wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Senatorowie Brejza i Jackowski pokłócili się w TVN24. "Kaczyński sobie robi kopiuj-wklej z Rosji"

26 Lutego 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Senatorowie Jan Maria Jackowski oraz Krzysztof Berejza starli się na antenie TVN24 w "Faktach po Faktach" prowadzonych w czwartek przez Katarzynę Kolende-Zalewską. W pewnym momencie prowadząca zdecydowała się wtrącić w słowo jednemu ze swoich go

W środę goście TVN24 oraz prowadząca "Kropkę nad i" Monika Olejnik chcieli udowodnić to, że kwestia dyskusji w przestrzeni publicznej wciąż ma kilka kwestii do nadrobienia (więcej ne ten temat przeczytasz >TUTAJ<).

Chociaż goście Katarzyny Kolendy-Zalewskiej nie zabłysnęli w TVN24 w "Faktach po Faktach" podobnym poziomem rozmowy, to nie ulega wątpliwości, ze dwóch senatorów również nie pochwaliło się najlepszymi umiejętnościami dyskusji z przeciwnikami merytorycznymi.

"Fakty po Faktach": senatorowie sprzeczają się na antenie TVN24

Najpopularniejsze programy TVN24 to w niemal wyłącznie programy poruszające tematy polityczne. W czasie czwartkowego wydania "Faktów po Faktach", czyli rozmów prowadzonych tylko na kanale informacyjnym prywatnego nadawcy tuż po głównym wydaniu wiadomości, doszło do sprzeczki dwóch senatorów.

Katarzyna Kolenda-Zalewska gościła Krzysztofa Berejzę z Platformy Obywatelskiej oraz Jana Marię Jackowskiego reprezentującego Prawo i Sprawiedliwość. Spotkanie nie potoczyło się chyba jednak po myśli żadnego z rozmówców.

W pewnym momencie dyskusja została nakierowana na złożony przez I Prezes Sądu Najwyższego wniosek o ograniczenie dostępu do informacji publicznej. Podkreślono w nim, iż obecnie nie jest konkretnie określone m.in. to, kim tak naprawdę są "władze publiczne", czy "osoby pełniące funkcję publiczne". Wiele osób zwraca uwagę, że stanowi to zagrożenie dla jawności, a przychylenie się do stanowiska prezes Małgorzaty Manowskiej uniemożliwiło w przyszłości nagłaśniania afer w kręgach władzy.

- Był zamach na media, teraz będzie zamach na informację. Kaczyński sobie robi kopiuj-wklej z Rosji - mówił w odniesieniu do sprawy wniosku Małgorzaty Manowskiej senator Platformy Obywatelskiej Krzysztof Berejza.

- Panie senatorze, pan tyrady polityczne uprawia, a ja chcę rozmawiać merytorycznie - wskazywał jednocześnie, bagatelizując zagrożenie i problem senator Prawa i Sprawiedliwości Jan Maria Jackowski.

Katarzyna Kolenda-Zalewska podzieliła się krytyczną uwagą w kierunku swojego gościa

W pewnym momencie dyskusji doszło do czegoś, czego widzowie TVN24 nie mogą być świadkami zbyt często. Prowadząca "Fakty po Faktach" postanowiła odnieść się do słów swojego gościa. Doprowadziło do tego jedno z jego stwierdzeń wygłoszonych na antenie.

- Sąd Najwyższy jest niezależny. Podobny wniosek był złożony przed wielu laty, ale został wycofany. Jestem zwolennikiem jawności, a jaka będzie decyzja TK – nie wiem - mówił w TVN24 senator Jan Maria Jackowski.

Na to stwierdzenie zareagowała Katarzyna Kolenda-Zalewska, która poprosiła senatora PiS, by "traktować się poważnie i nie obrażać inteligencji [...] widzów". Swoją uwagę na temat "niezależności" TK wtrącił również drugi z senatorów.

"PiS nie ma odwagi przepuścić tego przez Sejm"

- Z TK uczyniono legislacyjną przybudówkę, bo PiS nie ma odwagi przepuścić tego przez Sejm. Chodzi o odgrodzenie się od ludzi murem, żeby za tym murem robić wszystko, o czym ludzie się nie dowiedzą - dodawał senator Krzysztof Berejza do prowadzącej "Faktów po Faktach" insynuującej, że Trybunał Konstytucyjny wydaje wyroki zbieżne z oczekiwaniami i potrzebami władzy.

Na zarzuty te senator PiS postanowił nawiązać do afer związanych z ograniczaniem działania mediów z czasów rządów Platformy Obywatelskiej. Wskazywał on, że to przecież "Rząd PO „odwoływał” redaktora naczelnego „Faktu”, a akcja z wyrywaniem dziennikarzom laptopa w siedzibie „Wprost”?". Kłótnie dotyczącą tego, kto bardziej działa bardziej destrukcyjnie na media, przerwała prowadząca w TVN24 "Fakty po Faktach" kończąc czwartkowe wydanie programu.

Zdjęcie wyróżniające to fragment programu "Fakty po Faktach" z dnia 25.02.2021 r. Całość materiału znaleźć można pod adresem tvn24.pl

Źródło: Wprost / tvn24.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

TV

Wpadka przed meczem w TVN24, reporter runął jak długi. "Strasznie wysokie krawężniki w Rosji są"

Czytaj więcej >
Na stronie TVP Info odświeżony został artykuł z 2020 roku uderzający w TVN

TV

TVP Info odświeża artykuł z 2020 roku. Uderza w nim w TVN i wskazuje, że stacja przez lata okłamuje swoich widzów

Czytaj więcej >

TV

Wpadka TVP w trakcie meczu Polska – Słowacja. Przerwano transmisję, padły serwery?

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

TV

"Nasz nowy dom": Wszystko wyszło na jaw nt. produkcji. Będzie problem?

Czytaj więcej >

TV

"Nasz nowy dom" znika z anteny? Mamy stanowisko Polsatu

Czytaj więcej >

TV

Powrót Tuska w "Wiadomościach TVP". "Poziom manipulacji TVP rośnie"

Czytaj więcej >