wtv.pl > Krystyna Pawłowicz

Krystyna Pawłowicz

Krystyna Pawłowicz jest jedną z najbardziej charakterystycznych postaci, powiązanych z Prawem i Sprawiedliwością. Z wykształcenia jest prawniczką, doktor habilitowaną nauk prawnych. W latach 2007-2011 zasiadała w Trybunale Stanu. Polityk znana jest ze wzbudzających kontrowersje opinii, eurosceptycyzmu i krytyki ugrupowań opozycyjnych wobec PiS.

Zastanawiający wpis Krystyny Pawłowicz na Twitterze
27.02.2023 14:31 Krystyna Pawłowicz wzywa Szwedów do oddania zrabowanych w czasie potopu dóbr. Krytykom odpowiada zdjęciem z szablą

Najpierw Krystyna Pawłowicz mówiła o niedbających o polskie interesy oraz dziedzictwo, a później pokazała zdjęcie z szablą. Stwierdziła, że fotografia jest jednocześnie symboliczna oraz jednoznaczna. O co tym razem chodzi sędzi Trybunału Konstytucyjnego?Okazuje się, że Euro 2020 wywołuje duże emocje również u sędzi Trybunału Konstytucyjnego Krystyny Pawłowicz. Nadchodzący mecz ze Szwedami zaowocował zastanawiającymi działaniami ze strony byłej posłanki PiS.We wcześniejszym niedzielnym wpisie Krystyna Pawłowicz wezwała najbliższych przeciwników polskiej reprezentacji, by ci oddali zrabowane w czasie potopu szwedzkiego skarby. Potem w sieci pojawił się groźnie brzmiący wpis, gdzie sędzia TK pozuje z szablą. Wpis określiła jako „symboliczny”.

krystyna pawłowicz - twitter
19.03.2022 09:09 Podekscytowana Krystyna Pawłowicz komentowała mecz siatkarzy. Dostało się też Ewie Kopacz

Podczas wtorkowego wieczoru Krystyna Pawłowicz nad wyraz aktywnie komentowała ćwierćfinałowe starcie polskich siatkarzy z Rosją. Sędzina TK opublikowała serię mocno osobliwych wpisów. Dostało się też Ewie Kopacz.Była posłanka Prawa i Sprawiedliwości słynie z szokujących słów publikowanych na Twitterze – ukochanej platformy sędziny Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej.Internetowa działalność Krystyny Pawłowicz z olbrzymią regularnością dostarcza użytkownikom sieci niemałej dawki rozrywki. Co ciekawe, rzecz zwykła przybierać na sile w przypadku istotnych wydarzeń sportowych (o serii wpisów podczas finału Euro 2020 pisaliśmy TUTAJ).

Julia Przyłębska - Mateusz Morawiecki
19.03.2022 09:05 Ważny wniosek premiera. Trybunał Konstytucyjny zajmie się prawem unijnym

Na wniosek Mateusza Morawieckiego Trybunał Konstytucyjny zajmie się sprawą pierwszeństwa prawa unijnego nad prawem krajowym. Rozprawa rozpocznie się 31 sierpnia o godzinie 12.Przypomnijmy, że państwa członkowskie nie mogą wprowadzać przepisów będących sprzecznymi z prawem europejskim. W przypadku wystąpienia sprzeczności przepisy unijne mają pierwszeństwo nad krajowymi.Organ zarządzany przez Julię Przyłebską rozpoczął rozpoznawanie sprawy w połowie lipca. Rozprawę wynikającą z wniosku premiera Mateusza Morawieckiego odraczano jednak kilkukrotnie.Ostatecznie termin ustalono na wtorek 31 sierpnia.

Krystyna Pawłowicz w Sejmie
19.03.2022 09:04 RPO interweniuje w sprawie Krystyny Pawłowicz. Chce jej wyłączenia z rozpatrywania sprawy wyższości prawa unijnego nad krajowym

Marcin Wiącek chce wyłączenia Krystyny Pawłowicz z rozpatrywania sprawy o wyższości prawa unijnego nad krajowym. RPO uzasadnia decyzję brakiem bezstronności sędzi Trybunału Konstytucyjnego.Na 31 sierpnia wyznaczono termin rozprawy mającej sprawdzić zgodność z konstytucją zasady pierwszeństwa prawa Unii Europejskiej nad krajowym. Sprawę zainicjował wniosek złożony do Trybunału Konstytucyjnego przez premiera Mateusza Morawieckiego.Rzecz ma zostać rozpatrzona w pełnym składzie. Biuro RPO poinformowało jednak o złożeniu wniosku dotyczącego wyłączenia z udziału w rozpoznaniu czterech sędziów TK, w tym Krystyny Pawłowicz.

Krystyna Pawłowicz
19.03.2022 08:59 Krystyna Pawłowicz odpowiada "Super Expressowi". Nie wytrzymała, pokazała jedno zdjęcie

Krystyna Pawłowicz odpowiedziała na publikację "Super Expressu". Poszło tylko o jedno zdjęcie. "Krystyna Pawłowicz przesadziła. Co stało się z jej twarzą?" - brzmi nagłówek "Super Expressu", który wywołał dezaprobatę sędzi Trybunału Konstytucyjnego. Dziennikarze zwrócili uwagę na wpis, w którym prawniczka opublikowała zdjęcie twarzy, ubogacone o niestandardowy filtr. "Wczoraj w Warszawie było trochę słońca, zdążyłam ciutkę opalić się" - żartowała.

Jan BIELECKI/East News
19.03.2022 08:57 Krystyna Pawłowicz na zakupach z ochroną. Wszystko z pieniędzy podatników

Krystyna Pawłowicz została nakryta w trakcie zakupów. Towarzyszyli jej funkcjonariusze ze Służby Ochrony Państwa (SOP). Dotychczas sędziowie Trybunału Konstytucyjnego nie mogli liczyć na takie udogodnienia. Za obstawę dla sędzi podatnicy zapłacą nawet ćwierć miliona złotych tylko w ciągu roku.

Krystyna Pawłowicz
19.03.2022 08:57 Krystyna Pawłowicz zestawiła się z Donaldem Tuskiem. Zaskakujące zdjęcie

Krystyna Pawłowicz porównała się do Donalda Tuska. Wszystko przez wzgląd na diable rogi oraz godło Polski. W sieci zawrzało. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego opublikowała kolejne zdjęcie, jednak tym razem nie przedstawiało ono młodości Krystyny Pawłowicz. - Za mną było akurat polskie godło. Zgrabnie, korona Orła spoczęła na mojej głowie, a orle skrzydła uskrzydliły moją głowę - wskazała we wpisie.

Jakub Kaminski/East News, Jan BIELECKI/East News
19.03.2022 08:56 Nowy RPO już podpadł Krystynie Pawłowicz. Wymowny wpis na Twitterze

W środę prof. Marcin Wiącek został wybrany na Rzecznika Praw Obywatelskich. Jeszcze tego samego dnia podpadł Krystynie Pawłowicz. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego wytknęła mu na Twitterze brak poszanowania dla ustawy zasadniczej.

Krystyna Pawłowicz - Donald Tusk
19.03.2022 08:56 Krystyna Pawłowicz ostro zareagowała na słowa Tuska. "Tak działa Zło"

W najnowszej rozmowie z TVN24 Donald Tusk zapewniał, że przed laty Lech Kaczyński przestrzegał go przed bratem. Na słowa nowego lidera PO obojętny nie pozostał obóz władzy. Do gry włączyła się również Krystyna Pawłowicz.Na antenie TVN24 Donald Tusk komentował spór Sądu Najwyższego z Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Zdaniem nowego szefa Platformy PiS konsekwentnie usiłuje osłabiać autorytet UE.Konsekwencją działań rządu, przekonywał Tusk, może być nawet opuszczenie wspólnoty przez Polskę.

krystyna pawłowicz - final euro 2020
19.03.2022 08:55 Tak rozemocjonowana Pawłowicz komentowała finał Euro. Nie przepuściła okazji, by uderzyć w społeczność LGBT

Finałowi tegorocznych Mistrzostw Europy towarzyszyły wyjątkowe emocje. Atmosfera meczu Włochy – Anglia udzieliła się też Krystynie Pawłowicz, która zalała Twittera lawiną komentarzy. Sędzina cieszyła się z bramek, doradzała i pocieszała przegranych. Uderzyła też w LGBT. "Co wspólnego z tym kolorowym, infantylnym kiczem ma piłka nożna?".Zakończone w niedzielę Euro 2020 było wyjątkowe pod wieloma względami. Ze względu na pandemię turniej przesunięto o rok i po raz pierwszy w jego historii gospodarzami było tak wiele państw (aż 10). Nigdy wcześniej finałowemu spotkaniu nie towarzyszyło też podobne zachowanie fanów.Emocje były ogromne. Po serii rzutów karnych mistrzami starego kontynentu zostali Włosi. Klimat finałowego spotkania poczuła też Krystyna Pawłowicz, która do późnych godzin nocnych komentowała co ciekawsze fragmenty meczu.

Krystyna Pawłowicz i Ewa Kopacz
19.03.2022 08:54 Krystyna Pawłowicz żartuje z tatuażu. "Masz w rodzinie Kopaczową...?"

Krystyna Pawłowicz zażartowała ze zdjęcia tatuażu przedstawiającego rodzinę, jaki na Twitterze opublikował jeden z obserwatorów byłej posłanki. Jedna z przedstawionych osób do złudzenia przypominała jej rzekomo premier Ewę Kopacz.

Krystyna Pawłowicz - odmowa prokuratury
19.03.2022 08:51 Prokuratura podjęła decyzję ws. Krystyny Pawłowicz. Prezeska Trans-Fuzji komentuje

Warszawska prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania przeciw Krystynie Pawłowicz. W kwietniu sędzia Trybunału Konstytucyjnego ujawniła dane personalne transpłciowej uczennicy.Przed przeszło dwoma miesiącami za pośrednictwem Twittera Krystyna Pawłowicz w otwarty sposób skrytykowała szkołę, w której nauczyciele zwrócili się do uczniów z prośbą, by rozmawiając z transpłciową uczennicą, używali jej żeńskiego imienia.Była posłanka Prawa i Sprawiedliwości opublikowała jednocześnie zarówno miejscowość i nazwę placówki, jak i personalne dane dziesięciolatki.

Lech Wałęsa i Krystyna Pawłowicz
19.03.2022 08:49 Krystyna Pawłowicz złośliwie skomentowała "wiersz" Lecha Wałęsy

Krystyna Pawłowicz skomentowała artykuł TVP Info dotyczący wiersza, jaki na swoim profilu na Facebooku zamieścił Lech Wałęsa. Nie obyło się bez uszczypliwości, z których dobrze znana jest sędzia Trybunału Konstytucyjnego. Lech Wałęsa nie byłby zadowolony z ironicznych komentarzy Krystyny Pawłowicz.

Krystyna Pawłowicz - Lewandowski
19.03.2022 08:48 Krystyna Pawłowicz skomentowała w specyficzny sposób sukces Roberta Lewandowskiego

Po wczorajszym apelu do Roberta Lewandowskiego w kolejnych godzinach Krystyna Pawłowicz w osobliwy sposób skomentowała sukces polskiego napastnika, który w sobotę pobił rekord legendarnego Gerda Müllera. "Niemcy! I co?", pyta ironicznie sędzina.Po 33. kolejkach Bundesligi, na jedną rundę przed zakończeniem sezonu 2021/22, Robert Lewandowski potrzebował jednej bramki, by pobić trwający niemal 50 lat rekord Gerda Müllera. Na przełomie lat 1971/72 Niemiec strzelił 40 bramek w jednym sezonie niemieckiej ekstraklasy.Polski napastnik wyrównał osiągnięcie Müllera przed tygodniem, gdy z rzutu karnego pokonał bramkarza Freiburga. W minioną sobotę popularny Lewy stanął tym samym przed szansą pobicia legendarnego wyczynu Niemca.

