłyszał zarzuty. Mężczyzna trafił do aresztu

Sanitariusz, który kilkukrotnie przewoził martwą pacjentkę z jednego szpitala do drugiego, trafił do aresztu. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania dużej ilości narkotyków. Śledczy sprawdzą, czy stan w jakim znajdował się podczas pracy, nie przyczynił się do śmierci kobiety. Sanitariusz był już w przeszłości karany za udział w sprzedaży narkotyków. Po Wrocławiu z martwą pacjentką Do skandalicznej sytuacji doszło w ubiegły czwartek po południu. 31-letni sanitariusz, będący przedstawicielem prywatnej firmy zajmującej się transportem medycznym, miał za zadanie przewieźć 80-letnią pacjentkę z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. Borowskiej do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Koszarowej. Po dowiezieniu kobiety do WSS okazało się, że nie może ona zostać przyjęta do placówki z powodu braku dokumentacji medycznej.Godzinę później karetka ponownie przyjechała do WSS, a lekarze po oględzinach stwierdzili zgon kobiety i wraz ze zwłokami odesłali go z powrotem do szpitala przy Borowskiej. Na miejscu sanitariusz wdał się w słowną przepychankę z lekarzem, który podejrzewał, że mężczyzna może być pod wpływem narkotyków. O sprawie powiadomił policję, która przybyła na miejsce i potwierdziła przypuszczenia medyka. Areszt dla sanitariuszaMężczyzna był pod wpływem amfetaminy; policja znalazła przy nim trzy gramy substancji psychoaktywnej i postanowiła przeszukać jego mieszkanie. Odnaleziono tam 29 gramów amfetaminy. Ustalenia służb potwierdziły, że mężczyzna w przeszłości był karany za udział w rozprowadzaniu narkotyków i odsiadywał wyrok. 31-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków i został aresztowany na okres trzech miesięcy. Wkrótce rozpocznie się śledztwo, które wykaże, czy stan, w którym się znajdował w trakcie transportu pacjentki, mógł przyczynić się do jej śmierci. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.Artykuły polecane przez redakcję WTV:Zderzenie busa i pojazdu wojskowego na drodze ekspresowej nr 3 w Zielonej Górze. Rannych jest 4 dzieciDziałaczka antyszczepionkowa zatrzymana przez policję. Próbowała bez biletu wejść na teren festiwalu muzycznego dla osób zaszczepionychWronki: Budząca grozę tragedia na miejscu pracy. Obywatel Ukrainy został przygniecionyŹródło: wp.pl, wtv.pl Zdjęcie główne: Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wrocław
19.03.2022 08:54 Wrocław. Ogromna ulewa, woda wpada do restauracji

Wrocław. Silna ulewa zaskoczyła mieszkańców. Zalało cały rynek, ulice pływają. Zaskakująca sytuacja mogła zaskoczyć mieszkańców. IMGW nie dodało ostrzeżeń na mapie dynamicznej w sprawie silnych ulew.

Śmieciarka we Wrocławiu uprowadzona
19.03.2022 08:54 Wrocław: Pijany mężczyzna wsiadł za kierownicę śmieciarki i uprowadził pojazd. Tłumaczył, że nic nie pamięta

Mężczyzna tłumaczył, że nie pamięta zbyt wiele ze swojej przygody w "śmieciarce". 33-letni mężczyzna z Wrocławia wykorzystał nieuwagę pracowników firmy sprzątającej i uprowadził ich pojazd. Po zatrzymaniu przez policję okazało się, że był kompletnie pijany i miał zakaz kierowania samochodem.

krematorium
19.03.2022 08:53 Podczas kremacji w piecu wybuchła bateria. Zakład pogrzebowy szuka winnego

Wrocław. Podczas kremacji wybuchł rozrusznik serca. Rachunek za naprawę pieca dostała rodzina, której zmarły nigdy takiego urządzenia nie miał. Trwają poszukiwania winnego.Rodzina była pogrążona w podwójnej żałobie. Kobieta, której najpierw odeszła mama, a kilka dni później ojciec, otrzymała rachunek za naprawę pieca w krematorium w Strzelinie.

wrocław - wybuch w banku
19.03.2022 08:51 Wrocław. Wybuch w banku, sprawcy chcieli wysadzić bankomat

W nocy z wtorku na środę we Wrocławiu doszło do wybuchu na terenie banku zlokalizowanego przy ulicy Żmigrodzkiej. Według relacji policjantów sprawcy próbowali wysadzić bankomat, by dostać się do jego wnętrza.Do zdarzenia doszło około godziny 2:00 w nocy z 8 na 9 czerwca. Mieszkańców obudził huk dochodzący z jednego z pobliskich banków.Jak podaje "Gazeta Wrocławska", do oddziału weszli nieznani sprawcy, którzy następnie użyli ładunków pirotechnicznych, by dostać się do bankomatu.

