wtv.pl > Polska > Młodzież Wszechpolska chwali się atakami na ludzi
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 08:21

Młodzież Wszechpolska chwali się atakami na ludzi

wtv
WTV.pl
  • We Wrocławiu doszło do próby ataku Młodzieży Wszechpolskiej na uczestników sportowo-społecznej organizacji Homokomando

  • Na Facebooku MW pojawiła się fotografia osób, które próbowały dokonać ataku na trenujących aktywistów

  • To już kolejny, po wydarzeniach w Gdańsku, atak niezidentyfikowanych osób na uczestników spotkania Homokomando

Jak widać, Młodzież Wszechpolska nie ma żadnych obiekcji, by chwalić się swoimi "wyczynami" w internecie. 

Młodzież Wszechpolska atakuje

Homokomando to organizacja, która poprzez aktywność fizyczną i sport zrzesza członków i sympatyków ruchu LGBT w Polsce, a nawet na świecie. Wczoraj w kilku polskich miastach odbyły się treningi na świeżym powietrzu, w których uczestniczyli działacze stowarzyszenia, mający solidaryzować się z zaatakowanymi niedawno przez anonimowych sprawców w Gdańsku członkami ruchu.  

Zgrupowania odbyły się m.in. Bartoszycach, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Toruniu, czy Wrocławiu. To właśnie w tym ostatnim mieście dojść miało do incydentu z udziałem Młodzieży Wszechpolskiej, która postanowiła utrudnić Homokomando trening w parku. 

Mamy prawo trenować‼ Wszystkim osobom, które przyszły na treningi bardzo serdecznie dziękujemy (...) We Wrocławiu doszło do próby ataku na uczestników treningu, na szczęście nikt nie ucierpiał - napisano na oficjalnej stronie na Facebooku Homokomando. 

Okazało się, że sprawcy zamieszania postanowili się szybko ujawnić. Cóż, w pewnym sensie - w mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie przedstawiające agresorów, ale z ocenzurowanymi twarzami

"Fame" na Facebooku 

Homokomando , Kultura Równości jak tam dzisiejszy trening? ;> - napisano ironicznie na Facebooku "Młodzież Wszechpolska - Okręg Dolnośląski". Na fotografii zobaczyć możemy jedenaście osób, którzy zaciskają pięści i przybierają groźną postawę tuż przy bramie Parku Staromiejskiego we Wrocławiu. 

Niestety, obserwatorom profilu w mediach społecznościowych nie będzie dane zobaczyć żadnej z twarzy młodych narodowców. Wszystkie zostały bowiem poddane obróbce graficznej i zakryte emotikonkami symbolizującymi uśmiechniętą twarz

W trójmieście atak na Homokomando Trójmiasto odbył się jeszcze anonimowo. Tymczasem tu dolnośląska Młodzież Wszechpolska publicznie chwali się napadaniem na ludzi na wrocławskim Starym Mieście. Czaicie? Bez cienia żenady, wow, co za poziom demoralizacji - skomentował na Facebooku dziennikarz Przemysław Witkowski. 

Choć sytuacja jest wyjątkowo skandaliczna, pod fotografią na profilu Młodzieży Wszechpolskiej pojawiły się również żartobliwe komentarze, mające na celu ośmieszyć "obrońców moralności", którzy wybrali się do wrocławskiego parku w celu ataku na sportowców z Homokomando. 

Byki, przecież wszyscy wiedzą: tak naprawdę chcecie do homokomando, ale po prostu wstydzicie się zagadać - żartował jeden z internautów. 

(Zdjęcie wyróżniające pochodzi z Facebooka Młodzieży Wszechpolskiej - Okręgu Dolnośląskiego - facebook.com/MWDolnySlask)

Źródło: facebook.com

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Tagi: Wrocław LGBT
Powiązane