Krystyna Pawłowicz -- Robert Lewandowski
19.03.2022 08:48 Krystyna Pawłowicz zwróciła się w ostrych słowach do Roberta Lewandowskiego

Krystyna Pawłowicz zamieściła specjalny apel do Roberta Lewandowskiego. Polski napastnik stanie dziś przed szansą pobicia rekordu legendarnego Gerda Müllera w Bundeslidze. "Szanowna Pani, to jest profesjonalny futbol, a nie II Wojna Światowa", komentują internauci.W 33. kolejkach Bundesligi Robert Lewandowski strzelił 40 bramek. Przed tygodniem, pokonując bramkarza Freiburga, Polak wyrównał trwający blisko 50 lat rekord Gerda Müllera z sezonu 1971/72. W sobotę 22 maja napastnik Bayernu Monachium stanie przed szansą prześcignięcia legendarnego Niemca.Lewandowski zapisałby się tym samym nie tylko w historii bawarskiego klubu, ale całej niemieckiej ekstraklasy.

Krystyna Pawłowicz
19.03.2022 08:46 Krystyna Pawłowicz pokazała zdjęcie. "Bez podtekstów"

Krystyna Pawłowicz ponownie staje się nadaktywna w mediach społecznościowych. Tym razem sędzia Trybunału Konstytucyjnego odstąpiła od wypowiadania się na tematy polityczne. Postanowiła raz na zawsze przerwać falę seksistowskich komentarzy odnoszących się do jej wyglądu. Według nieoficjalnych doniesień umieszczenie Krystyny Pawłowicz oraz Stanisława Piotrowicza w Trybunale Konstytucyjnym miało na celu wyeliminowanie najbardziej kontrowersyjnych twarzy Prawa i Sprawiedliwości ze sceny politycznej. Postanowienie, jeśli faktycznie miało podobne motywacje, przyniosło jedynie częściowy skutek. Stanisław Piotrowicz kompletnie zapadł się pod ziemię, jednak tego samego nie możemy powiedzieć o Krystynie Pawłowicz.

Super Express zdradza, jak mieszka Krystyna Pawłowicz
19.03.2022 08:43 W jakich warunkach mieszka Pawłowicz? Zaskoczenie

Super Express ujawnia, gdzie mieszka Krystyna PawłowiczSędzina Trybunału Konstytucyjnego zrezygnowała z mieszkania w centrum miasta i wybrała oddala o 12 km dzielnicęMieszkanie Krystyny Pawłowicz zlokalizowane jest w zupełnie przeciętnej kamienicy w UrsusieWiele osób może być zaskoczone faktem, iż Krystyna Pawłowicz nie należy do osób zajmujących publiczne stanowisko i epatujące swoim prestiżem oraz zarobionymi pieniędzmi. Super Express opisuje miejsce, gdzie sędzina Trybunału Konstytucyjnego spędza czas poza pracą.W sieci trudno znaleźć wpisy Krystyny Pawłowicz, które zdradzałyby nieco, na temat miejsca, gdzie odpoczywa po wypełnianiu kolejnych powierzanych jej obowiązków. Nie uniknęła ona jednak małej wpadki związanej z obrazkiem powieszonym na ścianie.

Krystyna Pawłowicz zaapelowała do piłkarzy, którzy w środowy wieczór zmierzą się na Wembley z reprezentacją Anglii.
19.03.2022 08:42 Krystyna Pawłowicz z pilnym apelem do piłkarzy. Opinia publiczna nie kryje niesmaku

Śmierć czarnoskórego George'a Floyda, uduszonego w trakcie interwencji przez policjanta, który uciskając kolanem szyję mężczyzny przez przeszło 8 minut, uniemożliwiał mu oddychanie, wywołała liczne zamieszki oraz protesty.Sprawa 46-letniego Afroamerykanina z Minneapolis zaowocowała powstaniem ruchu Black Lives Matter.

Krystyna Pawłowicz odpowiada Klaudii Jachirze
19.03.2022 08:41 Krystyna Pawłowicz odpowiedziała na jednoosobowy protest Klaudii Jachiry

Krystyna Pawłowicz w dość zagadkowy sposób skomentowała dzisiejszy protest Klaudii Jachiry. Na swoim Twitterze zamieściła zdjęcie posłanki, które skomentowała słowami "liberum veto". Krystynie Pawłowicz wyraźnie nie spodobała się dzisiejsza jednoosobowa demonstracja posłanki Koalicji Obywatelskiej. W mediach społecznościowych dała upust swojej frustracji. Krystyna Pawłowicz komentuje zajście w Sejmie Polski Sejm w wyjątkowy sposób uczcił dziś 230. rocznicę uchwalenia konstytucji z 3 maja 1791 r. W gmachu na Wiejskiej odbyły się wspólne obrady polskiego i litewskiego parlamentu. Obecni na sali byli prezydenci obu krajów: Gitanas Nausėda i Andrzej Duda. Głowa państwa polskiego wygłosiła przemówienie, w którym podkreślała wagę XVIII-wiecznej konstytucji dla ustroju prawnego. Wśród posłów obecnych w łamach sejmowych znalazła się reprezentantka Koalicji Obywatelskiej Klaudia Jachira, która w typowy dla siebie sposób, postanowiła zamanifestować swój sprzeciw wobec polityki prowadzonej przez Andrzeja Dudę. Podczas przemówienie prezydenta wstała, podnosząc do góry transparent z napisem "Konstytucja". W ten sposób chciała najprawdopodobniej zwrócić uwagę litewskiej reprezentacji na tezy głoszone przez jej środowisko, dotyczące łamania polskiego prawa przez prezydenta. Do jej demonstracji w Sejmie odniosła się na swoim Twitterze obecna sędzia Trybunału Konstytucyjnego i była posłanka Prawa i Sprawiedliwości Krystyna Pawłowicz. "Liberum veto" Klaudia Jachira zamieściła na swoim Facebooku zdjęcie z dzisiejszych wydarzeń w Sejmie, opisując przy tym przemówienia obu obecnych na uroczystości prezydentów. Jestem w Sejmie i słucham przemówienia prez. A. Dudy. Bardzo aktualne święto - napisała w swoich mediach społecznościowych posłanka - Dopiero prezydent małej Litwy powiedział o Wolnej Ukrainie, bezprawnej aneksji Krymu, a nie ten nasz "przywutca" - oceniła. Całą sytuację na swoim Twitterze skomentowała Krystyna Pawłowicz. Zamieściwszy zdjęcie Jachiry, nadała mu zagadkowy nagłówek Liberum Veto !!! Sędzia TK chciała prawdopodobnie zaznaczyć, że mała manifestacja posłanki KO przypomina jej prawo z czasów Rzeczpospolitej Obojga Narodów, kiedy to jeden poseł miał prawo do zerwania obrad całego Sejmu. Chwilę później zamieściła krótkie wyjaśnienie dotyczące późniejszej historii prawa liberum veto. Konstytucja 3 Maja znosiła zasadę „liberum veto”... - napisała Krystyna Pawłowicz. Liberum Veto !!! pic.twitter.com/fQ4kUIssN3— Krystyna Pawłowicz (@KrystPawlowicz) May 3, 2021 Pod jej postem pojawił się komentarz jednego z internautów, który nie do końca zrozumiał pokrętną logikę polityczki. Nawoływanie do przestrzegania konstytucji na którą przysięgę składał @AndrzejDuda nie jest nawoływaniem do liberum veto - wyjaśnił komentator. Artykuły polecane przez redakcję WTV:Możliwy przypadek trąby powietrznej we wschodniej Polsce. Doszło do zniszczeńMonika Richardson płaciła alimenty na dzieci ZamachowskiegoByły szef GIS-u uważa, że niezaszczepieni przyczynią się do kolejnej fali koronawirusaŹródło: Twitter.com, Facebook.com

wtv
19.03.2022 08:40 Zapadł wyrok w sprawie Jurka Owsiaka. Duże zaskoczenie

Jak podaje onet.pl, powołując się na Polską Agencję Prasową, sąd stwierdził winę Owsiaka, jednak nie uznał go za osobę skazaną. Podtrzymał tym samym decyzję Sądu Rejonowego Warszawa-Mokotów z marca 2019 roku, który wydał wyrok w tej sprawie, jednak warunkowo umorzył postępowanie wobec prezesa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na okres jednego roku. Owsiak miał również zapłacić 3 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym.Pełnomocnik Jurka Owsiaka złożył w tej sprawie apelację, ta została jednak właśnie odrzucona przez sąd I instancji. Jak czytamy, wyrok w tej sprawie jest prawomocny.Krystyna Pawłowicz: potrzeba ochrony starszej osobyPrzypomnijmy, że Pawłowicz założyła sprawę szefowi WOŚP po słowach, jakie ten wypowiedział podczas Przystanku Woodstock w 2017 roku. "Niech pani spróbuje seksu. Poczuje pani motyle w brzuchu, poczuje pani rozluźnione plecy. Poczuje pani kwiat we włosach, a przez to w głowie też się może poukładać", mówił Owsiak.– Pomimo tego, że sąd pierwszej instancji dość łaskawie potraktował pana Owsiaka, to uważam to za pewien sukces. Sędziowie nie zlekceważyli moich praw, mojego poczucia godności i potrzeby ochrony starszej osoby – powiedziała po ogłoszeniu wyroku Krystyna Pawłowicz, cytowana przez Onet. Adwokat reprezentujący byłą posłankę PiS stwierdził natomiast, że jego zdaniem "wyrok jest bardzo wyważony i spełniający wymogi prewencji ogólnej".Pełnomocnik Jerzego Owsiaka, mecenas Jacek Dubois zaznaczył, że poprosili o uzasadnienie wyroku. – Po otrzymaniu uzasadnienia na piśmie będziemy podejmować decyzję, czy w tej sprawie wystąpimy do Rzecznika Praw Obywatelskich o wniesienie kasacji – powiedział.

wtv
19.03.2022 08:33 Krystyna Pawłowicz znalazła sobie niespodziewanego wroga. Weszła w przepychankę słowną z Marcinem Gortatem

"Sportowe Fakty" Wirtualnej Polski zwracają uwagę, że decyzję o odebraniu reżyserowi wartego przeszło 2,5 mln złotych Lamborghini Aventador podjęła Krajowa Administracja Skarbowa. Z doniesień mediów wynika bowiem, że Vega nie opłacił cła, a dokumenty mogły zostać sfałszowane. Okazji do utarcia nosa właścicielowi samochodu, który przed kilkoma miesiącami wyprodukował film o poczynaniach polityków Prawa i Sprawiedliwości, nie przepuściła m.in. Krystyna Pawłowicz.

wtv
19.03.2022 08:29 Krystyna Pawłowicz upominana przez dziennikarza. W odpowiedzi pisała o "popijaniu płynu do rąk"

Krystyna Pawłowicz promuje na swoim Twitterze polskie stacje benzynoweDziennikarz "Rzeczpospolitej" zapytał w jaki sposób wspiera koncern paliwowy, jeśli nie posiada samochoduOdpowiedź byłej posłanki zwala z nóg...Niektórzy mówią, że do pewnego poczucia humoru trzeba dojrzeć. Cóż, w przypadku żartów Krystyny Pawłowicz jest chyba zupełnie odwrotnie...

wtv
19.03.2022 08:27 Krystyna Pawłowicz pokazała zdjęcie z dzieciństwa. "Po prawej blada Krysia Janda"

Krystyna Pawłowicz skomentowała aferę dotyczącą szczepień w WUMByła posłanka skrytykowała aktorkę Krystynę JandęPodzieliła się również z internautami zdjęciami z przedszkola, na których zobaczyć możemy obie panie w latach dziecięcychKto spodziewać się mógł, że Krystyna Janda była niegdyś koleżanką byłej posłanki Prawa i Sprawiedliwości?

wtv
19.03.2022 08:27 Krystyna Pawłowicz w zaskakującym tonie. Wpis o mediach społecznościowych i wyborach

Była posłanka Prawa i Sprawiedliwości nie ustaje w komentowaniu wszelkich doniesień społeczno-politycznych, korzystając przy tym ze swej ukochanej platformy. W swych ostatnich wpisach Krystyna Pawłowicz nawiązała do doniesień zza oceanu.Choć w postach sędziny TK nie pada pojawia się nazwisko Donalda Trumpa, ich kontekst zdaje się potwierdzać nawiązanie do zamieszania wokół ustąpienia z urzędu kandydata Republikanów.

wtv
19.03.2022 08:27 Krystyna Pawłowicz nadal toczy wojnę z Jurkiem Owsiakiem. "Nie daję na WOŚP"

Na Twitterze Krystyny Pawłowicz pojawił się wpis krytykujący Jerzego Owsiaka oraz WOŚPSędzina TK wskazała, że nie będzie wspierać zbiórki i uargumentowała to tym, że fundacja jest upolityczniona lewicowoJerzemu Owsiakowi zarzuciła dodatkowo, że ten wykorzystuje do swoich celów dzieciMedia społecznościowe są dla Krystyny Pawłowicz niesamowicie ważnym medium komunikacyjnym. Z okazji zbliżającego się finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy postanowiła przypomnieć swojego stanowisko względem działalności Jerzego Owsiaka.Trudno czasem nadążyć za tempem wypowiedzi Krystyny Pawłowicz na Twitterze. Sędzina Trybunału Konstytucyjnego postanowiła przypomnieć, że nie będzie wspierać WOŚP-u i argumentując tę decyzję, nie wzbiła się na wyżyny merytoryczności.

wtv
19.03.2022 08:25 TVP robi ofiarę z Krystyny Pawłowicz. Zasugerowano ataki, publikując stare materiały

TVP stanęło w obronie Krystyny Pawłowicz. Doniesienia dotyczące jej pobytu w soleckim hotelu uznano za kolejny przykład ataków na sędzinę„Czy ktoś się dziwi, że otoczono mnie ochroną SOP ? Jak inaczej kobieta ma się sama obronić ...?”, skomentowała przedstawicielka TKWobec doniesień dotyczących pobytu Krystyny Pawłowicz w hotelu „Malinowy Zdrój” w Solcu-Zdroju natychmiast pojawiły się głosy, według których sędzina TK może liczyć na specjalne względy. Przypomnijmy, że na mocy rozporządzenia hotele i inne miejsca noclegowe są obecnie zamknięte.Rewelacje o ewakuacji gości dementował już dyrektor placówki. Do zamieszania odniosła się też sama zainteresowana, twierdząc, że wobec przechodzonej rehabilitacji miała prawo przebywać w „Malinowym Zdroju”.

wtv
19.03.2022 08:23 Arcydziwne wpisy Krystyny Pawłowicz na Twitterze: "guraló,cy ci nie rzal". Polityczka bawi się językiem czy go kaleczy?

Od 5 grudnia 2019 Krystyna Pawłowicz wraz ze Stanisławem Piotrowiczem została przyjęta na urząd sędzi Trybunału Konstytucyjnego. Wówczas publicyści spekulowali, jakoby działanie to miało wynikać z potrzeby odstawienia na dalszy plan najbardziej kontrowersyjny polityków związanych z obozem rządzącym. Wiele wskazuje na to, że strategia przyniosła oczekiwane skutki, bowiem była posłanka nieco zmieniła charakter swojej obecności w mediach społecznościowych.

wtv
19.03.2022 08:23 Krystynę Pawłowicz i Hannę Gronkiewicz-Waltz łączy wspólna przeszłość. Ich dawne zdjęcie zaskakuje

Choć dziś obie panie są związane – ujmując rzecz możliwie najdelikatniej – z nieprzepadającymi za sobą frakcjami politycznymi, niewielu jest świadomych, że ich relacja sięga kilkudziesięciu lat wstecz.Przez 36 lat Krystyna Pawłowicz i Hanna Gronkiewicz-Waltz były koleżankami z pracy, pracując w Instytucie Nauk Prawno-Administracyjnych Uniwersytetu Warszawskiego, przypomina portal o2.pl.W trakcie pracy naukowej sędzina TK i była prezydent miasta stołecznego Warszawy dzieliły nawet jeden pokój. – Zdążyłyśmy się dobrze poznać – zapewniała w rozmowie z Faktem Hanna Gronkiewicz-Waltz.

  • 1
  • 2