Wrocław
19.03.2022 08:49 Wrocław. Ruszył protest górników z Turowa

We Wrocławiu trwa właśnie protest turowskich górników. Wydobycie w ich kopalni ma zostać wstrzymane przez decyzję Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej po skardze wniesionej przez czeski rząd. Górnicy boją się, że stracą pracę, a zamknięcie kopalni będzie wyglądało jak to, którego doświadczyli górnicy wałbrzyscy w latach 90.Protestujący domagają się wycofania przez czeski rząd wniosku o zamknięcie kopalni.

Ksiądz o "włóczeniu się" po kościołach
19.03.2022 08:41 Wrocław. Ksiądz nakazał wiernym "nie włóczyć się po kościołach"

Wierni zgromadzeni w jednym z wrocławskich kościołów z pewnością zaskoczeni byli słowami księdza, jakie wygłosił w kontekście święta 3 maja. Duchowny zachęcał ich do "grillowania" i "niewłóczenia się po kościołach". Ogromny dystans i poczucie humoru wrocławskiego księdza wzbudziło sympatię wielu internautów. Ksiądz zachęca do... nieprzychodzenia do kościoła? Wczoraj świętowaliśmy 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Dzień, w którym podpisany został drugi w historii świata tego rodzaju dokument jest dla Polaków świętem narodowym. Od 1920 r. 3 maja jest również świętem kościelnym. Papież Benedykt XV ustanowił je dniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Święto zostało zawieszone w 1939 r. przez władze okupacyjne; później nieuznawane było również przez rząd PRL. Mimo to katolicy wciąż gromadzili i stale gromadzą się w tym dniu w świątyniach, by móc uczcić Matkę Boską uznaną za patronkę tego dnia tuż po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Nic dziwnego zatem, że dość dwuznacznie odebrane zostały słowa jednego z wrocławskich duchownych, który zapowiadając porządek mszy na ten dzień nie zachęcał wiernych do... "włóczenia się po kościołach" 3 maja.

wtv
19.03.2022 08:40 Wstrząsający wyrok ws. śmierci Igora Stachowiaka. Co czeka policjantów?

25-letni Igor Stachowiak 15 maja 2016 roku imprezował z kolegami. Był pijany. Nie stronił od narkotyków. W jego organizmie znaleziono m.in. amfetaminę, metaamfetaminę i MDMA. Chłopak najprawdopodobniej zażył jej kilka tygodni wcześniej. Krążąc po wrocławskim runku, wzbudził zainteresowanie monitoringu. Miał na sobie pomarańczowy sweter. Odpowiadał rysopisowi Frontczaka.Igor został zatrzymany przypadkiem. Policjantom przypominał Mariusza Frontczaka, dilera narkotyków, który dwa dni wcześniej uciekł wrocławskim funkcjonariuszom. Policjanci byli wściekli. Mężczyzna uciekł im, mimo że był już zakuty w kajdanki.– Proszę was! Nie robię nic ku…a! Ałaaaa! – usłyszymy później na nagraniach, które obiegły całą Polskę. – Proszę! Ja nic nie zrobiłem! Ale proszę was! Za co wy mi robicie takie coś? Ludzie! Ludzie! Ałaaaa!Na rynku szybko pojawili się policjanci i próbowali obezwładnić Igora. Zdezorientowany chłopak stawiał opór. Na miejsce przyjechał drugi radiowóz. 25-letni Igor nie dawał jednak za wygraną. Wówczas policjanci po raz pierwszy użyli paralizatora.

wtv
19.03.2022 08:40 Para gejów pobita we Wrocławiu. Skandaliczna postawa policjantów

Wrocław wielu kojarzy się z tym miejscem na mapie Polski, które należałoby uznać za centrum europejskiej kultury. Niestety, niedawne wydarzenia na wrocławskim Nadodrzu przypomniały znakomicie znane nam zachowania homofobiczne oraz ksenofobiczne, stojące w ostrej sprzeczności z wartościami cenionymi przez wysoko rozwinięte państwa Wspólnoty. Para gejów została skopana w biały dzień, a zawiadomieni policjanci wykazali się wyjątkowym brakiem empatii. O zajściu informuje miejscowa "Wyborcza".Do konfrontacji z grupą trzech młodych, dobrze zbudowanych i agresywnych mężczyzn doszło skrzyżowaniu ul. Drobnera z ul. Jedności Narodowej. "Pier… pedały, tu są dzieci!", doleciało uszu Dominika i Eloya. Wówczas zastąpiono im drogę. Eloy został skopany. Na odchodne usłyszeli: "Następnym razem, jak was tutaj zobaczymy, to zabijemy".Mężczyźni spacerowali po mieście. Zaznaczają, że nie boją się okazywać swojego uczucia i zwykle przechadzają się, trzymając się za ręce.

wtv
19.03.2022 08:38 B. ksiądz Jacek M. nawołuje tłum do okropnego zachowania. Nagranie tylko dla osób o mocnych nerwach pojawiło się w internecie

Podczas 10. Wrocławskiego Marszu Równości miało miejsce nieprzyjemne zajście. Były ksiądz, Jacek M. w wulgarny sposób obrażał uczestników parady. Na jego słowa zareagował OMZRiK, złożono przeciwko mężczyźnie prywatny akt oskarżenia.

wtv
19.03.2022 08:34 Przerażony 5-latek sam błąkał się ulicami miasta. Jego matki od kilku dni nie było w domu

Kilka dni, na tyle 37-letnia matka pozostawiła swoje zaledwie 5-letniego dziecko samo sobie. Chłopiec został znaleziony na jednej z najbardziej ruchliwych ulic Wrocławia przez funkcjonariuszy policji.

wtv
19.03.2022 08:32 Pan Kazimierz uszczęśliwił tysiące dzieci, nagle stracił dorobek życia w pożarze. Dziś potrzebuje naszej pomocy

Dzięki zaangażowaniu młodych ludzi udało się zebrać już sporą kwotę, ale prócz zwrotu za balony znaleziono nowy cel, który pomoże panu Kazimierzowi.

wtv
19.03.2022 08:31 Zaatakował dziennikarkę na proteście. GW: Prokuratura Krajowa kazała go wypuścić na wolność

Do ataku na dwie dziennikarki "Wyborczej" doszło w minioną środę na ulicach Wrocławia. Grupa kiboli Śląska Wrocław bez powodu atakowała wówczas manifestantów, którzy w imponującej liczbie stawili się na ulicach stolicy województwa dolnośląskiego. Jedna z reporterek dziennika została uderzona w brzuch i przewrócona na ziemię. Druga, popchnięta przez tego samego napastnika, cudem nie uderzyła głową w krawężnik.Zdjęcia ukazujące wizerunek bandyty niezwykle szybko obiegły media społecznościowe.

wtv
19.03.2022 08:25 Setki osób ruszyły na ulice. Strajk Kobiet nie odpuszcza, zaczęła się duża manifestacja

Protest ma miejsce na wrocławskim rynku. W piątkowy wieczór ponad tysiąc osób zdecydowało się na wszczęcie buntu"J***ć PiS i Konfederację", "Kobiety - tak, aborcja - tak, dymisja rządu - tak, tak, tak!", "Wy********ć" - skandująAkcję zabezpieczają służby mundurowe. Nie doszło do zastosowania środków przymusu bezpośredniegoMieszkańcy stolicy Dolnego Śląska zainicjowali akcję ok. 19:30 przy ulicy Kazimierza Wielkiego. Strajk Kobiet, jak wynika z relacji "GW", przemieszcza się w kierunku Galerii Dominikańskiej.Organizatorki akcji przemianowały skwer Solidarności Walczącej na "Rondo Polki Walczącej". Przypomnijmy, że podobne przedsięwzięcie miało miejsce w Warszawie, gdzie Rondu Romana Dmowskiego uzyskało nazwę "Ronda Praw Kobiet". Wrocław. Plac Dominikański dzisiaj jest Placem Feministek pic.twitter.com/V8GZad0fYU— Polska Normalna (@PolskaNormalna) February 5, 2021

wtv
19.03.2022 08:23 Tomasz Greniuch będzie miał odebrane odznaczenie państwowe? Podał się do dymisji

