wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Pan Kazimierz uszczęśliwił tysiące dzieci, nagle stracił dorobek życia w pożarze. Dziś potrzebuje naszej pomocy

6 Października 2020

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Pan Kazimierz od lat sprzedawał dzieciom napompowane helem balony na wrocławskim rynku. Ponad tydzień temu spotkała go jednak tragedia - spłonął samochód, w którym miał cały swój towar. Co tym bardziej przykre, praca jako sprzedawca b

Dzięki zaangażowaniu młodych ludzi udało się zebrać już sporą kwotę, ale prócz zwrotu za balony znaleziono nowy cel, który pomoże panu Kazimierzowi.

Wywoływał uśmiechy u dzieci, teraz potrzebuje pomocy

Pan Kazimierz od ponad 20 lat sprzedaje balony na rynku we Wrocławiu. Jak pisze na swoim Facebooku Michał Nobis, pod tym biznesem kryje się coś więcej - sprzedaż jest dla niego formą terapii. Od wielu lat wrocławianin jest niepijącym alkoholikiem i próbuje wyjść na prostą. Samochód, który parkował niedaleko miejsca swojej pracy, na ul. Więziennej, spłonął w wyniku spięcia instalacji, a wraz z nim z dymem poszedł cały dobytek życia pana Kazimierza, czyli kartony z balonami. Udało uratować się tylko jeden z nich. 

- Zaczęło się coś iskrzyć i dymić z instalacji elektrycznej. W momencie wybuchu pożaru siedziałem w samochodzie. Ogień szybko zaczął się rozprzestrzeniać. Zdążyłem wybiec z auta i z bagażnika zabrać butlę z helem - relacjonował 72-letni, zrozpaczony wrocławianin. 

- Cały mój dorobek życia. Wszystkie pieniądze jakie miałem, inwestowałem w nowy towar. Teraz zostałem z niczym - mówił.

Jak napisał Nobis: "wyobraźcie sobie, że Pan Kazio ma w sobie tyle pokory, że w tej dramatycznej sytuacji nikogo nie poprosił o pomoc!". Zbiórkę na zarzutka.pl założyła dla niego jedna z pracowniczek pobliskiej cukierni. 

Udało się przekroczyć próg, ale można zyskać jeszcze więcej

Początkowo zbiórka zakładała uzyskanie 9 tyś. zł na zakup nowych balonów z hurtowni i dorzucenie się do samochodu dla pana Kazimierza - przede wszystkim auto miało bezpiecznie jeździć i móc pomieścić kartony z balonami i butlę z helem.Chętnie wciąż przyjmowane są również dary w postaci balonów, które można dostarczać na wrocławski rynek pod adres Cukiernia Karpicko, ul. Rynek 51. 

Zrzutka wybuchła, dzieki kolejnym osobom próbującym wesprzeć pana Kazimierza. W tej chwili wsparło ją już prawie 4 tyś. osób na kwotę, która przeszła najśmielsze oczekiwania - uzbierano już ponad 72 tyś. zł! Jak się okazało, pieniądze zbierane są dalej, nie tylko po to, by pomóc wrocławianinowi w powrocie do biznesu, ale również, by zapewnić mu dach nad głową - 72-latek wciąż mieszka w altance na działce, a zbliża się zima. 

Pan Kazimierz wciąż potrzebuje pomocy! Warto, bo dzięki niemu znów będziemy mogli zobaczyc uśmiechy dzieci, a przy okazji to człowiek, który dzielnie walczy z chorobą i stara się przetrwać. Pieniądze zbierane są tutaj. 

źródło: [Facebook.pl/Michał Nobis][zrzutka.pl/xy2ct7][Gazeta Wrocławska]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >