wtv.pl
kropka nad i - nowacka - dyduch

Screen pochodzi z programu TVN24 (Twittter/@ObserwatorXY)

"Kropka nad i". Starcie Marka Dyducha i Barbary Nowackiej

13 Maja 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

W środowym wydaniu "Kropki nad i" doszło do przepychanki słownej między posłem Lewicy a członkinią KO. – Posłanka Nowacka słyszy tak, jak moja żona, czyli to, co chce – zapewniał Marek Dyduch, wskazując, że parlamentarzystka "trajkocze".

W środowym wydaniu emitowanego na antenie TVN24 programu Moniki Olejnik posłanka Koalicji Obywatelskiej i poseł Lewicy po raz kolejny komentowali głosowanie nad ratyfikacją Funduszu Odbudowy, w którym lewicowi parlamentarzyści zagłosowali razem z PiS.

Od minionego tygodnia członkowie KO – na czele z Borysem Budką – wielokrotnie zarzucali Lewicy zdradę opozycji. Pytany, czy nie wyklucza utworzenia koalicji z Prawem i Sprawiedliwością, Marek Dyduch odparł: – Oczywiście wykluczam.

A posłanka Nowacka słyszy tak, jak moja żona – dodał poseł. – Czyli to, co chce.

Awantura w "Kropce nad i". "Dyskryminacyjne teksty"

Na uwagę członka Lewicy ostro zareagowała Barbara Nowacka, pytając, czy przytyk miał być śmieszny, czy może seksistowski. O problemy z żoną posła Lewicy dopytywała również prowadząca rozmowę Olejnik.

Dorota Wellman odpowiada TVP

"Wiadomości" TVP zaatakowały Dorotę Wellman. Dziennikarka odpowiedziała

CZYTAJ DALEJ

W kolejnej części programu Dyduch zwrócił uwagę, że w jego opinii posłanka KO strasznie dużo mówi. – Tak trajkocze, trajkocze, trajkocze – mówił – jakby chciała mi wmówić, że mogliśmy to czy inne.

Poseł Lewicy przekonywał, że jego ugrupowanie wynegocjowało z PiS-em fundusze dla samorządów czy szpitala, a tymczasem Koalicja Obywatelska nawet nie usiadła do rozmów.

W ocenie Barbary Nowackiej owo "trajkotanie" w ustach Dyducha było kolejnym przykładem seksizmu. – Bardzo bym prosiła, żeby pan pohamował takie uwagi w starym stylu – apelowała posłanka KO. Dodała, że "dyskryminacyjne teksty" nie powinny paść z ust polityka, a zwłaszcza członka Lewicy.

W odpowiedzi Marek Dyduch zapewnił, że jest wyważonym człowiekiem, a jego współrozmówczyni "trajkocze", próbując go zagadać. Podkreślił, że zaślepione wizją odsunięcia PiS-u od władzy KO zapomniało o normalnych ludziach i rozwoju Polski.

W kolejnych minutach Nowacka kilkukrotnie przerywała posłowi. – Ciii, ciii… – uciszała Dyducha Nowacka, po czym członek Lewicy raz jeszcze wspomniał "trajkotanie" posłanki, która próbuje go zagadać.

Członek Lewicy zapewnił, że nie ma na celu obrażania posłanki Koalicji Obywatelskiej. – Ja tylko pani mówię, że pani dużo mówi, ale czy z sensem, to już osobna sprawa.

Utarczkę słowną w "Kropce nad i" skomentowali już opozycyjni politycy, w tym Katarzyna Lubnauer, która pisała o "chamstwie" Dyducha.


Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: TVN24 | Twitter

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >