wtv.pl > Polityka > Dziennikarz TVN zapytał Czarnka o słowa, dot. otyłości dziewczynek. Odwrócił kota ogonem
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:25

Dziennikarz TVN zapytał Czarnka o słowa, dot. otyłości dziewczynek. Odwrócił kota ogonem

wtv
WTV.pl
  • 1 lutego Przemysław Czarnek spotkał się z rektorami Akademii AWF, by wypracować rozwiązania zachęcające młodzież do podejmowania aktywności fizycznych

  • W środę, podczas wystąpienia minister powiedział, że oferta będzie kierowana w szczególności do dziewcząt, co oburzyło opinię publiczną. "Tu jest większy problem" - przekonywał

  • Dziś w trakcie konferencji prasowej członek rządu wyjaśnił, że chodzi o mniejsze zaangażowanie nastolatek w uczęszczanie na WF

Dziś Michał Dworczyk wraz z Przemysławem Czarnkiem zorganizowali konferencję prasową celem poinformowania o nadchodzących szczepieniach dla nauczycieli. Spotkanie wykorzystał dziennikarz TVN, by dopytać o program zwalczania otyłości "szczególnie wśród dziewcząt". 

 - Mam pytanie do pana ministra Czarnka. Jedna z ostatnich pana wypowiedzi wzbudziła kontrowersje w społeczeństwie. Chodzi o zwalczanie otyłości wśród dzieci, zwłaszcza wśród dziewczynek, jednak specjaliści alarmują, że problem ten znacznie częściej dotyka chłopców - zapytał podczas konferencji prasowej. 

Dziennikarz TVN zadał niewygodne pytanie podczas konferencji prasowej. Czarnek mówił o zamieszaniu informacyjnym

Na odpowiedź członka Rady Ministrów nie trzeba było długo czekać. Okazało się, że deklaracja polityka, najprawdopodobniej, została źle zrozumiana przez opinię publiczną. Wszystko przez wzgląd na nie uściślenie, na czym polega "większy problem dziewcząt".

- Nie wiem, skąd państwo biorą to całe zamieszanie informacyjne. Radzę się wsłuchiwać w język polski, którym się posługuję, myślę, że dość precyzyjnie. W wielu miejscach kraju jest to wiedza powszechna, ale również dyskutowana na moim spotkaniu z rektorami Akademii Wychowania Fizycznego - zaczął Przemysław Czarnek. 

- Pozalekcyjne zajęcia z kultury fizycznej, zajęcia sportowe są kierowane głównie do chłopców. Chcemy, by w tym nowym programie znalazła się przestrzeń również dla dziewcząt, które rzadziej korzystają z tego typu propozycji - wyjaśniał, odpowiadając na pytanie dziennikarza TVN-u. 

1 stycznia Przemysław Czarnek wypracował z rektorami Akademii Wychowania Fizycznego najnowsze propozycje, mające zachęcić młodzież do podejmowania aktywności fizycznych. Celem była walka z otyłością oraz wadami postawy wśród dzieci.

- Robimy program wsparcia dla dzieci, żeby walczyć z otyłością. Chcemy przeszkolić nauczycieli WF-u, by specjaliści podali sposób na najbardziej efektywne wykorzystanie tych czterech godzin zajęć tygodniowo, aby były takie zajęcia, które będą najbardziej efektywnie walczyć z otyłością i wadami postawy - poinformował Przemysław Czarnek. 

Szkolne Kluby Sportowe mają zmienić swoją ofertę tak, by przyciągnąć również żeńską część społeczności uczniowskiej. Podczas konferencji polityk zwrócił uwagę, że korzystać z niej mają "w szczególności dziewczęta", ponieważ, jak wskazał, "Tu problem jest większy

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Powiązane