wtv.pl > Polska > Wrocław. Ksiądz nakazał wiernym "nie włóczyć się po kościołach"
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 08:41

Wrocław. Ksiądz nakazał wiernym "nie włóczyć się po kościołach"

Ksiądz o "włóczeniu się" po kościołach
facebook.com/grzegorzkramer

Wierni zgromadzeni w jednym z wrocławskich kościołów z pewnością zaskoczeni byli słowami księdza, jakie wygłosił w kontekście święta 3 maja. Duchowny zachęcał ich do "grillowania" i "niewłóczenia się po kościołach".

Ogromny dystans i poczucie humoru wrocławskiego księdza wzbudziło sympatię wielu internautów.

Ksiądz zachęca do... nieprzychodzenia do kościoła?

Wczoraj świętowaliśmy 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Dzień, w którym podpisany został drugi w historii świata tego rodzaju dokument jest dla Polaków świętem narodowym.

Od 1920 r. 3 maja jest również świętem kościelnym. Papież Benedykt XV ustanowił je dniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Święto zostało zawieszone w 1939 r. przez władze okupacyjne; później nieuznawane było również przez rząd PRL.

Mimo to katolicy wciąż gromadzili i stale gromadzą się w tym dniu w świątyniach, by móc uczcić Matkę Boską uznaną za patronkę tego dnia tuż po odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

Nic dziwnego zatem, że dość dwuznacznie odebrane zostały słowa jednego z wrocławskich duchownych, który zapowiadając porządek mszy na ten dzień nie zachęcał wiernych do... "włóczenia się po kościołach" 3 maja.

Żarty z ambony

Dominikanin z jednej z wrocławskich świątyń podczas ogłoszeń parafialnych podkreślał wagę dnia 3 maja jako święta państwowego. W pewnym momencie zaczął zachęcać wiernych do wspólnego spędzania czasu... z dala od świątyni.

- W poniedziałek 3 maja święto państwowe przede wszystkim, więc no... grillować, a nie włóczyć się po kościołach - powiedział ksiądz.

Podkreślił jednak, że porządek nabożeństw będzie tożsamy z tym, który obowiązuje w dniach powszednich.

Żart księdza został odebrany wyjątkowo ciepło przez internautów, którzy chwalą go za dystans i poczucie humoru. W podobnym tonie wypowiedział się na temat dominikanina również znany jezuita Grzegorz Kramer.

Nie wszyscy są jednak zachwyceni. W przestrzeni publicznej pojawiło się kilka głosów duchownych, którzy krytykowali kapłana z wrocławskiego kościoła za rzekomy brak wyczucia.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: O2.pl

Powiązane