wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Kolejna fala zwolnień w TVN. WM: Ze stacji odejdzie kilkanaście osób

30 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Kolejna fala zwolnień w TVN. Do niepokojących informacji dotarli dziennikarze portalu "Wirtualne Media". Jeszcze wcześniej portal internetowy informował o zaskakujących dokumentach, jakie miały dotrzeć do osób zatrudnionych w stacji.

  • 25 stycznia reporterzy, operatorzy i dziennikarze TVN-u otrzymali dokumenty informujące o rodzajach konfliktów interesów

  • Dziś okazało się, że aż kilkanaście osób otrzymało wypowiedzenia. Są to głównie pracownicy serwisów informacyjnych TVN24

  • Według kierownictwa chodziło o "uproszczenie struktur firmy"

Władze TVN przekazały "Wirtualnym Mediom" krótkie stanowisko, w którym wyjaśniono, co konkretnie spowodowało redukcję etatów w komercyjnym medium. 

- Naszym głównym celem jest uproszczenie struktur firmy w taki sposób, żeby uzyskać maksymalną elastyczność, a co za tym idzie, jak najlepsze dopasowanie do potrzeb widzów i wymogów rynku - czytamy w oświadczeniu. 

Zwolnienia w TVN-ie. Część pracowników skończy realizację obowiązków do końca lutego

Portal ustalił, że zwolniono dwóch operatorów, dźwiękowców, a także dwie osoby zajmujące się szukaniem i weryfikowaniem informacji do wieczornego wydania "Faktów". Wśród pracowników z wypowiedzeniem znalazł się także pracownik działu grafiki oraz kierownik jednej z produkcji.

Do sprawy w rozmowie z "Wirtualnymi Mediami" odniósł się jeden pracowników. Anonimowy informator mówił o podupadających moralach oraz o zmniejszeniu pensji. W redakcjach miała zapanować panika.

 - Gdy ludzie dowiedzieli się, co się w środę stało, morale mocno podupadło. Wcześniej w zespołach uśrednili nam pensje, czyli inaczej mówiąc zmniejszyli o jakieś 10 proc. Teraz chodzą słuchy, że to nie koniec. Także w wielu działach panika - usłyszeli redaktorzy portalu. 

Dyrektor wydziału do spraw komunikacji w grupie Discovery dodał, że zwolnienia miały zdeterminować oczekiwania widzów - Oczekiwania widzów dotyczące usług telewizyjnych i VOD zmieniają się bardzo szybko, co powoduje, że my również musimy cały czas modyfikować sposób działania - podawał Marcin Barcz "Wirtualnym Mediom".

Co więcej, zwolnieni mieli złożyć swoje CV do Polsatu.

W ostatni poniedziałek redakcja "Wirtualnych Mediów" podawała, że pracowników telewizji TVN miał dotrzeć dokument informujący o konfliktach interesów. W spółce ma panować nie tylko zakaz współpracy z konkurencją, ale też akceptowanie zaproszeń lub prezentów o charakterze luksusowym od dostawcy, który negocjuje z danym dziennikarzem umowę.

Przypomniano także o zakazie utrzymywania relacji seksualnych ze współpracownikami. Zabronione jest również zatrudnianie członków rodziny.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Wirtualne Media]

Podobne artykuły

TV

Danuta Holecka wróciła do "Wiadomości" TVP

Czytaj więcej >

TV

Wpadka przed meczem w TVN24, reporter runął jak długi. "Strasznie wysokie krawężniki w Rosji są"

Czytaj więcej >
Na stronie TVP Info odświeżony został artykuł z 2020 roku uderzający w TVN

TV

TVP Info odświeża artykuł z 2020 roku. Uderza w nim w TVN i wskazuje, że stacja przez lata okłamuje swoich widzów

Czytaj więcej >

TV

Wpadka TVP w trakcie meczu Polska – Słowacja. Przerwano transmisję, padły serwery?

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

TV

"Nasz nowy dom": Wszystko wyszło na jaw nt. produkcji. Będzie problem?

Czytaj więcej >

TV

"Nasz nowy dom" znika z anteny? Mamy stanowisko Polsatu

Czytaj więcej >