wtv.pl
Monika Pawłowska w TVN24.

Screen pochodzi z materiału TVN24.

Burza po wywiadzie Moniki Pawłowskiej w TVN24. Internauci publikują zdjęcia

28 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

W udzielonym TVN24 wywiadzie Monika Pawłowska przekonywała, że nie pamięta słów Andrzeja Dudy o "ideologii LGBT". Publikowane na Twitterze zdjęcia jasno pokazują jednak, że była posłanka Lewicy otwarcie krytykowała działania kandydata PiS

W marcu Monika Pawłowska postanowiła zmienić polityczne barwy, przechodząc z klubu Lewicy do koalicjanta PiS, Porozumienia Jarosława Gowina. W efekcie w ciągu minionych tygodni wielokrotnie odpierała liczne głosy o "zdradzie wyborców", zapewniając, że podjęła decyzję w zgodzie z własnym sumieniem.

W rozmowie z TVN24 Pawłowska wskazała, że opuściła opozycyjne ugrupowanie, bo nie zamierzała dłużej "myśleć plemiennie". Dodała, że Porozumienie jest obecnie jedyną formacją, która stara się prowadzić swą działalność ponad partyjnymi podziałami.

Monika Pawłowska o słowach Andrzeja Dudy: Nie pamiętam

Warto przypomnieć, że w trakcie minionej kampanii wyborczej nowa członkini ugrupowania Gowina była jedną z głównych postaci sztabu Roberta Biedronia. W trakcie wywiadu Pawłowska przyznała, że w pierwszej turze głosowała na lidera Wiosny. W lipcu wsparła jednak Andrzeja Dudę, bo tak "dyktowało jej sumienie".

Prowadzący rozmowę dziennikarz stacji postanowił przypomnieć gościni słowa kandydata Prawa i Sprawiedliwości, który przekonywał, że "LGBT to nie ludzie, a ideologia".

W trakcie kampanii Duda wskazywał, że osoby mające wątpliwości powinny spojrzeć na historię ruchu LGBT. Wówczas szybko przekonają się, jak wyglądało "budowanie tej ideologii".

Monika Pawłowska wielokrotnie protestowała przeciw czerwcowo-lipcowym działaniom Andrzeja Dudy. Pytana, czy nie przeszkodziło jej to w oddaniu głosu na kandydata PiS, odparła jednak, że nie pamięta słynnej wypowiedzi polityka, który finalnie zapewnił sobie reelekcję, wobec czego nie może się do niej odnieść.

Być może coś mi mogło umknąć – mówiła na antenie TVN24. I dodała: – Nie śledziłam każdego słowa, tweeta i wiecu kandydatów.

Publikowane w sieci materiały sugerują jednak co innego. Pawłowska wielokrotnie opowiadała się przeciw kampanijnych poczynaniom Dudy. W czerwcu protestowała w Katowicach przeciw podpisaniu przez polityka tzw. Karty Rodziny, nazwanej przez ówczesną wiceszefową klubu Lewicy "Kartą Nienawiści".

Przekonująca, że nie pamięta wypowiedzi prezydenta współpracownica Gowina, dała się ponadto sfotografować na tle dość osobliwego transparentu.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: TVN24 | Twitter

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >