wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Młodzież Wszechpolska chwali się atakami na ludzi

25 Marca 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Młodzież Wszechpolska zaatakowała reprezentantów ruchu Homokomando, którzy zorganizowali w jednym z wrocławskich parków wspólne ćwiczenia sportowe. Fotografia przedstawiająca agresorów pojawiła się w mediach społeczności

  • We Wrocławiu doszło do próby ataku Młodzieży Wszechpolskiej na uczestników sportowo-społecznej organizacji Homokomando

  • Na Facebooku MW pojawiła się fotografia osób, które próbowały dokonać ataku na trenujących aktywistów

  • To już kolejny, po wydarzeniach w Gdańsku, atak niezidentyfikowanych osób na uczestników spotkania Homokomando

Jak widać, Młodzież Wszechpolska nie ma żadnych obiekcji, by chwalić się swoimi "wyczynami" w internecie. 

Młodzież Wszechpolska atakuje

Homokomando to organizacja, która poprzez aktywność fizyczną i sport zrzesza członków i sympatyków ruchu LGBT w Polsce, a nawet na świecie. Wczoraj w kilku polskich miastach odbyły się treningi na świeżym powietrzu, w których uczestniczyli działacze stowarzyszenia, mający solidaryzować się z zaatakowanymi niedawno przez anonimowych sprawców w Gdańsku członkami ruchu.  

Zgrupowania odbyły się m.in. Bartoszycach, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Toruniu, czy Wrocławiu. To właśnie w tym ostatnim mieście dojść miało do incydentu z udziałem Młodzieży Wszechpolskiej, która postanowiła utrudnić Homokomando trening w parku. 

Mamy prawo trenować‼ Wszystkim osobom, które przyszły na treningi bardzo serdecznie dziękujemy (...) We Wrocławiu doszło do próby ataku na uczestników treningu, na szczęście nikt nie ucierpiał - napisano na oficjalnej stronie na Facebooku Homokomando. 

Okazało się, że sprawcy zamieszania postanowili się szybko ujawnić. Cóż, w pewnym sensie - w mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie przedstawiające agresorów, ale z ocenzurowanymi twarzami

"Fame" na Facebooku 

Homokomando , Kultura Równości jak tam dzisiejszy trening? ;> - napisano ironicznie na Facebooku "Młodzież Wszechpolska - Okręg Dolnośląski". Na fotografii zobaczyć możemy jedenaście osób, którzy zaciskają pięści i przybierają groźną postawę tuż przy bramie Parku Staromiejskiego we Wrocławiu. 

Niestety, obserwatorom profilu w mediach społecznościowych nie będzie dane zobaczyć żadnej z twarzy młodych narodowców. Wszystkie zostały bowiem poddane obróbce graficznej i zakryte emotikonkami symbolizującymi uśmiechniętą twarz

W trójmieście atak na Homokomando Trójmiasto odbył się jeszcze anonimowo. Tymczasem tu dolnośląska Młodzież Wszechpolska publicznie chwali się napadaniem na ludzi na wrocławskim Starym Mieście. Czaicie? Bez cienia żenady, wow, co za poziom demoralizacji - skomentował na Facebooku dziennikarz Przemysław Witkowski. 

Choć sytuacja jest wyjątkowo skandaliczna, pod fotografią na profilu Młodzieży Wszechpolskiej pojawiły się również żartobliwe komentarze, mające na celu ośmieszyć "obrońców moralności", którzy wybrali się do wrocławskiego parku w celu ataku na sportowców z Homokomando. 

Byki, przecież wszyscy wiedzą: tak naprawdę chcecie do homokomando, ale po prostu wstydzicie się zagadać - żartował jeden z internautów. 

(Zdjęcie wyróżniające pochodzi z Facebooka Młodzieży Wszechpolskiej - Okręgu Dolnośląskiego - facebook.com/MWDolnySlask)

Źródło: facebook.com

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Wyprawa do lasu może kosztować cię nawet 500 złotych. Grzywny mogą być surowe

  • Jacek Kurski właśnie został ojcem. Joanna Kurska urodziła

  • Wielki bunt w policji. Funkcjonariusze mają już dosyć odgórnych decyzji, wiadomo co planują

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >