wtv.pl
krystyna pawłowicz - final euro 2020

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER; Twitter

Tak rozemocjonowana Pawłowicz komentowała finał Euro. Nie przepuściła okazji, by uderzyć w społeczność LGBT

12 Lipca 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Finałowi tegorocznych Mistrzostw Europy towarzyszyły wyjątkowe emocje. Atmosfera meczu Włochy – Anglia udzieliła się też Krystynie Pawłowicz, która zalała Twittera lawiną komentarzy. Sędzina cieszyła się z bramek, doradzała i pocieszała przegranych. Uderzyła też w LGBT. "Co wspólnego z tym kolorowym, infantylnym kiczem ma piłka nożna?".

Zakończone w niedzielę Euro 2020 było wyjątkowe pod wieloma względami. Ze względu na pandemię turniej przesunięto o rok i po raz pierwszy w jego historii gospodarzami było tak wiele państw (aż 10). Nigdy wcześniej finałowemu spotkaniu nie towarzyszyło też podobne zachowanie fanów.

Emocje były ogromne. Po serii rzutów karnych mistrzami starego kontynentu zostali Włosi. Klimat finałowego spotkania poczuła też Krystyna Pawłowicz, która do późnych godzin nocnych komentowała co ciekawsze fragmenty meczu.

Duda Rydzyk Kaczyński

Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński przekazują wyrazy wdzięczności dla Radia Maryja. "Neomarksistowscy inżynierowie dusz ludzkich chcą umeblować nasz polski dom"

CZYTAJ DALEJ

Krystyna Pawłowicz i "satanistyczna" tęcza

Była posłanka Prawa i Sprawiedliwości komentowanie rozpoczęła jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Pawłowicz wyraźnie nie spodobał się fakt, że piłkę na boisko wwiózł miniaturowy Volkswagen w tęczowych barwach.

Zdaniem sędziny Trybunału Konstytucyjnego tęcza miała charakter "satanistyczny". Nie spodobała się jej również ceremonia zamknięcia Euro 2020, która jej zdaniem nie ma nic wspólnego z futbolem.

Przy okazji dostało się wszystkim osobom nieheteronormatywnym, jakie przyszły na myśl prof. Pawłowicz.

"Nie muszę się znać"

Była posłanka stonowała nieco w trakcie spotkania, gdy pocieszała przegrywającą 1:0 reprezentację Włoch i analizowała styl gry Anglików.Była też radość z wyrównującej bramki autorstwa Federico Chiesy.Rzecz przedstawiała się nieco gorzej, gdy piłkarze zdecydowali się klęknąć w ramach solidarności z akcją "Black Lives Matter". Krystynie Pawłowicz nie spodobał się też kolor koszulki sędziego.


Minionego wieczora Pawłowicz opublikowała kilkanaście tweetów. Doliczając do tego ochocze wdawanie się w dyskusje z internautami, otrzymamy dość imponujący wynik.

Na zakończenie sędzina Trybunału Julii Przyłębskiej przyznała, że na piłce się nie zna, ale nie przeszkadza jej to w czerpaniu przyjemności z widowiska.Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres redakcja@wtv.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: wtv.pl
zdjęcie główne: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER; Twitter

Podobne artykuły

Joanna Lichocka

Polityka

Awantura w Zduńskiej Woli. Mieszkańcy kłócili się z przybyłą do miasta posłanką PiS Joanną Lichocką

Czytaj więcej >
(screen) TVP Info

Polityka

Konferencja Adama Niedzielskiego. "Doszło do aktu terroru"

Czytaj więcej >
(screen) Kancelaria Premiera

Polityka

Mateusz Morawiecki zorganizował konferencję z samego rana. Tematem bezpieczeństwo drogowe

Czytaj więcej >

Polityka

Ekspert TVP o Donaldzie Tusku: Nie ma tego genu polskiego

Czytaj więcej >

Polityka

Znamienne słowa Donalda Tuska z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego. "Nie wolno ci zwątpić w wolność"

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Początek końca Zjednoczonej Prawicy? Gowin nic nie wiedział o lex TVN

Czytaj więcej >