wtv.pl
Krystyna Pawłowicz odpowiada Klaudii Jachirze

facebook.com/JachiraKlaudia, Reporter/Andrzej Iwanczuk

Krystyna Pawłowicz odpowiedziała na jednoosobowy protest Klaudii Jachiry

3 Maja 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Krystyna Pawłowicz w dość zagadkowy sposób skomentowała dzisiejszy protest Klaudii Jachiry. Na swoim Twitterze zamieściła zdjęcie posłanki, które skomentowała słowami "liberum veto".

Krystynie Pawłowicz wyraźnie nie spodobała się dzisiejsza jednoosobowa demonstracja posłanki Koalicji Obywatelskiej. W mediach społecznościowych dała upust swojej frustracji.

Krystyna Pawłowicz komentuje zajście w Sejmie

Polski Sejm w wyjątkowy sposób uczcił dziś 230. rocznicę uchwalenia konstytucji z 3 maja 1791 r. W gmachu na Wiejskiej odbyły się wspólne obrady polskiego i litewskiego parlamentu.

Obecni na sali byli prezydenci obu krajów: Gitanas Nausėda i Andrzej Duda. Głowa państwa polskiego wygłosiła przemówienie, w którym podkreślała wagę XVIII-wiecznej konstytucji dla ustroju prawnego.

Wśród posłów obecnych w łamach sejmowych znalazła się reprezentantka Koalicji Obywatelskiej Klaudia Jachira, która w typowy dla siebie sposób, postanowiła zamanifestować swój sprzeciw wobec polityki prowadzonej przez Andrzeja Dudę.

Podczas przemówienie prezydenta wstała, podnosząc do góry transparent z napisem "Konstytucja". W ten sposób chciała najprawdopodobniej zwrócić uwagę litewskiej reprezentacji na tezy głoszone przez jej środowisko, dotyczące łamania polskiego prawa przez prezydenta.

Do jej demonstracji w Sejmie odniosła się na swoim Twitterze obecna sędzia Trybunału Konstytucyjnego i była posłanka Prawa i Sprawiedliwości Krystyna Pawłowicz.

"Liberum veto"

Klaudia Jachira zamieściła na swoim Facebooku zdjęcie z dzisiejszych wydarzeń w Sejmie, opisując przy tym przemówienia obu obecnych na uroczystości prezydentów.

Jestem w Sejmie i słucham przemówienia prez. A. Dudy. Bardzo aktualne święto - napisała w swoich mediach społecznościowych posłanka - Dopiero prezydent małej Litwy powiedział o Wolnej Ukrainie, bezprawnej aneksji Krymu, a nie ten nasz "przywutca" - oceniła.Całą sytuację na swoim Twitterze skomentowała Krystyna Pawłowicz. Zamieściwszy zdjęcie Jachiry, nadała mu zagadkowy nagłówek Liberum Veto !!! Sędzia TK chciała prawdopodobnie zaznaczyć, że mała manifestacja posłanki KO przypomina jej prawo z czasów Rzeczpospolitej Obojga Narodów, kiedy to jeden poseł miał prawo do zerwania obrad całego Sejmu.

Chwilę później zamieściła krótkie wyjaśnienie dotyczące późniejszej historii prawa liberum veto.

Konstytucja 3 Maja znosiła zasadę „liberum veto”... - napisała Krystyna Pawłowicz.Pod jej postem pojawił się komentarz jednego z internautów, który nie do końca zrozumiał pokrętną logikę polityczki.

Nawoływanie do przestrzegania konstytucji na którą przysięgę składał @AndrzejDuda nie jest nawoływaniem do liberum veto - wyjaśnił komentator.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Twitter.com, Facebook.com

Paweł SekmistrzAutor

Z wykształcenia polonista; miłośnik kina, tego dobrego i tego złego. Do szaleństwa zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Zjednoczona Prawica

Polityka

Posłanka PiS krytykuje Ryszarda Terleckiego. Kolejny wewnętrzny konflikt w Zjednoczonej Prawicy?

Czytaj więcej >
Beata Szydło

Polityka

Atak na biuro Szydło i Kaczyńskiego? Nieznany sprawca uszkodził tablicę

Czytaj więcej >

Polityka

Michał Woś zaliczył potężną wpadkę. Wszystko na antenie TVP

Czytaj więcej >

Polityka

Budka i Siemoniak wylądowali "na dywaniku" u Donalda Tuska? Chodzi o udział w urodzinach Roberta Mazurka

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Polityka

Andrzej Duda zalicza kolejną zadziwiającą wpadkę. Pomylił amerykańskich prezydentów

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Z czego utrzymuje się Grzegorz Braun? Są kwoty, których nie wpisał do oświadczeń majątkowych

Czytaj więcej >