Wywiad Anity Werner z Adamem Hofmanem na antenie TVN 24 skrytykowany przez widzów. Instagram.com/anita_werner_official
Źródło: Instagram.com/anita_werner_official
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 19 Listopada 2020

Anita Werner nie powstrzymała swojego rozmówcy na czas. Na dziennikarkę spadły gromy

Po wieczornej rozmowie Anity Werner w TVN24 pojawiły się komentarze rozczarowania. Widzowie oraz osoby z branży medialnej postanowili skomentować wywiad z byłym rzecznikiem PiS Adamem Hofmanem. Sposób przeprowadzenia rozmowy wskazywany był jako porażka doświadczonej dziennikarki stacji.

W "Faktach po faktach" emitowanych na antenie TVN24 tuż pod głównym wydaniu wiadomości, Anita Werner gościła Adama Hofmana. Były polityk pojawił się w programie w związku z nagraniem upublicznionym przez Romana Giertycha. Niestety widzowie nie byli zachwyceni tym, co zobaczyli oraz usłyszeli.

Uwaga, lepiej wypłacić gotówkę teraz. Klienci PKO BP, Millenium, mBanku, Santandera i ING muszą szykować się na utrudnieniaUwaga, lepiej wypłacić gotówkę teraz. Klienci PKO BP, Millenium, mBanku, Santandera i ING muszą szykować się na utrudnieniaCzytaj dalej

W mediach społecznościowych pojawiła się spora fala krytyki pod adresem dziennikarki TVN24. Wypowiedzi Adama Hofmana wskazywane są jako niewnoszące nic nowego do tematu korupcji na szczytach władzy udowadnianej przez Romana Giertycha. Wielokrotnie jednak poruszany był temat, który oburzył widzów. Anita Werner nie była w stanie zareagować i przerwać swojemu rozmówcy.

Anita Werner gościła w TVN 24 Adama Hofmana, jednak rozmowa nie przyniosła oczekiwanych efektów

Widzowie TVN24 słysząc zapowiedź wieczornego gościa wydania "Faktów po faktach" emitowanych po "Faktach" liczyli, że rozmowa doświadczonej Anity Werner wniesie sporo nowych informacji w sprawie nagłaśnianej przez mecenasa Romana Giertycha.

B. pracownicy sieci Biedronka przegrali przed sądem, teraz muszą zapłacić gigantyczne pieniądze. Szczegóły zadziwiająB. pracownicy sieci Biedronka przegrali przed sądem, teraz muszą zapłacić gigantyczne pieniądze. Szczegóły zadziwiająCzytaj dalej

Ku zaskoczeniu widzów tak się jednak nie stało. Dodatkowo wiele osób zdecydowało się skomentować ten wywiad w mediach społecznościowych i sama Anita Werner oceniona została bardzo negatywnie. Wskazywano, że Adam Hofman wykorzystał czas antenowy do reklamy prywatnej firmy PR-owej i nie miał zamiaru wyjaśnić czegokolwiek w kwestii swojej rozmowy z Leszkiem Czarnieckim nagranej przez biznesmena.

- Od @AdamHofman niczego się nie spodziewałem, ale Anita Werner @tvn24 zrobiła mu darmową reklamę w prime time. Stracony czas - przeczytać można w jednym z wielu komentarzy na Twitterze. Dodatkowo pojawiają się tezy, że można było wyciągnąć z Adama Hofmana zdecydowanie więcej, jednak zabrakło warsztatu dziennikarskiego oraz stanowczości Piotra Kraśko. Na przykład tej tezy powoływano się na słynną rozmowę dziennikarza z kardynałem Dziwiszem.

Nie tylko zwykli widzowie TVN 24 postanowili zabrać w tej sprawie głos. Również osoby pracujące i związane z dziennikarstwem oraz telewizją nie miały dla Anity Werner słów otuchy. Wśród wyjątkowo gorzkich uwag pojawiła się ta autorstwa Kamila Durczoka, byłego szefa redakcji "Faktów".

Wpadka w Wpadka w "Dzień Dobry TVN". Fatalne przejęzyczenie gospodyni programu, szybko musiała się poprawićCzytaj dalej

Ostre słowa pod adresem Anity Werner

Wieloletnia i bardzo ceniona dziennikarka ku zaskoczeniu wszystkich nie mogła liczyć na głosy poparcia w przypadku oceny rozmowy z byłym rzecznikiem PiS Adamem Hofmanem. Na antenie wielokrotnie dochodziło do kuriozalnych sytuacji, gdy z powodu opóźnienia emisyjnego gość TVN24 odpowiadał na wcześniejsze pytania, lub też jawnie mówił o swojej firmie PR-owej, a Anita Werner nie była w stanie przerwać, zanim informacje te dotarły do widzów.

Adam Hofman podkreślał, że od lat nie jest politykiem, jednak jest w posiadaniu obciążających informacji, których nie ujawni z powodu dżentelmeństwa oraz powagi wiarygodności dla swoich obecnych i przyszłych klientów. Wskazywał jedynie, że zachowanie Leszka Czarnieckiego niszczy całkowicie jego wizerunek biznesmena i możliwe, że wiele osób zrezygnuje z robienia z nim interesów ze względu na brak zaufania oraz podejrzenie, że każda rozmowa jest nagrywana.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Czy Agata Duda bez słów całkowicie sprzeciwiła się mężowi? Symboliczne zdjęcia obiegają sieć
2. Wiadomo już ile wyniesie czternasta emerytura. Niektórzy dostaną więcej
3. Czy Tadeusz Rydzyk chce doprowadzić do upadku większości PiS? Pojawiła się zaskakująca opinia

Głośną rozmowę na antenie TVN 24 postanowił skomentować były szef "Faktów" Kamil Durczok, który ze stacji odszedł w atmosferze skandalu oskarżany o mobbing i molestowanie seksualne. Dodatkowo w okresie po skandalu związanym z jego pracą w TVN policja zatrzymała go za prowadzenie pod wpływem alkoholu.

- @AdamHofman pokonał kolejną ofiarę. [...] biedna Werner poległa na całej linii. Anita, czy Ty potrafisz rozmawiać? Na antenie? Zostań w #F19. Nie uprawiaj publicystyki bo Cię to przerasta - skierował w stronę dziennikarki TVN oraz TVN 24 Kamil Durczok. To nie jedyne gorzkie słowa krytyki, jakie dziennikarka otrzymała od kolegi z branży.

Wywiad dziennikarki TVN 24 krytykowany niemal przez wszystkich

Chociaż Anita Werner usilnie próbowała udowodnić, że Adam Hofman wciąż powiązany jest z polityką, to były rzecznik PiS z uśmiechem na twarzy nieustannie odpowiadał, że od dawna jest jedynie PR-owcem niezwiązanym ze sceną polityczną. Nie umknęło to Michałowi Kabacińskiemu, który również zamieścił komentarz ze swoimi spostrzeżeniami.

- Anita Werner na sile robiła z @AdamHofman polityka i chciała z nim tak rozmawiać. I nie wyszła ta pułapka. Wyszło dość bezradnie - napisał były kolega z redakcji dziennikarki TVN 24. Wielkie nadzieje związane z tą rozmową nie zostały spełnione i jak widać nawet doświadczonym i cenionym dziennikarzom, zdarza się nie sprostać założeniom.

Zdjęcie wyróżniające pochodzi z publicznego profilu Anity Werner w mediach społecznościowych, znaleźć je można pod adresem Instagram.com/anita_werner_official

Źródło: Na Temat / Twitter.com / Instagram.com @anita_werner_official

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wczoraj mówiono, że epidemia zaczyna hamować. Dzisiejsze dane są jednak druzgocące
  2. Ma ogrom prozdrowotnych właściwości. Sekielski wyjawił przepis na najlepszą zupę buraczaną
  3. Kasia i Aleksandra wzięły ślub w Polsce, teraz wychowują małego chłopca. "Okazał się naprawdę cudownym maleństwem"
  4. Psy zaatakowały 11-latka, zadały mu bardzo dotkliwe rany. Dziecko trafiło do szpitala
  5. Sławomir Świerzyński się nie hamował, padły mocne słowa. Wokaliści disco polo nie mogli dłużej milczeć
  6. Wprowadzili nowy zakaz, jest lista we włoskim barze. Strach się odezwać nawet na wakacjach
  7. iPhone 12 gratis przy zakupie innego smartfona. Producent oficjalnie potwierdził zagraniczną promocję