wtv.pl > TV > Nie żyje znany reporter TVN. Miał tylko 48 lat
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 08:47

Nie żyje znany reporter TVN. Miał tylko 48 lat

Nie żyje dziennikarz TVN Rafał Poniatowski
Unsplash.com/dtomaseti
  • Zmarł związany z TVN 24 dziennikarz Rafał Poniatowski

  • W chwili śmierci miał jedynie 48 lat

  • Przez długi okres zmagał się on z chorobą nowotworową

  • Dziennikarza żegnają widzowie, stacja oraz koleżanki i koledzy z pracy

Przekazano informacje o śmierci Rafała Poniatowskiego. Dziennikarz przez wiele lat związany był ze stacją TVN. Miał jedynie 48 lat.

W sobotę 15 maja media podały, że nie żyje Rafał Poniatowski. Dziennikarz jest dobrze znany widzom TVN oraz TVN24.

Dodatkowo Rafał Poniatowski spełniał się zawodowo w radiu. Pracował dla RMF FM i Radia Plus.

Nie żyje Rafał Poniatowski

W wieku zaledwie 48 lat zmarł Rafał Poniatowski. Związany z mediami prywatnymi dziennikarz od jakiegoś czasu zmagał się z chorobą nowotworową. Współpracownikom, którzy znali go jako cichego i profesjonalnego kolegę trudno uwierzyć, że już więcej nie spotkają go na korytarzu.

Anna Seremak-Frątczak pracująca w TVN 24 wskazała, że Rafał Poniatowski nie chciałby, by z powodu jego śmierci wypłakano morze łez. Dziennikarka podkreśliła jednak, że trudno powstrzymać łzy słysząc o odejściu dobrego kolegi oraz świetnego profesjonalisty.

Walczył z rakiem. Niestety Rafał Poniatowski przegrał wojnę o swoje życie

Chociaż przez pewien czas nadzieja na to, że nowotwór przegra walkę z Rafałem Poniatowskim, to w lutym 2020 roku dziennikarz związany z TVN 24 przekazał smutne informacje.

Wprost oświadczył, że w jego przypadku to właśnie rak okazał się silniejszy i pogodzić musi się z przegraną. — Lekarze onkolodzy twierdzą, że jestem przykładem na to, że medycyna nie zna odpowiedzi na wiele pytań — mówił jeszcze jakiś czas temu Rafał Poniatowski.

Kim był Rafał Poniatowski?

Pracujący m.in. dla TVN 24 Rafał Poniatowski z wykształcenia nie był dziennikarzem. Ceniony przez widzów i kolegów z pracy 48-latek ukończył Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

Wykształcony muzyk, jeszcze w czasie, gdy nie zdobył tytułu naukowego, rozpoczął przygodę z mediami. Początkowo posłuchać można było go w Radiu Plus.

W stacji TVN 24 był od samego jej początku. Był jedną z pierwszych osób, które zaczęły budować prywatną stację informacyjną.

Agata Adamek wspominając Rafała Poniatowskiego, nie szczędziła koledze pochwał. — Nie znosił bylejakości, brzydził się jałowością politycznych przekazów dnia, uważał, że Widz zasługuje tylko na konkretną treść. Rafał jako reporter to człowiek, który jeszcze, gdy był z nami, przeszedł do historii — wskazywała dziennikarka TVN 24.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Onet / TVN 24

Tagi: TVN TVN24