Zapadł wyrok w sprawie Jurka Owsiaka. Duże zaskoczenie. Facebook/Jurek OwsiakŹródło: Facebook/Jurek Owsiak
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 31 Stycznia 2020

Zapadł wyrok w sprawie Jurka Owsiaka. Duże zaskoczenie

Krystyna Pawłowicz ma powody do radości. Sąd Okręgowy w Warszawie podtrzymał wyrok sądu I instancji w sprawie, jaką obecna sędzia Trybunału Konstytucyjnego wytoczyła szefowi WOŚP Jerzemu Owsiakowi, podaje onet.pl. Pełnomocnicy Owsiaka rozważają wniesienie o kasację.

Jak podaje onet.pl, powołując się na Polską Agencję Prasową, sąd stwierdził winę Owsiaka, jednak nie uznał go za osobę skazaną. Podtrzymał tym samym decyzję Sądu Rejonowego Warszawa-Mokotów z marca 2019 roku, który wydał wyrok w tej sprawie, jednak warunkowo umorzył postępowanie wobec prezesa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na okres jednego roku. Owsiak miał również zapłacić 3 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym.

Pełnomocnik Jurka Owsiaka złożył w tej sprawie apelację, ta została jednak właśnie odrzucona przez sąd I instancji. Jak czytamy, wyrok w tej sprawie jest prawomocny.

Kontrowersyjny dziennikarz nagle padł na kolana przed Jolantą Kwaśniewską. Nagranie, którego dziś już prawie nikt nie pamiętaKontrowersyjny dziennikarz nagle padł na kolana przed Jolantą Kwaśniewską. Nagranie, którego dziś już prawie nikt nie pamiętaCzytaj dalej

Krystyna Pawłowicz: potrzeba ochrony starszej osoby

Przypomnijmy, że Pawłowicz założyła sprawę szefowi WOŚP po słowach, jakie ten wypowiedział podczas Przystanku Woodstock w 2017 roku. "Niech pani spróbuje seksu. Poczuje pani motyle w brzuchu, poczuje pani rozluźnione plecy. Poczuje pani kwiat we włosach, a przez to w głowie też się może poukładać", mówił Owsiak.

– Pomimo tego, że sąd pierwszej instancji dość łaskawie potraktował pana Owsiaka, to uważam to za pewien sukces. Sędziowie nie zlekceważyli moich praw, mojego poczucia godności i potrzeby ochrony starszej osoby – powiedziała po ogłoszeniu wyroku Krystyna Pawłowicz, cytowana przez Onet. Adwokat reprezentujący byłą posłankę PiS stwierdził natomiast, że jego zdaniem "wyrok jest bardzo wyważony i spełniający wymogi prewencji ogólnej".

Pełnomocnik Jerzego Owsiaka, mecenas Jacek Dubois zaznaczył, że poprosili o uzasadnienie wyroku. – Po otrzymaniu uzasadnienia na piśmie będziemy podejmować decyzję, czy w tej sprawie wystąpimy do Rzecznika Praw Obywatelskich o wniesienie kasacji – powiedział.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Użytkownicy diesli mogą być naprawdę źli. Będą poważnie przepłacać za ropę

2. LOT podjął decyzję ws. lotów do Chin. Nalegało wielu Polaków

3. Zły czas dla Patryka Jakiego. Policja weszła do mieszkania jego brata, usłyszał zarzuty

4. Tomasz Sekielski nie wytrzymał. Kurski straci nerwy widząc, co wymyślił

5. Nastolatka walczy o życie żubra. Wydano na niego wyrok, każdy może pomóc

6. Bardzo zła wiadomość dla emerytów. Nie pomogą 13-tki, ani 500 plus dla seniorów