wtv.pl > Polska > Krystyna Pawłowicz wzywa Szwedów do oddania zrabowanych w czasie potopu dóbr. Krytykom odpowiada zdjęciem z szablą
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 27.02.2023 14:31

Krystyna Pawłowicz wzywa Szwedów do oddania zrabowanych w czasie potopu dóbr. Krytykom odpowiada zdjęciem z szablą

Zastanawiający wpis Krystyny Pawłowicz na Twitterze
Jan BIELECKI/East News

Najpierw Krystyna Pawłowicz mówiła o niedbających o polskie interesy oraz dziedzictwo, a później pokazała zdjęcie z szablą. Stwierdziła, że fotografia jest jednocześnie symboliczna oraz jednoznaczna. O co tym razem chodzi sędzi Trybunału Konstytucyjnego?

Okazuje się, że Euro 2020 wywołuje duże emocje również u sędzi Trybunału Konstytucyjnego Krystyny Pawłowicz. Nadchodzący mecz ze Szwedami zaowocował zastanawiającymi działaniami ze strony byłej posłanki PiS.

We wcześniejszym niedzielnym wpisie Krystyna Pawłowicz wezwała najbliższych przeciwników polskiej reprezentacji, by ci oddali zrabowane w czasie potopu szwedzkiego skarby.

Potem w sieci pojawił się groźnie brzmiący wpis, gdzie sędzia TK pozuje z szablą. Wpis określiła jako „symboliczny”.

Szwedzi wzywani przez Krystynę Pawłowicz do oddania skarbów zrabowanych podczas potopu

Nie ulega wątpliwości, że wpisy Krystyny Pawłowicz na Twitterze za każdym razem przynoszą ze sobą wiele pytań. Nie inaczej było w niedzielę.

W sieci pojawiło się specjalne wezwanie skierowane do Szwedów. Powodem jest nasz środowy mecz w ramach Euro 2020.

- Szwedzi!! Przed meczem ZWRÓĆCIE Polsce ZRABOWANY i wywożony flotyllami w czasie Potopu ogrom naszego narodowego dziedzictwa, pamiątki i skarby, które przetrzymujecie (pisownia oryginalna - przyp. red.) - grzmiała na Twitterze Krystyna Pawłowicz.

Stanowisko to szybko stało się powodem do kpin ze strony internautów. Krystyna Pawłowicz nie pozostawiła tego bez komentarza. Wstawiła zastanawiające zdjęcie i sama przekazała, iż jest ono symboliczne.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Zdjęcie z szablą z dedykacją dla „niedbających o polskie interesy”

Wydaje się, że Krystyna Pawłowicz jest jedyną sędzią Trybunału Konstytucyjnego, która tak aktywnie działa w mediach społecznościowych. Jednocześnie jest jedyną sędzią TK, która wdaje się w utarczki słowne ze swoimi przeciwnikami.

Nie inaczej było tym razem. Na falę krytyki po wpisie wzywających Szwedów do oddania przed meczem na Euro 2020 skradzionych w czasie potopu dóbr odpowiedziała zdjęciem z szablą.

Była posłanka PiS postanowiła podkreślić, że wcześniejszy niedzielny wpis był jedynie „żartobliwy”. Wszystko wskazuje na to, że jeśli ktoś nie zrozumiał zamysłu Krystyny Pawłowicz, to jest osobą „niedbającą o polskie interesy” oraz „nienawidzącą Polski”.

Najbardziej zastanawia ostatnie zdanie pod fotografią z bronią białą. „[...] zdjęcie symboliczne,ale i jednoznaczne...”.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected] Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl

Jan BIELECKI/East News

Powiązane