Krystyna Pawłowicz współpracowała z Hanną Gronkiewicz-Waltz. „Siedziałyśmy razem 36 lat, z czego wiele lat w jednym pokoju”.. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Źródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 6 Marca 2021

Krystynę Pawłowicz i Hannę Gronkiewicz-Waltz łączy wspólna przeszłość. Ich dawne zdjęcie zaskakuje

Krystyna Pawłowicz współpracowała z Hanną Gronkiewicz-Waltz. Po latach sędzina Trybunału Konstytucyjnego nawiązała do dość szorstkiej znajomości z byłą prezydent stolicy. „Siedziałyśmy razem 36 lat, z czego wiele lat w jednym pokoju”, czytamy na Twitterze Pawłowicz.

Choć dziś obie panie są związane – ujmując rzecz możliwie najdelikatniej – z nieprzepadającymi za sobą frakcjami politycznymi, niewielu jest świadomych, że ich relacja sięga kilkudziesięciu lat wstecz.

Przez 36 lat Krystyna Pawłowicz i Hanna Gronkiewicz-Waltz były koleżankami z pracy, pracując w Instytucie Nauk Prawno-Administracyjnych Uniwersytetu Warszawskiego, przypomina portal o2.pl.

W trakcie pracy naukowej sędzina TK i była prezydent miasta stołecznego Warszawy dzieliły nawet jeden pokój. – Zdążyłyśmy się dobrze poznać – zapewniała w rozmowie z Faktem Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Krystyna Pawłowicz i Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Krystyna Pawłowicz wspomina Hannę Gronkiewicz-Waltz

Choć drogi Pawłowicz i Gronkiewicz-Waltz obrały zgoła odmienne kierunki, obie co pewien czas wracają wspomnieniami do czasów uniwersyteckiej współpracy.

Rolnicy zakłócili konferencję, chcieli rozmawiać z premierem. Nie zostali dopuszczeniRolnicy zakłócili konferencję, chcieli rozmawiać z premierem. Nie zostali dopuszczeniCzytaj dalej

Byłam u niej raz czy dwa w domu, ale bliższych relacji nie miałyśmy – mówiła była posłanka Prawa i Sprawiedliwości w przeprowadzonej przed laty rozmowie z „Super Expressem”. I dodała: – Od tego czasu Hania zmieniła poglądy i z osoby bardzo wierzącej, która afiszowała się z wiarą, stała się kimś zupełnie innym.

Różnice w światopoglądach obu pań są obecnie trudne do przeoczenia. Na zmianę w zachowaniu Krystyny Pawłowicz, która z czasem dała się poznać jako osoba bardziej radykalna, Gronkiewicz-Waltz zwracała uwagę w rozmowie z dziennikiem Fakt.

Teraz używa ostrzejszego języka, bo nie pracuje już ze studentami na uczelni. Wydaje mi się, że to polityka uwolniła z niej pewne zachowania – tłumaczyła była posłanka Platformy Obywatelskiej

Następnie zaznaczyła: – Kiedyś była raczej przeciętnie religijna, dziś dużo mocniej manifestuje swoją wiarę.

W miniony czwartek w mediach społecznościowych Krystyny Pawłowicz pojawił się wpis, który sugeruje, że byłe koleżanki z pracy mogło poróżnić coś jeszcze. Hanna Gronkiewicz-Waltz przejęła bowiem zajęcia prowadzone przez obecną sędzinę TK.

Siedziałyśmy razem 36 lat, z czego wiele lat w jednym pokoju. Tyle że mając dyżury w różnych dniach, nie spotykałyśmy się oko w oko zbyt często. Kiedy ok.2009 zabrała mi wykłady i ćwiczenia, zwolniłam się z UW i przeszłam na UKSW, czytamy na Twitterze, ulubionej platformie prof. Pawłowicz.

źródło: o2.pl / Fakt / Twitter

Artykuły polecane przez redakcję WTV: