wtv.pl > Pogoda > Dolny Śląsk: potężne nawałnice przetaczają się przez województwo. Ulewy, silny wiatr i połamane drzewa na ulicach
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 27.02.2023 14:30

Dolny Śląsk: potężne nawałnice przetaczają się przez województwo. Ulewy, silny wiatr i połamane drzewa na ulicach

Dolny Śląsk
(screen) Twitter/gil_arkadiusz

Potężne nawałnice na Dolnym Śląsku. We Wrocławiu ściana deszczu i połamane przez wiatr drzewa na ulicach. W okolicznych miejscowościach wiatr zrywał dachy. W nocy z poniedziałku na wtorek trzeba przygotować się na kolejne burze.

Superkomórki burzowe tworzą się też między Stargardem Szczecińskim i Choszcznem.

Potworne nawałnice na Dolnym Śląsku. Połamane drzewa, zerwane dachy i ściana deszczu

Na zachodzie Polski szaleją dziś burze, które przyszły od naszych sąsiadów i będą w następnych dniach przesuwać się nad krajem. W tej chwili nawałnic doświadcza głównie Dolny Śląsk, ale również woj. zachodniopomorskie.

We Wrocławiu informowano o bardzo silnych opadach deszczu oraz silnym wietrze, który łamał drzewa. „Gazeta Wrocławska” przekazała, że zablokowany w wielu miejscach był ruch tramwajowy i autobusowy.

Zaskoczeni wrocławianie pokazywali filmy z trwającej nawałnicy, pokazując, jak żywioł szalał za ich oknami.

Na trasie Wrocław-Strzelin i Strzelin-Oława panują duże utrudnienia w związku z pozostałościami po nawałnicy.

W gminie Borów wiatr zerwał kilka dachów, a w Wiązowie widoczne były połamane drzewa.

- W związku z przejściem frontu burzowego w województwie, strażacy interweniowali 102 razy, głównie w związku z wiatrołomami - informował bryg. Andrzej Holak z Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej. - Informowano nas również o zalanych piwnicach i problemach ze studzienkami kanalizacyjnymi - dodał.

- W samym Wrocławiu straż pożarna interweniowała 16 razy. Udało się udrożnić wszystkie drogi, nie ma również żadnych rannych - podsumował Holak.

To nie koniec burz. Chmury przesuwają się na wschód

Burze szaleją również w woj. zachodniopomorskim. Jedna z superkomórek tworzy się między Stargardem Szczecińskim a Choszcznem. Również w woj. lubuskim po niebie krążą ciemne chmury.

Jak ostrzega IMGW, to nie koniec burz w najbliższych dniach. Jeszcze dziś na zachodzie i południu mogą wystąpić nawałnice.

W ciągu następnych dni burze mogą przesuwać się na wschód - mają dojść m.in. do Poznania czy Warszawy. Ich pojawienie się ma przystopować przesuwającą się przez Polskę falę upałów.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected] Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: gazeta.pl zdjęcie główne: (screen) Twitter/gil_arkadiusz

Artykuł napisany we współpracy z Mateuszem Dolakiem.

Tagi: Wrocław burza