Tomasz Greniuch podał się do dymisji z funkcji p.o. Dyrektora Oddziału IPN we WrocławiuW 2018 r. historyk został odznaczony Brązowym Krzyżem ZasługiWanda Nowicka apeluje do Andrzeja Dudy o odebranie tego wyróżnienia skompromitowanemu naukowcowiWydalenie z pełnionej funkcji Tomasza Greniucha to za mało. Wanda Nowicka wnosi o odebranie mu odznaczenia państwowego.

wtv
19.03.2022 08:23 16-latek znęcał się nad psem. Grozi mu ośrodek wychowawczy

Policjanci trafili na nagranie z monitoringu, na którym widać jak 16-latek brutalnie znęca się nad swoim psemFunkcjonariusze podjęli interwencję - pies został przekazany pod opiekę fundacji, a nastolatek odpowiadać będzie musiał przed sądem rodzinnymMłodemu mężczyźnie grozi nawet skierowanie do zakładu poprawczegoSprawa skandalicznego znęcania się nad psem przez nastolatka sprawia, że jeży się włos na głowie.

wtv
19.03.2022 08:23 Jutro masowo wyjdą na ulice, żeby "pokazać swój gniew, frustrację, wściekłość". Dzień kobiet "dniem bez kompromisów"

W niedzielę o godzinie 13 we Wrocławiu rozpocznie się spacer z okazji Dnia Kobiet, poinformowali organizatorzy Manify. Protestujący mają zebrać się pod zlokalizowanym na wrocławskim rynku Pręgierzem.Cytowane przez Wirtualną Polskę organizatorki wydarzenia wskazały, że podczas udziału w demonstracji zakazane jest używanie symboliki partyjnej.

wtv
19.03.2022 08:21 Młodzież Wszechpolska chwali się atakami na ludzi

We Wrocławiu doszło do próby ataku Młodzieży Wszechpolskiej na uczestników sportowo-społecznej organizacji HomokomandoNa Facebooku MW pojawiła się fotografia osób, które próbowały dokonać ataku na trenujących aktywistówTo już kolejny, po wydarzeniach w Gdańsku, atak niezidentyfikowanych osób na uczestników spotkania HomokomandoJak widać, Młodzież Wszechpolska nie ma żadnych obiekcji, by chwalić się swoimi "wyczynami" w internecie.

wtv
19.03.2022 08:21 Parafia w Oleśnicy znalazła nowy sposób na kontrolowanie limitów wiernych

Ze względu na duży wzrost zakażeń i pogarszającą się sytuację epidemiczną od soboty w całym kraju obowiązują nowe obostrzenia obejmujące między innymi zaostrzone limity wiernych w kościołach. Na jedną osobę w świątyni musi przypadać co najmniej 20 metrów kwadratowych. Wierni powinni także zachowywać 1,5-metrowy dystans i zasłaniać usta i nos maseczką.O przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego w trakcie celebracji liturgicznych zaapelował w piątek do kapłanów i wiernych przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski (KEP) abp Stanisław Gądecki.- Apeluję do wszystkich o przestrzeganie aktualnego limitu uczestników zgromadzeń religijnych, o zachowywanie dystansu społecznego, zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekcję dłoni i respektowanie zasad higieny w obiektach sakralnych - czytamy w oświadczeniu abpa Gądeckiego na stronie episkopat.pl.Na konieczność przestrzegania limitów w kościołach zwrócił uwagę także rzecznik KEP ks. Leszek Gęsiak. - Proboszczowie mają różne możliwości, aczkolwiek musimy mieć świadomość, że wszyscy do kościoła nie wejdą. Wiemy, że chętnych do udziału w liturgiach jest znacznie więcej niż dopuszczają to limity - mówił rzecznik KEP na antenie Polsat News.Rzecznik KEP nie sprecyzował jednak, jak konkretnie egzekwowane ma być przestrzeganie limitów w kościołach, wskazując, że metoda zależy m.in. od specyfiki danej parafii. - Jeśli widać, że jest za dużo osób, to nie wchodźmy - poradził przywoływany przez polsatnews.pl ks. Gęsiak.

  • 1
  • 2