wtv.pl
TVN 24 przeprowadził retransmisję wywiadu Meghan i Harry'ego u Oprah Winfrey.

Screen pochodzi z materiału TVN24

TVN miał retransmitować rozmowę Meghan i Harry'ego. Widzowie są wściekli

9 Marca 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

TVN24 przeprowadził retransmisję wywiadu Meghan i Harry'ego u Oprah Winfrey z kilkunastogodzinnym opóźnieniem. Rozmowa pojawiła się na antenie nadawcy tuż po godzinie 20:30, a na stację posypała się lawina krytyki. Widzowie skarżą się na profesjona

O rozmowie byłych już członków brytyjskiej rodziny królewskiej z Oprah Winfrey, legendarną prezenterką amerykańskiej telewizji, pisaliśmy wczoraj. Meghan i Harry poinformowali o powodach odejścia z – nazywanej firmą bądź instytucją – rodziny.

Wywiad dla stacji CBS odbił się szerokim echem w niemal wszystkich światowych mediach. Księżna Meghan opowiedziała m.in. o myślach samobójczych, problemie rasizmu w Pałacu Buckingham, a także pełnej kontroli, jaką nad parą sprawować mieli członkowie rodziny królewskiej.

Widzowie wściekli na TVN

Na obejrzenie przeszło dwugodzinnej rozmowy w polskiej wersji językowej widzowie musieli czekać kilkanaście godzin. TVN24 rozpoczął bowiem transmisję wywiadu o godzinie 20:30. Wkrótce pojawiły się głosy rozczarowanych jakością programu telewidzów.

Odbiorców nie oburzyły jednak odważne słowa Meghan i Harry'ego, a dobór lektorów, nieprofesjonalne tłumaczenie oraz zaproszeni do komentowania wywiadu eksperci.

Choć najbardziej oczywistym rozwiązaniem zdawało się zaproponowanie widzom programu w wersji z napisami lub z lektorem, TVN postawił na trzy różne głosy, dopasowane odpowiednio do księżnej Meghan, księcia Harry'ego i prowadzącą rozmowę Oprah.

Mimo że program nadano po kilkunastu godzinach od rozmowy, co pozwoliło na dokładnie przeanalizowanie wypowiedzi, lektorzy sprawiali wrażenie tłumaczenia słów gości na żywo. Pełna potknięć językowych transmisja zaowocowała lawiną negatywnych komentarzy w mediach społecznościowych telewizji TVN.

Internauci zwracali uwagę, że lektorkę odpowiedzialną za analizę słów Meghan zbytnio ponosiły emocje. Część tłumaczeń sugeruje ponadto brak znajomości brytyjskiej kultury. Pytanie Oprah, czy para miała okazję obejrzeć słynny serial Netflixa „The Crown” zostało przetłumaczone jako sposobność do zobaczenia Królowej.

Widzom nie przypadli też do gustu zaproszeni eksperci. Spodziewałam się trochę więcej od telewizji TVN. Tłumaczenie wywiadu oporne i bardzo „sztywne”. Ale wisienką na torcie są "eksperci" zaproszeni do komentowania całego wywiadu, pisze jedna z użytkowniczek Instagrama.

I dodaje: Brak słów, by zrozumieć, do czego zmierzają media oraz dziennikarstwo. Wy tworzycie przekaz WY, My jako odbiorcy możemy go odebrać w sposób przedstawiony przez WAS. Albo możemy udawać, że jesteśmy ekspertami jak wasi goście i twierdzić, że Meghan Markle jest cudowną aktorką i wymyśliła sobie tak krzywdzący scenariusz. Współczuję tym ludziom. Bardzo. Bo przeżywają dramat, a media napędzają spirale kłamstw domysłów i podsycają nienawiść. [...] Zero wyobraźni i ludzkich uczuć. Kobieta zasłużyła, by ją ubezwłasnowolnić, zamknąć usta i ustawiać do kamery z każdej strony, bo to jej praca. Jesteśmy ludźmi, każdy pragnie wolności. [...] Ofiarom zawsze wmawia się, że to one są winne. Rozczarowanie level hard.

źródło: TVN24 / Instagram

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

TRICOLORS/East News

TV

"Nasz nowy dom": Wszystko wyszło na jaw nt. produkcji. Będzie problem?

Czytaj więcej >

TV

"Nasz nowy dom" znika z anteny? Mamy stanowisko Polsatu

Czytaj więcej >

TV

Rodzina opublikowała nekrolog zmarłego dziennikarza TVN Rafała Poniatowskiego

Czytaj więcej >
WOŚP będzie się sądzić z TVP?

TV

WOŚP pozywa TVP za materiał "Wiadomości"

Czytaj więcej >

TV

Czy bukmacher może się reklamować w telewizji?

Czytaj więcej >
Telefon do prezenterów TVP Info

TV

Prezenterzy TVP zaatakowani na żywo. Głos w studio zabrał jeden z widzów

Czytaj więcej >