wtv.pl > Polska > Wrocław. Wybuch w banku, sprawcy chcieli wysadzić bankomat
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:51

Wrocław. Wybuch w banku, sprawcy chcieli wysadzić bankomat

wrocław - wybuch w banku
Piotr Molecki/East News

W nocy z wtorku na środę we Wrocławiu doszło do wybuchu na terenie banku zlokalizowanego przy ulicy Żmigrodzkiej. Według relacji policjantów sprawcy próbowali wysadzić bankomat, by dostać się do jego wnętrza.

Do zdarzenia doszło około godziny 2:00 w nocy z 8 na 9 czerwca. Mieszkańców obudził huk dochodzący z jednego z pobliskich banków.

Jak podaje "Gazeta Wrocławska", do oddziału weszli nieznani sprawcy, którzy następnie użyli ładunków pirotechnicznych, by dostać się do bankomatu.

Wybuch w banku we Wrocławiu

Według relacji dziennika wybuch wyrządził ogromne szkody wewnątrz placówki, która została niemal całkowicie zdewastowana. Oprócz wnętrza banku zniszczono ponadto drzwi oraz szklane witryny.

Mimo skali szkód przestępcom najprawdopodobniej nie udało dostać się do bankomatu i wyjąć z niego pieniędzy. Z informacji gazety wynika, że maszyna pozostała zamknięta.

Informacja o nienaruszeniu bankomatu ma zostać ostatecznie potwierdzona przez policyjnego eksperta.

Ślady wewnątrz placówki banku Credit Agricole zabezpieczyli pracujący na miejscu technicy oraz funkcjonariusze z wydziału kryminalnego.

Analizowane będzie ponadto m.in. nagranie w zamontowanych wewnątrz kamer monitoringu.

Co ciekawe, nie jest to jedyny przypadek próby wysadzenia bankomatu, do którego w minionych miesiącach doszło na Dolnym Śląsku.

Jak wskazuje Gazeta.pl, podobne zdarzenia miały miejsce w Międzyborzu, w Bierutowie, w Nowogrodźcu i Szklarskiej Porębie. Sposób działania przestępców był niemal bliźniaczo podobny do nocnego incydentu we Wrocławiu.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: Gazeta Wrocławska | Gazeta.pl

Powiązane