wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

TVP robi ofiarę z Krystyny Pawłowicz. Zasugerowano ataki, publikując stare materiały

9 Lutego 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

TVP opublikowało artykuł, w którym zestawiono minione "ataki" na Krystynę Pawłowicz. Jednocześnie przedstawiono materiał filmowy, w którym przedstawiono sędzinę TK w roli ofiary. Działania publicznego nadawcy to odpowiedź na kont

  • TVP stanęło w obronie Krystyny Pawłowicz. Doniesienia dotyczące jej pobytu w soleckim hotelu uznano za kolejny przykład ataków na sędzinę

  • „Czy ktoś się dziwi, że otoczono mnie ochroną SOP ? Jak inaczej kobieta ma się sama obronić ...?”, skomentowała przedstawicielka TK

Wobec doniesień dotyczących pobytu Krystyny Pawłowicz w hotelu „Malinowy Zdrój” w Solcu-Zdroju natychmiast pojawiły się głosy, według których sędzina TK może liczyć na specjalne względy. Przypomnijmy, że na mocy rozporządzenia hotele i inne miejsca noclegowe są obecnie zamknięte.

Rewelacje o ewakuacji gości dementował już dyrektor placówki. Do zamieszania odniosła się też sama zainteresowana, twierdząc, że wobec przechodzonej rehabilitacji miała prawo przebywać w „Malinowym Zdroju”.

TVP: „Kiedyś agresja, teraz fake newsy”

Do akcji obronnej prof. Pawłowicz dołączyła Telewizja Polska. W internetowym serwisie TVP Info pojawił się artykuł, w którym zebrano przykłady „ataków” na byłą posłankę PiS. Kiedyś agresja, teraz fake newsy, twierdzi publiczny nadawca.

W artykule wskazano, że sędzina TK nie przebywała w SPA, a „w ośrodku leczniczym, który działa w pełni legalnie”. Kolejno zaznaczono, że nie jest to pierwszy atak na Pawłowicz, przytaczając przy tym kilka przykładów.

W materiale TVP Info przypomniano „atak działaczy KOD-u”, gdy w październiku 2019 roku tłum krzyczał w stronę Pawłowicz: „Władza minie, wstyd zostanie”. Posłankę ochraniała wówczas policja.

Wspominając działania „totalnej opozycji”, portal pisał też o wybiciu szyb w biurze poselskim Pawłowicz. Ściany oblano z kolei czarną farbą. Wspomniano też zdarzenie z 2016 roku, gdy działacze KOD protestowali przed budynkiem Sejmu.

Kolejno wymieniono oblanie czerwoną farbą grobu rodziców sędziny. Atak na grób moich Rodziców odbieram jako kolejny przejaw walki politycznej totalnej opozycji i jej - karmionych głęboką nienawiścią – sympatyków do środowisk, które w 2015 r. demokratycznie wygrały wybory, tj. do PiS, komentowała wówczas prof. Pawłowicz.

Jako atak wymieniono również zdarzenie sprzed domu sędziny, gdy reporterzy OKO.press usiłowali zadać kilka pytań przedstawicielce Trybunału Konstytucyjnego po tym, jak opublikowano wyrok ws. aborcji. Pawłowicz mówiła wówczas o „menelach, którzy ją zaatakowali”. Sprawę poruszaliśmy TUTAJ.

Jako zwieńczenie TVP Info opublikowało specjalny materiał. Jego ocenę pozostawiamy Państwu.

Pawłowicz: „Jak inaczej kobieta ma się sama obronić ...?”

Materiał TVP skomentowała też sama zainteresowana. Pawłowicz podziękowała Samuelowi Pereirze za materiał, po czym wytłumaczyła się z korzystania z usług Służby Ochrony Państwa.

Publikując artykuł, sędzina TK napisała: Czy ktoś się dziwi, że otoczono mnie ochroną SOP ? Jak inaczej kobieta ma się sama obronić ...?

źródło: Twitter / TVP Info

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >