wtv.pl > Polska > Przerażony 5-latek sam błąkał się ulicami miasta. Jego matki od kilku dni nie było w domu
Krystian Mowel
Krystian Mowel 19.03.2022 08:34

Przerażony 5-latek sam błąkał się ulicami miasta. Jego matki od kilku dni nie było w domu

wtv
WTV.pl

Kilka dni, na tyle 37-letnia matka pozostawiła swoje zaledwie 5-letniego dziecko samo sobie. Chłopiec został znaleziony na jednej z najbardziej ruchliwych ulic Wrocławia przez funkcjonariuszy policji.

Samotne dziecko znalezione na ulicy.              

5-latek został dostrzeżony przez patrolujących teren funkcjonariuszy z wrocławskiego Ołbina. Dziecko chodziło samotnie po ruchliwej ulicy Trzebnickiej w dzielnicy Nadodrze. Policjanci stwierdzili, że chłopiec ewidentnie kogoś poszukiwał. Po krótkiej rozmowie z chłopcem, służby dowiedziały się, że ma on zaledwie 5 lat i od kilku dni musi się sam sobą zajmować, gdyż jego mamy nie ma w domu. Dziecko nie pamiętało dokładnego adresu zamieszkania, jednak 5-latek powiedział, że zaprowadzi policjantów do swojego mieszkania. Podczas drogi do miejsca zamieszkania, chłopiec powiedział, że sam przygotowuje jedzenie, sam się myje i ubiera, gdyż nie wie, gdzie teraz jest jego mama - informuje Polsat News.

Narkotyki ważniejsze od dziecka

Policjanci po dotarciu na miejscu znaleźli w mieszkaniu dużą ilość narkotyków oraz strzykawki do ich zażywania, które leżały na szafce. Tuż obok tego 5-letni chłopiec przygotowywał sobie jedzenie. Funkcjonariusze w lodówce znaleźli również ukryte narkotyki.

Po chwili do mieszkania przyjechała babcia chłopca, która opiekuje się jego 10-letnią siostrą. Trzecie z rodzeństwa, 15-letnia dziewczynka przebywa u drugiej babci. Matka dzieci miała zajmować się tylko 5-latkiem, jednak zostawiła go samego w domu. Okazało się, że kobieta jest poszukiwana przez sąd. Po zatrzymaniu usłyszała zarzuty narażenia swojego dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

Źródło: [polsatnews.pl]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Tagi: Wrocław
Powiązane