wtv.pl > Polska > Sanitariusz pod wpływem narkotyków woził martwą pacjentkę, usłyszał zarzuty. Mężczyzna trafił do aresztu
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 08:54

Sanitariusz pod wpływem narkotyków woził martwą pacjentkę, usłyszał zarzuty. Mężczyzna trafił do aresztu

Sanitariusz we Wrocławiu
Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Sanitariusz, który kilkukrotnie przewoził martwą pacjentkę z jednego szpitala do drugiego, trafił do aresztu. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania dużej ilości narkotyków. Śledczy sprawdzą, czy stan w jakim znajdował się podczas pracy, nie przyczynił się do śmierci kobiety.

Sanitariusz był już w przeszłości karany za udział w sprzedaży narkotyków.

Po Wrocławiu z martwą pacjentką

Do skandalicznej sytuacji doszło w ubiegły czwartek po południu. 31-letni sanitariusz, będący przedstawicielem prywatnej firmy zajmującej się transportem medycznym, miał za zadanie przewieźć 80-letnią pacjentkę z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. Borowskiej do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Koszarowej.

Po dowiezieniu kobiety do WSS okazało się, że nie może ona zostać przyjęta do placówki z powodu braku dokumentacji medycznej.

Godzinę później karetka ponownie przyjechała do WSS, a lekarze po oględzinach stwierdzili zgon kobiety i wraz ze zwłokami odesłali go z powrotem do szpitala przy Borowskiej.

Na miejscu sanitariusz wdał się w słowną przepychankę z lekarzem, który podejrzewał, że mężczyzna może być pod wpływem narkotyków. O sprawie powiadomił policję, która przybyła na miejsce i potwierdziła przypuszczenia medyka.

Areszt dla sanitariusza

Mężczyzna był pod wpływem amfetaminy; policja znalazła przy nim trzy gramy substancji psychoaktywnej i postanowiła przeszukać jego mieszkanie.

Odnaleziono tam 29 gramów amfetaminy. Ustalenia służb potwierdziły, że mężczyzna w przeszłości był karany za udział w rozprowadzaniu narkotyków i odsiadywał wyrok.

31-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków i został aresztowany na okres trzech miesięcy. Wkrótce rozpocznie się śledztwo, które wykaże, czy stan, w którym się znajdował w trakcie transportu pacjentki, mógł przyczynić się do jej śmierci.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wp.pl, wtv.pl Zdjęcie główne: Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Powiązane