Na profilu zmarłego w minioną sobotę dziennikarza TVN24 Rafała Poniatowskiego pojawił się ostatni wpis, podpisany przez rodzinę reportera. "Nie wiemy jak żyć bez Ciebie, ale obiecaliśmy Ci, że dla Ciebie będziemy szczęśliwi".15 maja media obiegła wiadomość o śmierci wieloletniego reportera stacji TVN oraz TVN24 Rafała Poniatowskiego. Dziennikarz odszedł po długiej walce z chorobą nowotworową. Miał 48 lat.Współpracownicy Poniatowskiego wspominali go jako cichego, choć zawsze uśmiechniętego człowieka. W licznych wypowiedziach podkreślano ponadto jego ogromny profesjonalizm.Zmarł Rafał Poniatowski. Dziennikarz, który w Państwa domach gościł niemal codziennie, reporter, bez którego ostatnich 20 lat w polskiej telewizji nie sposób sobie wyobrazić, opisywał naszą rzeczywistość w materiałach @FaktyTVN i @tvn24.https://t.co/AeREa8CRUn— tvn24 (@tvn24) May 15, 2021
Na antenie TVN doszło do poważnej awantury. W trakcie programu publicystycznego padło pytanie do Patryka Jakiego. Poszło o system podatkowy, a prowadzący postanowił zweryfikować wiedzę europosła w zakresie podstawowej matematyki. Dyskusja po programie przeniosła się do mediów społecznościowych. Mowa o ostatnim wydaniu programu "Kawa na ławę", który został wyemitowany na antenie TVN-u 16 maja. Głównym tematem debaty był Polski Ład zaprezentowany podczas ostatniej konwencji Zjednoczonej Prawicy. Gośćmi Konrada Piaseckiego był doradca Andrzeja Dudy - Andrzej Zybertowicz, wicemarszałek Sejmu i lider SLD - Włodzimierz Czarzasty, posłanka Polskiego Stronnictwa Ludowego - Urszula Pasławska, poseł Platformy Obywatelskiej - Andrzej Halicki, poseł Konfederacji - Artur Dziambor oraz europarlamentarzysta Solidarnej Polski - Patryk Jaki. W programie udział wzięło 6 mężczyzn oraz jedna kobieta. #Kawanaławę | @PatrykJaki o założeniach Polskiego Ładu ws. podatków: Ja nigdy nie głosowałem za podwyżką podatków i sam mówię sceptycznie wobec pomysłu podwyżki. Oglądaj w @tvn24 i TVN24 GO:https://t.co/2NM1Cnjjx1 pic.twitter.com/63sRqO27EK— Kawa na ławę ☕️ (@tvn24kawa) May 16, 2021
Wczoraj przekazano informacje o śmierci Rafała Poniatowskiego, dziennikarza TVN24. Koleżanki i koledzy na antenie wspominali zmarłego współpracownika. W pewnym momencie emocje wzięły górę i pojawiły się łzy. Odejście reportera wywołało nie tylko ogromne niedowierzanie, ale również wielki smutek.W sobotę widzowie TVN24 dowiedzieli się, że nie żyje Rafał Poniatowski. Natychmiast pojawiły się wspomnienia kolegów i koleżanek zmarłego reportera.Nie ulega wątpliwości, iż Rafał Poniatowski był ważną częścią zespołu TVN24 widoczną na co dzień na ekranach telewizorów. Doceniano nie tylko jego podejście do wykonywanej pracy, ale również to, co reprezentował sobą jako człowiek.
Nie żyje Rafał Poniatowski. Popularny reporter TVN24 zmarł w wieku 48 lat. Niezwykle przykre informacje wywołały reakcje przedstawicieli branży mediów, wielkiego świata polityki oraz świata show-biznesu. Poruszające pożegnanie umieściła także rodzina prezentera. "Nie wiemy jak żyć bez Ciebie, ale obiecaliśmy Ci, że dla Ciebie będziemy szczęśliwi" - czytamy.Rafał Poniatowski pracował w TVN24 niemal od samego początku. Od 20 lat opisywał najważniejsze wydarzenia społeczno-polityczne nie tylko w kraju, ale i na całym świecie. Reporter w 2018 roku ujawnił, iż zmaga się z nowotworem. Pierwsze rokowania nie dawały szans na przyszłość. Ostatecznie, w wyniku ciężkiej walki i profesjonalnej opieki medycznej, udało się zahamować rozwój choroby. Jak sam opisywał, podczas ostatniej kontroli jego stan zdrowia określono jako "nadzwyczajny". - Lekarze onkolodzy twierdzą, że jestem przykładem na to, że medycyna nie zna odpowiedzi na wiele pytań - wskazywał w dawnym wywiadzie dla "Dzień Dobry TVN".
Zmarł związany z TVN 24 dziennikarz Rafał PoniatowskiW chwili śmierci miał jedynie 48 latPrzez długi okres zmagał się on z chorobą nowotworowąDziennikarza żegnają widzowie, stacja oraz koleżanki i koledzy z pracyPrzekazano informacje o śmierci Rafała Poniatowskiego. Dziennikarz przez wiele lat związany był ze stacją TVN. Miał jedynie 48 lat.W sobotę 15 maja media podały, że nie żyje Rafał Poniatowski. Dziennikarz jest dobrze znany widzom TVN oraz TVN24.Dodatkowo Rafał Poniatowski spełniał się zawodowo w radiu. Pracował dla RMF FM i Radia Plus.
W środowym wydaniu "Kropki nad i" doszło do przepychanki słownej między posłem Lewicy a członkinią KO. – Posłanka Nowacka słyszy tak, jak moja żona, czyli to, co chce – zapewniał Marek Dyduch, wskazując, że parlamentarzystka "trajkocze".W środowym wydaniu emitowanego na antenie TVN24 programu Moniki Olejnik posłanka Koalicji Obywatelskiej i poseł Lewicy po raz kolejny komentowali głosowanie nad ratyfikacją Funduszu Odbudowy, w którym lewicowi parlamentarzyści zagłosowali razem z PiS.Od minionego tygodnia członkowie KO – na czele z Borysem Budką – wielokrotnie zarzucali Lewicy zdradę opozycji. Pytany, czy nie wyklucza utworzenia koalicji z Prawem i Sprawiedliwością, Marek Dyduch odparł: – Oczywiście wykluczam.– A posłanka Nowacka słyszy tak, jak moja żona – dodał poseł. – Czyli to, co chce.
Izrael. Nagrania z ataku rakietowego właśnie okrążają media społecznościowe. Na miejscu już pracują dziennikarze z zagranicznych stacji, którzy sami ryzykują zdrowiem i życiem, by opisywać sytuację w kraju. Dziennikarze stacji CNN pokazali niepokojące materiały, które przytoczyli redaktorzy TVN24.Pierwsze doniesienia skutkach poważnej eskalacji konfliktu podano wczoraj po godzinie 20:30 polskiego czasu. Wówczas doszło do pierwszego ostrzału rakietowego centralnego Izraela, w tym Tel-Awiwu. Nowa odsłona konfliktu rozpoczęła się już jednak nieco wcześniej. ZMASOWANY, NAJWIĘKSZY WE WSPÓŁCZESNEJ HISTORII KONFLIKTU IZRAELSKO-PALESTYŃSKIEGO OSTRZAŁ RAKIETOWY CENTRALNEGO IZRAELA, W TYM TEL-AWIWU. Nie żyje co najmniej 1 osoba.Opublikowany przez KiKŚ - Konflikty i katastrofy światowe Wtorek, 11 maja 2021
O rozmowie byłych już członków brytyjskiej rodziny królewskiej z Oprah Winfrey, legendarną prezenterką amerykańskiej telewizji, pisaliśmy wczoraj. Meghan i Harry poinformowali o powodach odejścia z – nazywanej firmą bądź instytucją – rodziny.Wywiad dla stacji CBS odbił się szerokim echem w niemal wszystkich światowych mediach. Księżna Meghan opowiedziała m.in. o myślach samobójczych, problemie rasizmu w Pałacu Buckingham, a także pełnej kontroli, jaką nad parą sprawować mieli członkowie rodziny królewskiej.
Nie brakuje kontrowersji wokół faktu, iż TVN oczekuje na decyzję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) tak długo. Dokumenty trafiły do organu państwowego odpowiedzialnego za wydawanie koncesji już w lutym 2020 roku.Stacje, w tym ubiegający się o przedłużenie koncesji TVN, mają obowiązek złożyć wymagane dokumenty minimum rok przed wygaśnięciem obowiązującego dokumentu. Nie ulega wątpliwości, iż stacja nie omieszkała o tym pamiętać.
Na antenie TVN24 prowadzący nie utrzymał nerwów na wodzy. Zaczął pytać rzeczniczkę prasową Wiosny o wspieranie Prawa i Sprawiedliwości. Następnie dociekał, w ilu sprawach Lewica zamierza wspierać rząd. Morozowski omal nie wstał z krzesła.W programie TVN24 "Tak Jest" Andrzej Morozowski ugościł posłankę Wiosny - Beatę Maciejewską oraz posła Solidarnej Polski - Jana KanthakaTematem debaty było głosowanie ws. KPODziennikarz TVN-u postanowił spytać, w ilu jeszcze sprawach Lewica będzie wspierać Kaczyńskiego. Następnie zaczął krzyczeć: "Była szansa, żeby ten rząd odwołać"Początek debaty nie zwiastował na konflikt. Redaktor TVN-u początkowo pytał o nagłą zmianę poglądów u Mateusza Morawieckiego. Premier przyjął postawę euroentuzjasty, podczas gdy zawnioskował do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie zgodności z ustawą zasadniczą wyższości prawa unijnego nad prawem krajowym. Zobaczcie co się dzieje w studio TVN. Funkcjonariusz największej partii opozycyjnej drze się na posłankę, wściekły, że nie upadł rząd PiS. Wielka chwila dziennikarstwa.#Morozowski pic.twitter.com/yThoNlH4MB— Black (@BlackMcSnow) May 5, 2021
W "Faktach po faktach" emitowanych na antenie TVN24 tuż pod głównym wydaniu wiadomości, Anita Werner gościła Adama Hofmana. Były polityk pojawił się w programie w związku z nagraniem upublicznionym przez Romana Giertycha. Niestety widzowie nie byli zachwyceni tym, co zobaczyli oraz usłyszeli.W mediach społecznościowych pojawiła się spora fala krytyki pod adresem dziennikarki TVN24. Wypowiedzi Adama Hofmana wskazywane są jako niewnoszące nic nowego do tematu korupcji na szczytach władzy udowadnianej przez Romana Giertycha. Wielokrotnie jednak poruszany był temat, który oburzył widzów. Anita Werner nie była w stanie zareagować i przerwać swojemu rozmówcy.
Donald Tusk był gościem wczorajszego wydania programu TVN "Fakty po faktach"Jednym z tematów poruszanych w programie była brutalna interwencja policji podczas protestów Strajku KobietByły premier dywagował o chęci zobaczenia tego rodzaju akcji policyjnej wobec członków związków zawodowychNiefortunna wypowiedź w TVN nastręczy Donaldowi Tuskowi wielu problemów.
Andrzej Duda właśnie udziela wywiadu dla TVN-u. Program "Sprawdzam" trwa od godziny 20:00Prowadzący pyta o relacje polsko-amerykańskie, proces szczepień, a także o najnowsze wydarzenia społeczno-polityczne"Rozumiem desperację przedsiębiorców" - podał Duda, choć nie pochwalił otwierania lokali pomimo obostrzeńOd 21 stycznia TVN promowało trwający program z udziałem Andrzeja Dudy. Występ prezydenta na antenie komercyjnego medium jest dość zaskakujący. Stale postępująca polaryzacja sceny politycznej dotknęła także rynek mediów. ⏰ Dzisiaj o 20.00 prezydenckie wydanie @SprawdzamTVN24. ????Gościem @skorzynski będzie prezydent @AndrzejDuda.Będziemy w @tvn24 ???? i tutaj: https://t.co/R3KILTqhjm ????????Stay tuned! pic.twitter.com/zgNFuE8Vc1— Sprawdzam (@SprawdzamTVN24) January 22, 2021
Kosztowne imperium Rydzyka wciąż się poszerza, a wszystko za sprawą rządowych dotacji i datków zaangażowanych słuchaczy Radia Maryja.
TVN Discovery Polska 3 dni temu pytał pracowników o współpracę z konkurencyjnymi stacjami. Informowano o zakazie podtrzymywania romantycznych relacji z pracownikami, czy też zatrudniania członków rodzinyDziś wyszło na jaw, że prezenterzy medium muszą prosić o zgodę na zawarcie współpracy influencerskiej. Dziennikarze informacyjni nie mogą nawet ubiegać się o podobną zgodę"Komercyjna działalność reklamowa i promocyjna w mediach społecznościowych również wymaga konsultacji" - komentują przedstawiciele telewizji dla "Wirtualnych Mediów"Dziennikarze "Wirtualnych Mediów" deklarują, że poniedziałkowe ankiety miały dotrzeć do reporterów, dziennikarzy oraz operatorów zatrudnionych w TVN-ie. Celem przedsięwzięcia miało być wykrycie wszelkich możliwych konfliktów interesów w firmie.
25 stycznia reporterzy, operatorzy i dziennikarze TVN-u otrzymali dokumenty informujące o rodzajach konfliktów interesówDziś okazało się, że aż kilkanaście osób otrzymało wypowiedzenia. Są to głównie pracownicy serwisów informacyjnych TVN24Według kierownictwa chodziło o "uproszczenie struktur firmy"Władze TVN przekazały "Wirtualnym Mediom" krótkie stanowisko, w którym wyjaśniono, co konkretnie spowodowało redukcję etatów w komercyjnym medium. - Naszym głównym celem jest uproszczenie struktur firmy w taki sposób, żeby uzyskać maksymalną elastyczność, a co za tym idzie, jak najlepsze dopasowanie do potrzeb widzów i wymogów rynku - czytamy w oświadczeniu.
1 lutego Przemysław Czarnek spotkał się z rektorami Akademii AWF, by wypracować rozwiązania zachęcające młodzież do podejmowania aktywności fizycznychW środę, podczas wystąpienia minister powiedział, że oferta będzie kierowana w szczególności do dziewcząt, co oburzyło opinię publiczną. "Tu jest większy problem" - przekonywałDziś w trakcie konferencji prasowej członek rządu wyjaśnił, że chodzi o mniejsze zaangażowanie nastolatek w uczęszczanie na WFDziś Michał Dworczyk wraz z Przemysławem Czarnkiem zorganizowali konferencję prasową celem poinformowania o nadchodzących szczepieniach dla nauczycieli. Spotkanie wykorzystał dziennikarz TVN, by dopytać o program zwalczania otyłości "szczególnie wśród dziewcząt". - Mam pytanie do pana ministra Czarnka. Jedna z ostatnich pana wypowiedzi wzbudziła kontrowersje w społeczeństwie. Chodzi o zwalczanie otyłości wśród dzieci, zwłaszcza wśród dziewczynek, jednak specjaliści alarmują, że problem ten znacznie częściej dotyka chłopców - zapytał podczas konferencji prasowej.
Tomasz Sakiewicz ogłosił na Twitterze sukces TV RepublikaPrawicowe medium, dzięki protestowi konkurencji, zanotowało 10 lutego wzrost oglądalnościLiczba widzów oglądających TV Republika tego dnia okazała się jednak mniejsza od tej, która wpatrywała się w czarne tło emitowane w TVN24TVN24 dużo słabsze niż zazwyczaj, ale wciąż lepsze niż TV Republika?
W środę goście TVN24 oraz prowadząca "Kropkę nad i" Monika Olejnik chcieli udowodnić to, że kwestia dyskusji w przestrzeni publicznej wciąż ma kilka kwestii do nadrobienia (więcej ne ten temat przeczytasz >TUTAJ<).Chociaż goście Katarzyny Kolendy-Zalewskiej nie zabłysnęli w TVN24 w "Faktach po Faktach" podobnym poziomem rozmowy, to nie ulega wątpliwości, ze dwóch senatorów również nie pochwaliło się najlepszymi umiejętnościami dyskusji z przeciwnikami merytorycznymi.
Szczegóły niedzielnego pożaru w położonym 20 km od Łodzi Ozorkowie przytacza internetowy serwis telewizji TVN24. Pierwsze materiały z miejsca zdarzenia (z których screen znajduje się powyżej) dotarły do redakcji nadesłane przez jednego z widzów.Na miejsce wezwano przeszło 20 jednostek straży pożarnej. Służby usiłowały zwalczyć pożar kamienicy, w której zapadł się dach.
Do zdarzenia doszło w wydaniu "Rozmowy Piaseckiego" z 11 marca. Gościem Piaseckiego był Sławomir Nitras - poseł Koalicji Obywatelskiej i członek Platformy Obywatelskiej ze SzczecinaTematami rozmów był powstający ruch Rafała Trzaskowskiego, nowy kandydat na urząd Rzecznika Praw Obywatelskich, ruch Szymona Hołowni oraz przyjęcie miliardów złotych w ramach Funduszy UnijnychNa sam koniec programu Sławomir Nitras skierował specjalną wiadomość do swojej córki. "Kornelia. Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin. Kocham Cię, córeczko" - czytamyKonrad Piasecki na koniec programu spytał, "czy projekt Wspólna Polska został już złożony do grobu". Parlamentarzysta prosił o cierpliwość, zapewniając, że już za kilka tygodni opinia publiczna pozna następne kroki inicjatywy prezydenta Warszawy. TVN24 przeznacza na program dziennikarza 15 minut czasu antenowego.
Do tematów podjętych przez dziennikarzy komercyjnej stacji zaliczały się: śmierć księcia Filipa, zwołane przez Andrzej Dudę posiedzenie Rady Gabinetowej w sprawie stanu epidemii w Polsce, przygotowanie dodatkowych punktów szczpień. Na sam koniec poświęcono 5-minut programu na podsumowanie prac komisji MacierewiczaChodzi o wydanie "Faktów" TVN z 9 kwietnia. Wieczorny dziennik informacyjny poprowadził Piotr Marciniak. Mocny materiał o pracach polityka Prawa i Sprawiedliwości przedstawiono w samym środku wydania.Materiał trwał przez aż 5 minut. Nadano mu tytuł "smoleńska mgła" - Samolot rozbił się we mgle i od razu mgła rozciągnęła się nad Polską. Mgła niedomówień, kłamstw i insynuacji - mogliśmy usłyszeć"Fakty" TVN od kilku lat jest celem ataków i przytyków ze strony prawej strony sceny politycznej i medialnej. Wszystko wskazuje na to, że stacja postanowiła dostosować swój przekaz do stale polaryzującego się społeczeństwa. Dziennikarze przez znaczną część programu punktowali komisję Macierewicza. Wyemitowano przemówienia Jarosława Kaczyńskiego, zestawiając je z dawnymi deklaracjami prezesa partii rządzącej. Materiał zrealizował Jakub Sobieniowski.
Na antenie TVN24 prof. Wojciech Maksymowicz zaprzeczył autentyczności zarzucanych mu w donosie, którym zajmuje się Ministerstwo Zdrowia, eksperymentów na płodachPodkreślił jednocześnie, że zarzuty te zbiegają się w czasie, gdy głośniej zaczyna mówić o błędach i nieprofesjonalizmie ministra Adama NiedzielskiegoZwracał niejako uwagę, że szef resortu zdrowia nie ma kwalifikacji, by medycznie oceniać autentyczność medyczną zarzutówDodatkowo wprost stwierdził, że nie zgadza się na utrzymywanie, iż MZ zrobiło wszystko, co mogło w związku ze stanem epidemii. Dowodem na to mają być dane dotyczące zgonów z powodu koronawirusaWczoraj ze zdziwieniem przyjęto wiadomość, iż prof. Wojciech Maksymowicz odchodzi z klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Lekarz odpiera zarzuty, jakie padły pod jego adresem.Dodatkowo Wojciech Maksymowicz postanowił w dość jasnych i zdecydowanie niedyplomatycznych słowach odnieść się do zarzutów pod swoim adresem. Nie ukrywa, iż uważa, że Adam Niedzielski źle wykonuje swoją funkcję.
Dziś politycy Razem, Wiosny i Sojuszu Lewicy Demokratycznej poinformowali o wypracowaniu porozumienia z rządem. Rada Ministrów ma zawrzeć w Krajowym Planie Odbudowy aż 6 postulatów koalicji, by otrzymać wsparcie w głosowaniu.Z dyscypliny partyjnej wyłamać się mają politycy Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry. Tymczasem Borys Budka na antenie TVN24 zarzucił grupie parlamentarzystów przyjęcie nierozsądnej strategii. Budka pozazdrościł "Krulowi" Europy Tuskowi, a że ambicje ma spore i zamiast szefem Unii Europejskiej, zostanie księciem Monaco co jasno zakomunikował ????????????#Patoopozycja pic.twitter.com/gY3CpnPzJh— Alex White ???????? #PrawiSkuteczni (@AlexWhite981) April 27, 2021
W marcu Monika Pawłowska postanowiła zmienić polityczne barwy, przechodząc z klubu Lewicy do koalicjanta PiS, Porozumienia Jarosława Gowina. W efekcie w ciągu minionych tygodni wielokrotnie odpierała liczne głosy o "zdradzie wyborców", zapewniając, że podjęła decyzję w zgodzie z własnym sumieniem.W rozmowie z TVN24 Pawłowska wskazała, że opuściła opozycyjne ugrupowanie, bo nie zamierzała dłużej "myśleć plemiennie". Dodała, że Porozumienie jest obecnie jedyną formacją, która stara się prowadzić swą działalność ponad partyjnymi podziałami.
Diana Rudnik jest aktywna w branży mediów już od 1992 roku, jednak współpracę z TVN-em podjęła dopiero w 2016 roku. Pierwsze kroki stawiała w redakcji TVP3 Katowice, a następnie w TVP3 Łódź. Po 10 latach pracy na rzecz publicznego nadawcy zaczęła prowadzić pierwsze serwisy informacyjne Polsatu, jednak już po 4 latach wróciła do Telewizji Polskiej.Prezenterka wyszła poza przedstawianie najważniejszych wiadomości z kraju i świata dopiero w roku 2010, gdy zajęła się realizowaniem materiałów interwencyjnych.