wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Kulisy pracy w TVN. Dziennikarze mają mieć zakaz samodzielnego decydowania o podejmowaniu współpracy

28 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Pracownicy TVN w ostatni poniedziałek otrzymali zaskakującą ankietę. Kierownictwo stacji pytało reporterów i prezenterów o współpracę z konkurencyjnymi podmiotami. Dziś okazało się, że prezenterzy telewizyjni muszą prosić o zgodę na w

  • TVN Discovery Polska 3 dni temu pytał pracowników o współpracę z konkurencyjnymi stacjami. Informowano o zakazie podtrzymywania romantycznych relacji z pracownikami, czy też zatrudniania członków rodziny

  • Dziś wyszło na jaw, że prezenterzy medium muszą prosić o zgodę na zawarcie współpracy influencerskiej. Dziennikarze informacyjni nie mogą nawet ubiegać się o podobną zgodę

  • "Komercyjna działalność reklamowa i promocyjna w mediach społecznościowych również wymaga konsultacji" - komentują przedstawiciele telewizji dla "Wirtualnych Mediów"

Dziennikarze "Wirtualnych Mediów" deklarują, że poniedziałkowe ankiety miały dotrzeć do reporterów, dziennikarzy oraz operatorów zatrudnionych w TVN-ie. Celem przedsięwzięcia miało być wykrycie wszelkich możliwych konfliktów interesów w firmie.

Pracownicy TVN otrzymali ankiety o konflikcie interesów. Na współpracę influencerską muszą zgodzić się władze stacji

Ujawniono, że konflikty interesów mają dotyczyć pracy lub czerpania korzyści finansowych ze zleceń w konkurencyjnych dla TVN-u spółkach. "Wirtualne Media" deklarują, iż pytano także o indywidualną działalność na platformie YouTube. 

W spółce ma panować nie tylko zakaz współpracy z konkurencją, ale też akceptowanie zaproszeń lub prezentów o charakterze luksusowym od dostawcy, który negocjuje z danym dziennikarzem umowę. Przypomniano także o zakazie utrzymywania relacji seksualnych ze współpracownikami. Zabronione jest również zatrudnianie członków rodziny.

"Wirtualne Media" przedstawiły fragment dokumentu, o którym mowa w tekście. 

"Żadna osoba będąca krewną członka kierownictwa nie może pracować w Discovery, a pozostali pracownicy nie mogą bezpośrednio ani pośrednio zatrudniać, nadzorować, ani w żaden inny sposób sprawować kontroli nad członkiem bliskiej rodziny lub współpracownikiem, z którym pozostają w relacji osobistej, która ma lub mogłaby mieć wpływ na relacje zawodowe" - czytamy w ankiecie TVN-u, cytowanej przez portal.

Redaktorzy "Wirtualnych Mediów" podali, że kierownictwo TVN-u wydaje zgody prezenterom na podjęcie jakiejkolwiek współpracy infulencerskiej. Chodzi o zlecenia reklamowe i promocyjne w mediach społecznościowych. Dziennikarze informacyjni mają całkowity zakaz podejmowania podobnych działań. 

Portal skontaktował się z biurem prasowym komercyjnej stacji, który potwierdził doniesienia. 

- Komercyjna działalność reklamowa i promocyjna w mediach społecznościowych również wymaga konsultacji. Każde zgłoszenie rozpatrywane jest indywidualnie. Natomiast w przypadku dziennikarzy Pionu Informacji TVN - w związku ze szczególnym charakterem ich pracy - działalność promocyjna jest niedozwolona - przekazało biuro prasowe TVN dla "Wirtualnych Mediów

Z danych obejmujący 2019 rok wynika, że TVN zatrudnia 1,6 tysiąca osób.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Wirtualne Media]

Podobne artykuły

TV

Danuta Holecka wróciła do "Wiadomości" TVP

Czytaj więcej >

TV

Wpadka przed meczem w TVN24, reporter runął jak długi. "Strasznie wysokie krawężniki w Rosji są"

Czytaj więcej >
Na stronie TVP Info odświeżony został artykuł z 2020 roku uderzający w TVN

TV

TVP Info odświeża artykuł z 2020 roku. Uderza w nim w TVN i wskazuje, że stacja przez lata okłamuje swoich widzów

Czytaj więcej >

TV

Wpadka TVP w trakcie meczu Polska – Słowacja. Przerwano transmisję, padły serwery?

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

TV

"Nasz nowy dom": Wszystko wyszło na jaw nt. produkcji. Będzie problem?

Czytaj więcej >

TV

"Nasz nowy dom" znika z anteny? Mamy stanowisko Polsatu

Czytaj więcej >